AirDroid vs Katıl: Dosya ve Bağlantıları Paylaşmak Daha İyi

Fotoğrafları tıklamak ve akıllı telefonlarda video çekmek eğlenceli iken, onları akıllı telefonlardan PC'ye aktarmak zahmetli, özellikle de kablo kullanmanız gerektiğinde. Sorun burada bitmiyor. Dosyalar, kopyalanan metnin dizeleri ve sık sık aktarmamız gereken bağlantılar var. AirDroid girin ve kolaylaştırır Android için katılın.

AirDroid, Android akıllı telefonunuzdan Windows 10 PC'ye dosya aktarmanızı ve ayrıca bildirimleri görüntülemenizi sağlar. Bir şekilde, AirDroid cep telefonunuza uzaktan erişim vermek istiyormuş gibi davranır.

AirDroid'i indirin

Tasker uygulaması geliştiricilerinden Join, dosya aktarımı, pano paylaşımı ve Tasker ve IFTTT ile entegrasyon gibi özelliklerin çoğunu getiriyor. Ayrıca, reklamları kaldırmak ve bazı özelliklerin kilidini açmak için küçük bir ücret alır.

İndir Katıl

Bu yüzden bugün sizin için en iyisini seçmenize yardımcı olacak benzerliklerini ve farklılıklarını vurgulamak için onları karşılaştırıyoruz.

1. Kurulum ve Kullanıcı Arabirimi

Her iki uygulamayı da kurmak kolay ve kolaydır. AirDroid'i yukarıdaki bağlantıyı kullanarak indirin ve yükleyin ve uygulamayı başlatın. Google / Facebook / Twitter hesabınızı kullanarak hızlı bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Gerekli izinleri vermek için ekrandaki talimatları izleyin. Şimdi hangi özellikleri kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz.

Şimdi, Chrome tarayıcıyı başlatın ve bu web adresini girin. AirDroid'i Windows ve Mac için de indirebilirsiniz.

Ya Google ID’yi kullanarak giriş yapın ve kullanmaya başlamak için hazırsınız. Senin şeyinse, bir QR kodu tarayabilirsin. UI, solda özenle düzenlenmiş tüm uygulama kısayolları ile güzel ve akıcı. Pano, URL ve altında bellek kullanımı gibi seçenekler içeren küçük bir pencere aracı da göreceksiniz.

Benzer şekilde, yukarıdaki bağlantıyı kullanarak Join uygulamasını indirebilirsiniz. Ardından, uygulamada kaydolmak için başka hiçbir sosyal medya servisini desteklememesi için Google'ı kullanarak oturum açabilirsiniz. Ancak, her gizlilik bilinci olan kişi yalnızca Google Hesabı için destek görmekten memnuniyet duymaz.

Gerekli izinleri vermek için ekrandaki talimatları izleyin. İşte Katıl web adresi.

Join kullanılabilir bir Windows 10 uygulamasıdır ancak Mac veya iOS desteği yoktur. Oturum açtıktan sonra, uygulama QR kodlarını taramak veya bir hesapla oturum açmak zorunda kalmadan, web üzerinden akıllı telefonuma otomatik olarak bağlandı. Uygulamanın kullanıcı arayüzü beyaz arka plan ve sınırlı seçeneklerle daha minimalist.

Also on Guiding Tech
Pushbullet Portal vs AirDroid: Which Wi-Fi File Transfer Manager is Better?

Read More

2. Dosya Paylaşımı

AirDroid ve Join'in gücü, dosyaları en az çabayla paylaşmanıza izin vermektir. AirDroid kullanırken, Fotoğraflar simgesine tıkladığınızda ekran görüntüleri, WhatsApp fotoğrafları vb. İçin ayrı klasörler göreceksiniz.

Artık cep telefonunuz ve bilgisayarınız arasında fotoğraf ve ekran görüntüleri aktarabilirsiniz. Gerçekten basit – dosyaları doğrudan sürükleyip bırakabilirsiniz.

Benzer şekilde, masaüstünüzden mesaj gönderebilirsiniz – bildirimi her duyduğunuzda cep telefonunuza dokunmanıza gerek yoktur. Dosya yöneticisi, cep telefonunuzdaki tüm dosyalara erişmenize izin vererek benzer şekilde çalışır. Yukarıdaki fotoğraflarda olduğu gibi, sürükle ve bırak işlevini kullanarak herhangi bir dosyayı ileri geri paylaşabilirsiniz. Belirli dosyaları ve fotoğrafları arayabilirsiniz. Ancak, bu yalnızca dosya adının tam veya bir bölümünü biliyorsanız mümkündür.

Mesajlarınıza erişmek için Join'te SMS simgesine tıklayın. Peki ya dosyalar? Bkz. Join, sunucularına hiçbir dosya kaydetmeden gizlilik odaklı bir uygulama olmak istiyor.

Dosyaları paylaşmak için Katıl, Google Drive hesabınızı kullanır. Dosyaları Android üzerinden Join seçeneği ile paylaştığınızda, masaüstündeki Drive klasörünüzle eşitlenir.

Sadece yapacağınız gibi bir dosyayı paylaşın ve paylaşmak istediğiniz tarayıcıyı veya cep telefonunu seçmek için Katıl'a dokunun.

Benzer şekilde, ilgili Google Drive klasörüne kaydettiğiniz tüm dosyalar mobil cihazda kullanılabilir duruma getirilir. Drive'ı kullanabileceğimi iddia edebilirsin, neden uygulama ile uğraşmıyorsun? Amaçları sağlam olsa da, ben de Google Drive’a sahip değilim ve hala ilgilendiğim kadarıyla üçüncü taraf bir sunucu.

