AirDroid AirDore vs: Hangi Uygulama En İyi

Android telefonlar için uygun bir masaüstü yönetim aracı eksikliği hiç bitmeyen bir sorun gibi görünüyor. AirDroid, Join, Feem, vb. Üçüncü taraf uygulamalar için olmasaydı, birçok Android kullanıcısı hala USB veri kablolarına bağlı olurdu.

AirDroid, kablosuz telefondan PC'ye bağlantı aracı oldu. Eminim en az bir kere, en fazla bir kere duymuş olmalısın.

AirDroid birkaç yıl önce çok büyük bir güvenlik açığıyla karşılaştı (bu durum anında düzeldi), ancak itibar, şişmiş ve ağır gibi görünen yanan AirDroid ateşine yağ ekleyerek kararmaya başladı. O zamandan beri, birçok AirDroid kullanıcısı güvenilir bir alternatif aramaktadır.

Dolayısıyla, bir tane de arıyorsanız, AirMore en iyi seçeneklerden biridir. Benzer özelliklerin yanı sıra, AirMore, AirDroid'den daha fazla özellik sunar. Ama değerli bir yer değiştirme mi? Burada araştıracağımız şey bu. İkisini karşılaştıracağız ve kablosuz masaüstü yönetimi aracı yarışını kimin kazandığını göreceğiz.

Küçük Büyüktür

Telefonumuzda kalan ücretsiz depolama alanı ne olursa olsun, biri her zaman küçük boyutlu uygulamaları tercih eder. AirDroid, sadece 5 MB'a yayılan AirMore ile karşılaştırıldığında 30 MB'lık bir büyüklüğe sahiptir.

Platformlarda Kullanılabilirlik

Birden fazla cihaz çağında, platformlar arası kullanılabilirlik çok önemlidir. Neyse ki, her iki uygulama da Android'de bulunmanın yanı sıra iOS uygulamaları sunuyor. Masaüstü için, yalnızca AirDroid Windows ve macOS için özel uygulamalar sunar. AirMore için, depolamayı azaltan web sürümüyle yaşamak zorunda kalacaksınız. AirDroid bile bir web sürümü sunar. Ne yazık ki, uygulamaların hiçbiri tarayıcı uzantıları sunmuyor.

AirDroid'i indirin

AirMore'u indirin

Kullanıcı Arabirimi ve Tasarım

Hangi uygulamanın daha kullanıcı dostu olduğunu görelim.

Ev Herşeydir

AirDroid hakkındaki can sıkıcı şey, ilk ekranın kendisinde çok fazla seçenek sunması. Telefonunuzda AirDroid'i açtığınızda, kaydedilmiş ve yakındaki cihazlardan arkadaşlara kadar çeşitli giriş seçenekleriyle sizi selamlıyor. Organizasyonun güzel olduğunu iddia edebilirsiniz, ancak AirMore'u açın ve şaşıracaksınız – PC'ye bağlanmak için basit ve karmaşık bir ekran.

Aynı savurganlık masaüstü için AirDroid'de de devam ediyor.

Tip: To transfer files between mobile devices on AirMore, tap the More option on the bottom tab and select Phone transfer.

Araçların İçini Görüntüleyin

Bir kez masaüstüne bağlanıldığında, her iki uygulama da birkaç benzerlik ile ayrı bir görünüm sergiliyor. Merkezde, AirMore cihazınızın bataryadan depolamaya kadar geniş bir özeti sunar. Ayrıntılı bilgi etiketine dokunarak ayrıntılı bilgileri daha fazla görüntüleyebilirsiniz.

Sol tarafta, müzik, rehber, mesajlar, pano, dosyalar ve daha fazlası gibi çeşitli simgeler bulacaksınız. Herhangi bir öğeye dokunulduğunda genişletilmiş versiyonu açılacaktır.

