Açılmıyor Samsung Galaxy Watch nasıl düzeltilir

Öncelikle, mümkünse, Samsung Galaxy Watch'ınızın pilini tamamen boşaltmasına izin vermeyin, en yaygın nedeni budur; çünkü cihaz şarj cihazına bağlı olsa bile açılmayacak veya yanıt vermeyecektir. Çevrimiçi forumlardan bu sorunla ilgili bir çok şikayet okudum ve bu olay gerçekleştiğinde ne yapılacağını yalnızca birkaçı biliyordum. Birçoğu, cihazı açmak için başvurur, ancak bu cihazı açmak için sadece öndeki ve arkadaki vidaları sökmek daha uzun sürer. Diğerleri de, eBay'deki "kusurlu" smartwatch'larını listelemeye başvururlar ki bu görünüşe göre yardımcı olmaz.

Bu yazıda, bu sorunu çözmek ve Galaxy Saatinizi hayata döndürmek için deneyebileceğiniz en etkili çözümleri sizinle paylaşacağım. Kayıt için, bu çözümler zaten yapmış olabileceğiniz temel prosedürlerdir ve cihazın açılmasını veya tek parçada tutan vidaların çıkarılmasını içermezler. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan şikayetçiyseniz, bu gönderi size bir şekilde yardımcı olabilir.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için Galaxy Watch sorun giderme sayfamıza katılın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmazsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

Sorun gidermemize geri dönersek, işte Galaxy Saatiniz artık açılmıyor ya da cevap vermiyorsa yapabileceğiniz şeyler…

  1. Şarj istasyonuna yerleştirin ve bir iki saat bekletin.
  2. Cihazı başka bir güç kaynağına bağlayın.
  3. Şarj ünitesine takın ancak şarj cihazını bağlamayın.
  4. Servis merkezine getirin.

Görünür fiziksel hasar belirtileri yoksa veya cihaz çok uzun süre suya batırılmışsa, sorun küçük olabilir veya boşalmış bir batarya nedeniyle olabilir. Eminim zaten şarj etmeyi denediniz ve cevap vermedi. Ancak, pil tamamen boşaldıysa, yanıt vermesi birkaç dakika sürebilir. Hatta bazı kullanıcılar Galaxy Watch'ı bir gecede, cihazın hala yeterince şarj edilmediğini uyandıklarında bulmak için bir gecede şarj istasyonunda bıraktıklarını bildirdi. Bir ya da iki saatte tam olarak şarj edilmesi gerekiyordu ancak Saatin normal olarak şarj edilmesi hem donanımın hem de donanım yazılımının kullanıldığını ancak pil tamamen boşaldığında, sadece donanımın pili doldurması için bırakılacağını ve biraz tamamlama zamanı. Fakat mesele şu ki, bu çok basit prosedür bu sorunu çözebilir, sadece zaman alır… peki, bütün prosedürler halleder.

Cihazı zaten birkaç saat boyunca şarj istasyonunda bıraktığınızı ve hala gelişmeler veya yaşam belirtileri göremediğinizi varsayalım, ardından şarj cihazını farklı bir güç kaynağına bağlamayı deneyin. Ayrıca, aygıtı bir bilgisayara bağlamak ve bunun cevap vermesini sağlar. Cihaz bir dizüstü bilgisayara bağlandıktan kısa bir süre sonra ekranın açıldığı ve bataryanın hala yeterince şarj olduğu durumlar vardı. Sadece Saatinizin yanıt vermemesi, boş bir pili olduğu anlamına gelmez. Sadece bir ürün yazılımı sorunu nedeniyle olabilir, küçük bir sorun.

Şimdi, bir sonraki çözüm bu prosedürler arasında en popüler olanı ve birçoğu sadece bunu yaparak açılmayacak Galaxy Watch'larını düzelttiklerini bildirdikleri kadar etkili. Yapmanız gereken tek şey, Saatinizi şarj ünitesine takmak, şarj cihazına takmayın ve birkaç saat veya bir veya iki gün oturmasına izin verin. Yalnızca ekran açıldığında bağlanırsınız, ancak o zamana kadar beklemeniz gerekir.

Bu prosedürlerden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, cihazı servis merkezine götürün veya eBay'de “kusurlu” olarak satın; tek sorunun açılmayacağını bilmeleri durumunda birçoğu satın alır. Arızalı bir cihaz için hiç kimse bu kadar para vermeyeceğinden, orijinal fiyatının yarısına kadar satılmasını beklemeyin.

Bu sorun giderme kılavuzunun Samsung Galaxy Saatinizle ilgili sorunu çözmenize yardımcı olabileceğini umuyorum. Yorum bölümünde bize neyin işe yaradığını veya cihazınızdaki sorunu çözmek için ne yaptığınızı bize bildirin.