Akıllı telefonlar için gizli ipuçları ve kesmeler

Akıllı telefonunuzda düşündüğünüzden daha fazlası var. Bu gizli ipuçları ve püf noktaları, kullanılmayan potansiyeli uyandırıyor. Bir uygulama olsun veya olmasın: kesinlikle size burada neyi gösterdiğimizi denemelisiniz. Güncelleme: Artık Android Paskalya Yumurtası’nı birkaç kullanıcıyla oynayabilirsiniz.

    Telefonunuzu kökten kıpırdatmadan yapabileceğiniz kullanışlı Android hackleri Gerçekten denemeniz gereken en iyi Android uygulamaları

Hızlı ayarlarda simgeleri nasıl değiştirebilirim?

Android 6’dan beri, Hızlı Ayarlar’da hangi öğelerin görüntüleneceğini ve nasıl sıralandıklarını belirleyebilirsiniz. Kaleme dokunduğunuzda, daha önce gizlenmiş olabilecek yeni öğeleri görebilirsiniz. Özellikle havalı, bildirimlerinizin üzerinde görünecekleri ilk birkaç unsur.

quick settings android oreo 2017

Metin benim için çok küçük! Sorun değil

Android 7’den bu yana ne kadar büyük yazı tipi görüntüleneceğini seçebilirsiniz. Varsayılan boyutu beğenmiyorsanız, tüm düğmelerin boyutunu da değiştirebilirsiniz.

display size android oreo 2017

Android’de birden fazla ses kontrolü var

Android’de ses kontrolü üç bölüme ayrılmıştır. Ancak ses seviyesi koluna bastığınızda, üç kontrolden sadece birini görürsünüz. Ses veya video olmadan oyunları daha düşük bir ses seviyesinde izlemek istiyorsanız, Zil sesi kaydırıcısını değil, Medya kaydırıcısını bulmanız gerekir.

volume rocker android oreo 2017

Buna karşılık, bir oyun veya video oynatılırken zil sesi seviyesini ses seviyesi rocker ile ayarlayamazsınız. Üç düğmeyi açmanız ve ekrandaki zil sesi seviyesini değiştirmeniz gerekir. App Rocker Locker, ses rocker’ınıza sabit bir işlev atayabilir.


Rocker soyunma

Easter Egg’de çok oyunculu: herkes için yumurta

Android 6.0 Marshmallow ile tanıtılan ve sonraki sürümlerde bulunan Android Easter Egg, aynı anda birden fazla arkadaşınızla oynamanıza izin veriyor. Bunun için cihazdaki bilgilere gidin ve Android sürümünde birden çok kez dokunun. Daha sonra oyuna başlamak için sürümünüze karşılık gelen harfi basılı tutun.

AndroidPIT ANDROID Easter egg oreo

Yerleşik dosya gezgini kullanın

Muhtemelen bir dosya gezgini uygulamasına ihtiyacınız yoktur. Keşfetmek için, sadece Bellek ve USB altındaki ayarlara gidin. Sonra dosya sistemini tarayabilir ve dosyaları işleyebilirsiniz.

androidpit file commander app

WPS basmalı düğmeyle Wi-Fi’ye zaman kazandıran bağlantı

Şifreyi yazmadan güvenli Wi-Fi’ye bağlanabileceğinizi biliyor muydunuz? Yönlendiricide Wi-Fi anahtarını ve uzun kurulumunu aramaktan kurtaracak bir düğme var. Bazen sizden Giriş yapmayı veya WPS / Sıfırla’yı isteyebilir veya aşağıda gördüğünüz gibi çift ok sembolünü göreceksiniz:

wps push hero

WiFi Korumalı Kurulum tüm bunların arkasına gizlenir; Basit bir kimlik doğrulama yöntemi, WiFi yönlendiricinize kısa bir süre boyunca erişmenizi sağlar; bu, cihazında bir düğme de bulunur. Akıllı telefonunuzdaki WiFi menüsüne gidin, Gelişmiş’i açın ve ardından WPS düğmesine dokunun. Bağlantı birkaç saniye içinde yapılmalıdır.

Hızlandırılmış animasyonlar

Geliştirici ayarlarına gidin ve tüm Animasyon zamanlarını 0.5 olarak ayarlayın. Menüler daha sonra iki kat daha hızlı katlanır ve akıllı telefonu hızlı hareket ediyormuş gibi hissetmesini sağlar.

enable developer options

Ana ekranda önemli ayarları alın

Düzenli olarak erişebileceğiniz ayarlarda bir yer var mı? Çift SIM yönetimi, Bluetooth veya Wi-Fi olsun, ayarlar uygulamasının hızlı erişim için 1×1 widget’ı vardır. Onları ana ekranınıza bile yerleştirebilirsiniz.

android settings widget huawei mate 9

Akıllı telefonu bir fare ile çalıştırın

Ekranınız bozuk mu ve dokunmatik ekran çalışmıyor mu? Yoksa bir Tur Open TTD’yi tercih ediyor musunuz, ancak dokunmatik işlemi kullanma konusunda gergin misiniz? Bir USB fare bağlayın. Sadece bir USB OTG kablosuna ihtiyacınız var ve sonra başlayabilirsiniz. Adaptör ile gamepadleri, USB çubukları ve daha fazlasını da bağlayabilirsiniz. Bunu yapın ve iPhone arkadaşlarınız kıskançlıkla yeşile dönecek. İşte microUSB OTG adaptör ve Tip C için bir tane.

AndroidPIT control a phone with a mouse 1

Android güncellemelerindeki yeni özellikleri kullanın

Büyük işletim sistemi güncellemeleriyle küçük yeniliklerin gözden kaçırılması ve kullanılmaması çok kolaydır. Çoğunlukla, pratik ve çok havalı. Örneğin, Marshmallow ile sofistike bir bildirim işlevi vardır ve bireysel uygulamaları sabitleme yeteneğiniz mükemmeldir. Nougat’ta bölünmüş ekran çok iyidir, çünkü sonunda YouTube’u izlemenizi ve WhatsApp’ta aynı anda sohbet etmenizi sağlar. Oreo, Resim İçinde Resim modunu ve Bildirim Ertelemesini başlattı. Tabii ki Android 9 Pie, dijital iyiliğe odaklanmış durumda.

Gizli kodları kullan

Akıllı telefon üreticileri ve sağlayıcıları, telefon uygulamanızın numara alanına yazabileceğiniz kodlar da sunar. Bunlarla posta kutusunu kapatabilir, IMEI’yi görüntüleyebilir veya gizli menüler girebilirsiniz. Denemeniz için burada gizli kodların bir listesi var.

Günlük olarak hangi Android bilgisayarlarını kullanıyorsunuz? Dahil olduğumuzu görmek isteyeceğinizi özlediğimiz herhangi bir şey var mı? Yorumlarda bize bildirin!