AirDroid bile sağ tarafta sınırlı bilgi kutusu ile sol tarafta simgeler sunar. Bir pano dışında dosyalar, URL'ler ve uygulamalar için paylaşım kısayollarını tutan bir araç kutusu var. Pil göstergesi sağ alt köşede bulunur. İlginçtir, AirDroid web üzerinde çoklu pencere modunda çalışır – böylece fotoğraflar, videolar ve diğer seçenekler için aynı anda ayrı pencereler açabilirsiniz.

Also on Guiding Tech
Comparing Android Desktop SMS Apps: MightyText vs Pushbullet vs AirDroid

Read More

Dosya Transferi ve Giriş Modları

AirDroid, parolanızı (Arghh!) Hatırlama yüküyle birlikte gelen yerel ağlar için bile bir hesap kullanarak oturum açmanızı gerektirir.

Bir hesap oluşturmak, uzaktan yönetimin ayrıcalığını garanti eder. Yani, dosyaları aynı ağ üzerinde olmadan kontrol edebilir ve aktarabilirsiniz. Telefonu evde unuttuğunuzda oldukça yararlıdır.

Neyse ki, AirDroid de bir hesap olmadan bağlanma imkanı sunar. Bir IP adresi kullanarak yerel ağlar için çalışır. Ancak, özelliğin sakıncaları vardır. İlk olarak, işlev AirDroid Web seçeneğinin altına gömülür – hiç de sezgisel değildir ve ikincisi, IP adresini manuel olarak girmeniz gerekir – Her. Tek. Zaman.

Aksine, AirMore yerel ağlarda çalıştığı için bir hesap oluşturmanızı gerektirmez – uzaktan yönetim imkanı yoktur. AirMore, AirDroid'e kıyasla daha basit görünüyor. Sadece bir QR kodu tarayın (veya radar kullanarak yakındaki cihazları seçin) ve istediğiniz zaman, istediğiniz yerde dosya aktarmaya başlayın.

Dosyaları Yönet ve Akışı

PC ve Android telefonlar arasında dosya aktarma özelliğine sahip olmasının yanı sıra, her iki uygulama da bilinen bir masaüstü arayüzünde şaşırtıcı dosya yönetimi özellikleri sunar. PC'de ses ve video dosyalarını indirmeden aktarabilirsiniz.

PC'de Telefon Görüşmelerini, Kişileri ve SMS'leri Yönet

Yine, her iki uygulama da PC'de kişileri ve mesajları yönetmenize (düzenleme, gönderme, iletme, alma, silme vb.) İzin verir. Ayrıca PC'de arama yapabilir ve arama geçmişini görüntüleyebilirsiniz. AirMore'u denediğimde, çoğu zaman arama geçmişi seçeneğini gösteremedi, mesajları senkronize etmedi ve gerekli tüm izinleri vermeme rağmen arama yapamadım.

Telefon ve Bilgisayar Arasındaki Panoyu Paylaş

Pushbullet, özelliği pro sürüme geçirene kadar cihazlar arasında pano paylaşan en iyi uygulamalardan biriydi. Şimdi AirDroid ve AirMore gibi birçok ücretsiz uygulama da aynısını yapmanıza izin veriyor.

AirDroid'de, işlevsellik sağ taraftaki araç kutusundan kolayca erişilebilir. Bağlantıları, telefonunuzda otomatik olarak açılan URL kutusundan da paylaşabilirsiniz.

AirMore size pano için özel bir ekran sunar ve pano geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz. Ancak, bana doğal gelmiyordu.

Pro Tip: Copy text on your Android device and click the refresh icon on the clipboard in AirDroid and AirDroid on PC to display the copied text.

Also on Guiding Tech

.camp-list-536{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/215436/AirDroid-vs.-Join_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1549555448’);background-size:cover;background-position:center center}

#comparison

Click here to see our comparison articles page

PC'den Ayna ve Kontrol Telefonu

AirMore, Reflektör özelliği ile Android cihazınızı (Android 5.0 Lollipop ve üstü) PC'ye yansıtma için yerel bir yetenek sunar. Telefonu yansıtmanın yanı sıra, PC'den kontrol etmek isteyebilirsiniz. Ne yazık ki AirMore kullanarak telefonunuzu yansıtamazsınız ve AirDroid özel bir uygulama ile aynı işlevi sağlar – AirMirror.