Öte yandan, AirDroid sunucusu kullanılarak aktarılan dosyaları korumak için uçtan uca şifreleme kullanır.

3. Metin Paylaşma, URL'ler, Web Sayfaları

Join, sizin için hemen yeni olanaklar açacak kullanışlı bir Chrome eklentisiyle birlikte gelir. Simgeye tıkladığınızda, web sayfalarını paylaşma, kopyalanan bir metin parçası ve tarayıcıdan dosya aktarma gibi seçeneklere sahip tüm bağlı cihazlarınızın listesini göreceksiniz.

AirDroid'de URL'yi veya metin parçasını manuel olarak kopyalamanız ve web veya masaüstü uygulamasının içine yapıştırmanız çok zor olmayan, ancak kolaylıktan uzaklaştıracaksınız. Örneğin, tarama yaparken Katıl'da, paylaşmak için sayfada herhangi bir yeri sağ tıklayabilirsiniz.

AirDroid sağ üstte kullanışlı bir widget de özel seçenekler sunar. Örneğin, kopyaladığınız her şey Pano seçeneğinin altında görünür. Aynı şekilde, kopyaladığınız herhangi bir URL orada bulunacaktır. Cep telefonuna göndermek için mavi oka tıklamanız yeterli.

Hem AirDroid hem de Join, mobil ekranınızda olanların ekran görüntüsünü almanıza olanak sağlar. Benim gibi blogcular için mükemmel. Ne yazık ki, AirDroid benim için işe yaramadı. “Bir daha gösterme” kutusunu işaretleyen bir mesajla karşılandım, ancak kutu hiç görünmedi. Belki de kullandığım akıllı telefon ile ilgili bir şey, Mi Note 5 Pro. Join'te ekran görüntüsünü tıkladığınızda ekran görüntüsü alındı ve ilgili Drive klasörüne kaydedildi. Sadece istendiğinde Katıl uygulamasında izin ver.

Şaşırtıcı bir hareketle, en azından benim için, AirDroid ve Join Telefon Bul özelliğini kullanmaya karar verdi. Google ve Apple bunu zaten teklif ediyorlar ve iyi çalışıyorlar. Öyleyse neden kullanıcıların ihtiyaç duymadığı veya kullanacakları ek özellikler içeriyor?

4. Yaygın Olmayan Özellikler

Size daha da fazla özellik sunmak için birçok üçüncü taraf uygulamasına bağlanın. Birincisi, aynı ekip tarafından geliştirilen Tasker, Android akıllı telefonunuzu otomatikleştirmek için sonsuz yollar sunar. İşte bugün denemeniz gereken bazı harika Tasker tarifleri. Sonra web için Tasker gibi IFTTT var. Hemen hemen bir API ile her hizmet IFTTT ile çalışır, böylece sosyal medya güncellemelerinden evinizdeki LED ışıklarına kadar her şeyi otomatikleştirebilirsiniz. Son olarak, Windows kullanıcıları için bir otomasyon aracı olan Kırmızı Düğüm var.

AirDroid, PCM'nizde olduğu gibi telefonunuzu yansıtan AirMirror adlı bir özelliğe sahiptir. Bu, telefonunuzun ekranının PC'nizin ekranında öykündüğü anlamına gelir. Bunu tarayıcınızda yapmak için belirli bir Chrome uzantısına ihtiyacınız olacak. Tabii ki, rootlu olmayan bir telefon kullanıyorsanız, bir USB kablosuna ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden kablosuz değil ama yine de iyi çalışıyor.

PC'nizden, telefonunuzun ses düzeyi gibi belirli yönlerini kontrol edebilir, uzak klavyeyi kullanarak yazabilir ve ekranı kilitleyebilirsiniz.

Son olarak, AirDroid 10'dan fazla cihaza bağlanmanızı ve kontrol etmenizi sağlayan bir iş planı ile birlikte gelir. Ek özellikler arasında toplu dosya aktarımı ve yönetimi ve yönetici kontrollerine sahip Gösterge Tablosu kullanılarak cihaz izlemesi sayılabilir.

5. Fiyatlandırma ve Platformlar

AirDroid Android, iOS, MacOS ve Windows platformunda, Chrome ve Firefox gibi popüler tarayıcılarda çalışan bir web sürümüyle çalışır. Bir Chrome eklentisi için umuyordum, ancak bu bir anlaşma kırıcı değil. AirDroid size 1.99 $ / ay mal olacak. Ücretsiz sürümde 200 MB'lık bir uzaktan veri aktarım limiti ve 30MB'lık dosya boyutu sınırı vardır;

Join parlıyor burada. Windows uygulaması için bir kereye mahsus olmak üzere 1,39 dolar ve Android uygulaması için 4,99 dolar tutarındadır. Bu konuda. Chrome uzantısı ücretsizdir.

Also on Guiding Tech
Comparing Android Desktop SMS Apps: MightyText vs Pushbullet vs AirDroid

Read More

Noktaları birleştir

Bugün akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar gibi birden fazla cihaz kullanıyoruz. Bu nedenle Join ve AirDroid gibi uygulamaların bu tür cihazlar arasında dosya aktarımı için faydalı olmasını sağlar. Artık dosyalara, bildirimlere erişebilir ve tümünü tek bir arabirimden gönderebilir / alabilirsiniz.

Her iki uygulama da temel özelliklere gelince çok benzer. AirDroid, ekran yansıtma ile daha iyi bir tasarım ve düzen sunuyorsa, Join, uygun maliyetli bir pakette üçüncü taraf entegrasyonunu bir araya getirir. İkisini de deneyin, birini seçin!

Sıradaki: AirDroid'i seviyor musun yoksa bir tane mi var? İşte size sadece sizin için ayrıntılı olarak açıklanan 7 AirDroid özelliği.