Ağa bağlı bir Galaxy A50’yi düzeltin, ancak İnternet Yok

Telefonunuz WiFi ağınıza düzgün bir şekilde bağlanmış olabilir, ancak bu zaten internette gezinebileceğiniz anlamına gelmez. Her şey iyi görünse bile telefonunuzun internet bağlantısı olmadığı zamanlar vardır. Çoğu zaman, bu ağ ile ilgili bir sorundur, ancak sorunun telefonunuzda olması da mümkündür.

Bu yazıda, İnternet bağlantısı olmayan Galaxy A50’nizi ağa bağlı olsa bile sabitlemede size rehberlik edeceğim. Çoğu zaman, bu sadece küçük bir sorundur, bu yüzden birkaç sorun giderme prosedürünü yaptıktan sonra düzeltebilirsiniz. Bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

İnternet bağlantısı olmayan ancak ağa bağlı bir Galaxy A50’de sorun giderme

Bu sorun giderme kılavuzunda, sorunun gerçekte ne olduğunu ve sorunu çözmek için ne yapılması gerektiğini bulana kadar tüm olasılıkları dikkate alacak ve bunları birbiri ardına göz ardı edecektir. Yapmanız gerekenler:

Ağ cihazınızı yeniden başlatın

Yine, bu ağ ile ilgili bir sorun olabilir, bu yüzden yapmanız gereken ilk şey ağ cihazlarınızı yeniden başlatarak bağlantıyı yenilemek. Çoğu zaman, bu yordam çalışır, bu nedenle ağ aygıtınızı kapatıp açmak için şu adımları izleyin:

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvar prizinden çıkarın veya güç kablosunu ana üniteden çıkarın. Bir iki dakika güçsüz bırakın. Bundan sonra, elektrik prizine yeniden takın veya kabloyu yeniden bağlayın. Cihazın çevrimiçi olmasını bekleyin ve telefonunuzun yeniden bağlanmasına izin verin.

Telefonunuz şebekeye bağlanabiliyor ancak yine de İnternet yoksa, bir sonraki çözüme geçin.

İLGİLİ POST: Galaxy A50 ile On Ortak Ağ veya Bağlantı Sorunu nasıl düzeltilir?

Diğer cihazlarınızın ağa bağlanmasına izin verin

Bir sonraki çözüme geçmeden önce, bunun Galaxy A50’nizle ilgili bir sorun olup olmadığını veya diğer telefonlarınızın veya cihazlarınızın da aynı sorunu olup olmadığını öğrenmelisiniz. Bu nedenle, diğer cihazlarınızın aynı ağa bağlanmasına izin verin. Aynı sorunu yaşıyorlarsa, sorun yönlendiricinizde olabileceğinden telefonunuzu yalnız bırakın. Bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey İnternet Servis Sağlayıcınızı aramaktır.

Ancak, diğer cihazlarınız ağa sorunsuz bir şekilde bağlanabiliyorsa ve yalnızca Galaxy A50’nin internet bağlantısı yoksa, sorun giderme işlemlerine devam etmelisiniz.

AYRICA OKUYUN: Galaxy A50 mobil veri anahtarı gri renkteyse ne yapmalı

Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Daha sonra yapmanız gereken zorla yeniden başlatma. Telefonunuzun belleğini yenileyecek ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyecek simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemi. Çoğu zaman, böyle bir sorun belirgin bir neden veya neden olmadan ortaya çıktığında, sorun, böyle basit bir sorun giderme prosedürünün çözebileceği kadar küçük olabilir. Böylece, telefonunuzu yeniden başlatmaya nasıl zorlandığınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı bitirdikten sonra hala internetin olup olmadığını kontrol etmeyi deneyin.

AYRICA OKUYUN: WiFi bağlantısı Galaxy A50’de sürekli düşüyorsa ne yapmalı

İnternet olmadan telefonu düzeltmek için tüm Ağ Ayarlarını sıfırlayın

Sorun ağınızla ilgili değilse, telefonunuzda olması gerekir. Çoğu zaman, bu sorun sadece ağ ayarlarını sıfırlayarak düzeltilebilir ve bu noktada yapmanız gereken şey budur. Cihazınızdaki ağ servislerini yenilemek için tüm ağ ayarlarını sıfırlamanız gerekir. İşte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra, telefonunuzda hala internet olup olmadığını öğrenin.

AYRICA OKUYUN: Mobil Veri ile bağlanamayan bir Galaxy A50 nasıl düzeltilir?

Master telefonunuzu sıfırlayın

Sorunun donanımda veya ağ aygıtında olmaması şartıyla, bir sıfırlama sorunu çözebilir. Bu sorun, belirgin bir neden veya neden olmadan maviden çıkarsa, sıfırlama ile düzeltebilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce dosyalarınızın ve verilerinizin silinecek dosyalarının bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için Google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A50 logosu gösterildiğinde, tuşları serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu yazı boyunca size yardımcı olabiliriz. Okuduğunuz için teşekkürler!