PC'den Telefon Ekranını Yakala ve Kaydet

Telefonda sık sık ekran görüntüsü alıyor ve ardından PC'ye aktarıyorsanız, genel işlem biraz sıkıcı görünüyor. Bu iki uygulama ile telefonunuzun ekran görüntülerini doğrudan PC'ye kaydedebilir ve kaydedebilirsiniz. AirDroid bir adım öne geçer ve ekran görüntüsünü de değiştirmenize izin verir. AirDroid masaüstü uygulaması ile telefonunuzun ekranını bile kaydedebilirsiniz.

Bildirimleri PC ile Eşitle

Windows PC'deki Cortana, Android ile PC arasındaki bildirimleri senkronize etmek için yerel bir özellik sunsa da, AirDroid veya AirMore'u benzer işlevsellik sundukları için kullanabilirsiniz. Üstelik, AirDroid bile bildirimleri özelleştirmenize olanak sağlar.

Sürekli Arkaplan Bildirimi

Android 8.0 Oreo ve üstünden başlayarak, arka planda çalışan uygulamaların bildirim tepsisinde bir bildirim göstermesi gerekir. Devre dışı bırakmayı denerseniz bağlantıyı kaybedersiniz.

Bu nedenle, cihazınızı bu uygulamalara her bağladığınızda, bildirim ekranın en üstüne oturacak ve tam size bakacaktır. Neyse ki, uygulamadan çıktığınızda AirMore bildirimi kayboluyor, ancak AirDroid'in bildirimi her zaman en üstte kalıyor. Bildirim gerektirmeyen bir arayüz isteyen bazı kullanıcılar bunu biraz rahatsız edici bulabilir.

Herşey Ücretsiz mi

Evet ve hayır. AirMore yukarıda belirtilen tüm özellikleri ücretsiz olarak sunmaktadır. Tek bir kuruş ödemek zorunda değilsiniz veya dosya boyutu veya veri kotası açısından sınırlandırılmış olmanız gerekmez. Aynısı AirDroid için de geçerli değil.

AirDroid yerel olarak gerçekleşen veri aktarımı konusunda herhangi bir kısıtlama getirmez, ancak uzak bağlantılar için dosya limitini 200 MB'ta tutar. Ayrıca, her iki aktarım modunda da bireysel dosya boyutu sınırı, pro sürümde 100 MB'a (web) ve 1GB'a (PC) giderken 30 MB ile sınırlandırılmıştır. Pro sürümü ayrıca AirDroid’deki reklamları kaldıracak, klasör aktarımı, uzaktan kamera ve Telefonumu bul gibi özellikleri etkinleştirecektir.

Also on Guiding Tech
How to Setup and Use FTP Server on Android

Read More

Sadelik Kazandı

Benim için AirMore mükemmel bir AirDroid alternatifidir ve bir süredir kullanıyorum. Şifreleri beslemeyle ilgili karışıklık olmadığından, sezgisel bir kullanıcı arayüzü ile dosyaları aktarmak ve yönetmek için AirMore'u kullanmayı tercih ederim. Tabii ki, dosya boyutunda bir sınır üstte bir kiraz gibi değil.

Bununla birlikte, AirDroid veya AirMore'u kullanma seçimi kullanımınıza ve gereksinimlerinize bağlıdır. Bir uzaktan yönetim aracı istiyorsanız ve para ödemek istiyorsanız, AirDroid iyi bir seçimdir. Ancak, yerel bir ağda çalışan bir telefon yönetim aracı arıyorsanız, AirMore'u denemenizi öneririm.

Peki hangisini düzenli olarak kullanmayı tercih edersiniz? Düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Sonraki: İnternet ve kablo olmadan Android ve PC arasında dosya aktarmak ister misiniz? Aşağıdaki linkte belirtilen yöntemleri deneyin.