Akıllı hoparlörünüzle telefon görüşmesi nasıl yapılır

Akıllı hoparlörler ve akıllı ekranlar akıllı işlevleriyle günlük olarak zaman kazanmamıza yardımcı oluyor. Ancak onları arama yapmak ve video görüşmeleri yapmak için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Özel rehberimizde nasıl olduğunu öğrenin.

Google Akıllı Hoparlörler ile arama: İhtiyacınız olan şey

Google akıllı konuşmacınızla arama yapmak için aşağıdaki gereksinimleri karşılamanız gerekir:

  Google Home uygulaması Google hesabının en son sürümü ABD, İngiltere veya Kanada’daki akıllı konuşmacı veya akıllı ekran Residence’a bağlı


Google evi
AndroidPIT amazon alexa vs google assistant 4971

Google Akıllı Hoparlörler ile nasıl arama yapılır?

Tahmin edebileceğiniz gibi, Avrupa’da Google’ın akıllı konuşmacıları üzerinden arama yapmak henüz mümkün değildir, çünkü hizmet yalnızca aşağıdakiler için geçerlidir:

  ABD’li veya Kanada’lı bir telefon numarasından, ABD’li veya Kanada’lı telefon numaraları, İngiltere’li bir İngiliz numarasından İngiliz telefon numaraları ve konuşmacı veya akıllı ekranınızı bir Google Fi numarasına bağladıysanız (yalnızca ABD’de) veya Kredisi olan Google Voice numarası

Google akıllı ekranlarla görüntülü aramalar: ihtiyacınız olan şey

Google Duo aracılığıyla görüntülü aramalar her yerde kullanılabilir ve bunları yapmak için yalnızca aşağıdaki gereksinimleri karşılamanız gerekir:

  Akıllı telefonunuza Google Duo uygulamasını yükleyin Google Ana uygulamasını yükleyin ve başlatın Akıllı ekranınızı seçin Ayarlar’a dokunun Video Araması Duo’yu seçin ve adımları izleyin


Google Duo
AndroidPIT google duo test 7950

Google akıllı ekranlarla video görüşmeleri nasıl yapılır

İki uygulamayı yükledikten ve her şeyi yapılandırdıktan sonra, “Hey Google, [contact] arayın” veya “Hey Google, video araması [contact]” kelimelerini söyleyin. Ayrıca, akıllı ekranınızla görüntülü arama veya Google Duo üzerinden arama yapmak için kişisel kayıtlarınıza erişime izin vermeniz gerektiğini hatırlatırız.

  Google Home Mini ile 6 ay: kusurlu bir oda arkadaşı

Amazon akıllı hoparlörlerle arama: ihtiyacınız olan şey

Gemide Alexa bulunan Amazon konuşmacılar bile arama yapabilir ve görüntülü arama yapabilir. Tabii ki başlamadan önce bu şartları yerine getirmeniz gerekecek:

  Akıllı telefonunuza Amazon eko, yankı nokta, yankı artı, yankı nokta ve yankı yüklü alexa uygulaması Alexa uygulaması ve akıllı hoparlör veya akıllı ekran ile ilişkili amazon hesap göstermek


Amazon Alexa
amazon echo 05

Amazon akıllı hoparlörlerle nasıl çağrı yapılır ve görüntülü arama

Alexa uygulamasını akıllı telefonunuzda yapılandırdıktan ve aynı Amazon hesabını Amazon Eko’nuzda senkronize ettikten sonra, “Alexa, [kişi adı] arayın” veya “Alexa, [kişi adı] ile görüntülü arama yapmaya başlayın.

Elbette, Alexa sabit hat ve cep telefonu numaralarını (acil aramalar dahil) değil yalnızca Amazon hesaplarını veya uyumlu Echo cihazlarını arayabilir. Ancak Alexa, Skype hesabınızı bağlamanıza izin verir ve bu tür aramaları yapmanızı sağlar.

  Amazon Yankı Gösterinizle yapmak için 10 harika şey

amazon echo 08

Alexa’yı kullanarak bir Skype araması yapmak için yapmanız gereken tek şey “Alexa, [irtibat adı] ile Skype’ı ara” komutunu ya da “Alexa, [kişi] ‘nin cep telefonunu Skype ile ara” demektir.

Arama yapmak için akıllı hoparlörünüzü veya akıllı ekranınızı kullanmayı denediniz mi? Deneyiminizi aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın.