ActionDash vs Dijital Refah: Hangisi En İyi Seçenektir?

Google, kullanıcıların sağlıklı yaşam tarzı seçimleri yapmalarına yardımcı olmak için Android Pasta ile Dijital Refah’ı tanıttı. Bir kullanıcının akıllı telefonuyla nasıl etkileşimde bulunduğunu izleyen özellik, hayatınızın kontrolünü geri almanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ne yazık ki, sadece bir avuç cihazla sınırlıdır.

Action Dash Vs Digital Wellbeing Featured New

Diğerleri için, ActionDash var – benzer işlevler sunan ve küçük bir cihaz alt grubuyla sınırlı olmayan bir uygulama. Peki, ikisi nasıl karşılaştırır? Her iki uygulamayı da, Google’ın Dijital Refahı ile birlikte gelen birkaç telefondan biri olan yeni Galaxy S10 Plus’ta test ettik. Burada sonuçları paylaşacağız. Ancak buna başlamadan önce, sunulan tüm özelliklere kısaca göz atalım.

Özellikler

Digital Wellbeing’s Wind Down ve uygulama kullanım zamanlayıcısı dışında, ActionDash gerisini ve ardından biraz daha fazlasını paketler. ActionDash, Android Lollipop veya üstünü çalıştıran tüm cihazlarda çalışır; bu ikisi arasında en belirgin farktır. Ek olarak, uygulama sistem uygulaması kullanımını izleyebilir ve cihazın oturum süresini gösterir. Tüm veriler, anlaşılması oldukça kolay olan temiz grafik panellerde görüntülenir.

Action Dash Vs Digital Wellbeing 1Action Dash Vs Digital Wellbeing 4

Uygulamanın ücretli sürümü de karanlık mod ve manuel yedekleme seçeneklerine sahiptir. Ayrıca, son yedi günden daha fazla istatistik gösteren tam kullanım geçmişini açar. Ve ücretli sürümü de reklamları yok eder. ActionDash, Digital Wellbeing’ten çok daha fazla veri toplayabilen bir dijital sağlık izleyicisidir.

Action Dash Vs Digital Wellbeing 14Action Dash Vs Digital Wellbeing 15

Sadece eksik özellikler – Wind Down ve kullanım zamanlayıcıları – üçüncü taraf uygulamalar kullanılarak kolayca eklenebilir. Bu, ActionDash’ı Dijital Refah’a daha iyi bir alternatif haline getirir. En azından özelliklerin sayısı açısından. Topladığı tüm veriler cihazınızda depolandığı için uygulama gizlilik bilinci için harika. Dijital Refah için aynı şeyi söyleyemem.

Kullanıcı arayüzü

Her iki uygulama da nispeten benzer bir arayüze sahip, ancak ActionDash’ı kullanımı biraz daha basit buldum. ActionDash’taki tüm bilgiler beş ayrı sekme altında açıkça listelenirken, Dijital Wellbeing’de aynı bilgiyi elde etmek için göze çarpmayan menülerden geçmek zorundasınız.

Her iki uygulamadaki ana sayfa, renkli bir grafikte uygulama kullanımını, kilidini ve bildirimleri gösterir. Ancak ActionDash’ta, bilgi uygulama oturumunun uzunluğunu vurgulayan bir grafikle desteklenir.

Action Dash Vs Digital Wellbeing 1Action Dash Vs Digital Wellbeing 6

Digital Wellbeing’de, grafiğe tıklamak sizi uygulama kullanım istatistiklerini daha ayrıntılı listeleyen Gösterge Tablosuna götürür. Menü ayrıca kullanımı sınırlandırmak için her uygulama için bir zamanlayıcı ayarlamanızı sağlar.

ActionDash’taki grafik sizi yalnızca ayrıntılı uygulama istatistiklerini içeren bir sonraki sekmeye götürür. Ancak, benzer bir uygulama zamanlayıcısına sahip değil. Digital Wellbeing’deki ana ekranda ayrıca ActionDash’ta bulunmayan Wind Down ayarı da bulunur.

Action Dash Vs Digital Wellbeing 2Action Dash Vs Digital Wellbeing 7

Digital Wellbeing’in işlevselliğinin kapsamı bu olsa da ActionDash, ayrı ayrı sekmelerdeki uygulama başlatma, bildirim ve telefon kilidini listeler. Tüm bilgilere detaylı grafikler eşlik eder. Bir uygulamaya dokunmanız, uygulamanın kullanımını, başlatma sayısını ve bildirimleri listeleyen uygulamanın sayfasına gider. Aynı şeyi Dijital Sağlıkta yaparken sadece kullanımı listeler. ActionDash’ta gezinmek ayrıca sekmeler arasında geçiş yapmak için sola veya sağa kaydırmanızı gerektiren bir esintidir.

istatistik

Ekteki ekran görüntülerinden görebileceğiniz gibi, ActionDash aynı verilerin daha ayrıntılı istatistiklerini sunar. İlk başta yorumlanması biraz zor olsa da, ek veriler dijital sağlığınızı daha etkili bir şekilde kontrol etmenize yardımcı olur.

Action Dash Vs Digital Wellbeing 8Action Dash Vs Digital Wellbeing 9

Digital Wellbeing’in yalnızca bir serseri olan günlük ve saatlik verileri görüntülediğini de belirtmek gerekir. ActionDash ise günlük, haftalık ve saatlik verileri gösterir. Ek olarak, ActionDash’ın ücretli sürümü daha da ayrıntılı istatistiklere erişim sağlar.

Action Dash Vs Digital Wellbeing 3Action Dash Vs Digital Wellbeing 13

Tek anlaşma, ActionDash bir sistem uygulaması olmadığı için agresif RAM yönetimi nedeniyle boğulabilmesi. Bu, toplanan verileri potansiyel olarak değiştirebilir. Buna karşılık, Dijital Refah bir sistem uygulamasıdır ve böyle bir sorunla karşı karşıya değildir.

Hangisine Gitmelisiniz?

Şey, buna bağlı. Muhtemelen zaten söyleyebileceğiniz gibi, her iki uygulama da mükemmel değildir. Bu yüzden bir Piksel (veya başka bir desteklenen cihaz) olup olmadığına göre karar vermeniz gerekir.

Yapmanız durumunda, ActionDash’ı kurmanın bir anlamı yok. Eğer yapmazsan, başka seçeneğin yok. Her ikisini de desteklenen cihazınızda kullanmayı seçebilir ve tüm özelliklere sahip olmanın avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte, sağlık ve telefon kullanım modellerinizi ayrıntılı olarak izlemek istiyorsanız, ActionDash’e yatırım yapmak alışkanlıklarınızı değiştirmenize ve zamanınızı etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olabilir.

Sıradaki: Microsoft Launcher, cihaz kullanımınızı izlemenize yardımcı olabilecek bazı temel dijital sağlık izleme özelliklerini de içeriyor. Daha fazla bilgi için Microsoft Launcher hakkındaki kılavuzumuza bakın.