Akıllı telefonunu mu satıyorsun? Bu önemli adımları izleyin

Eski akıllı telefonunuzu veya tabletinizi vermek veya satmak istiyorsanız, önce yapmanız gereken bazı önemli şeyler vardır. Kişisel bilgilerinizi yanlışlıkla bir başkasına aktarmak istemezsiniz. Cihazınızı nasıl temizleyeceğinizi açıklayacağız, böylece ellerinizi değiştirmeden önce yeni olması ve eski telefonunuzla ne yapacağınızdan emin değilseniz, cihazınızı bağışlamak veya satmak için bazı yerler önereceğiz.

  Android akıllı telefonunuzu ilk kez ayarlama: ipuçları ve püf noktaları 200 $ ‘ın altında 5 harika tablet: en iyi bütçeler

Eski telefonunuz veya tabletinizin kime gittiği önemli değil, onlara vermeden önce her zaman silmelisiniz (içte ve dışta). Bunun temel nedeni gizliliğinizi korumaktır, ancak yeni baştan ayarlamalarını kolaylaştıracaktır. Verilerinizi aşağıda listelenen eski telefonunuzdan kaldırırken yapmanız gereken birkaç önemli şey vardır.

Atlamak:

  Telefonunuzu 5 kolay adımda yeni bir sahip için nasıl hazırlar Eski bir akıllı telefonla neler yapılır Eski bir akıllı telefon nasıl satılır

1. SIM kartı çıkarın

Eski bir telefonu yeni bir eve hazırlamak için yapılacak ilk şey, SIM kartınızı çıkarmaktır. Yeni telefonunuzla yeni bir SIM alıyor olsanız bile, eskisinin muhtemelen üzerinde çok sayıda kişi kayıtlı olduğundan, bırakmak istemezsiniz.

Kart tepsisini çıkarmak için bir SIM fırlatma aracına ihtiyacınız olabilir, ancak bir tepsiniz yoksa, asla korkmayın, çünkü SIM tepsisini onsuz nasıl açacağınızı gösterdik.

androidpit sony xperia x sim sd slot

2. Hafıza kartını çıkarın / çıkarın

MicroSD kart yuvası olan bir telefonunuz varsa, SD kartı çıkarın. Telefonunuzun kenarındaki veya batarya kapağının arkasındaki yuvayı arayın.

Kartı çıkarmadan önce, olabildiğince çok fotoğraf, uygulama ve belge kopyalayın, böylece kolayca yanınıza alabilir ve yeni telefonunuza götürebilirsiniz.

3. Verilerinizi silin

Bir sonraki yapılacak şey, verilerinizi telefonun içinden silmek. Bunu yapmanın iki basit yolu vardır: ya Ayarlar’a gidin ve yedekleme / geri yükleme bölümünü arayın ya da donanım düğmeleriyle manuel olarak yapın. Bu adımı atmadan önce tüm verilerinizin tam yedeğini aldığınızdan emin olun!

Ayrıca, telefonunuzu silmeden önce Google hesabınızdan (ve varsa Samsung’dan) çıkmış olmanız önemlidir. Aksi halde, telefonunuzu alan kişi, cihaz şifrenizle kilitleneceğinden, etkinleştiremez.

  Android’de verilerinizi nasıl yedeklersiniz?

Aşağıdaki veriler silinir:

  Google hesap ayarları Ayarlar yapılandırma verileri ve uygulamaları Yüklü uygulamalar Müzik Fotoğraflar Diğer kullanıcı verileri Bağlı hesaplar (Facebook, Dropbox, Twitter, vb.)

pixel settings system reset menu screenshot

iPhone gibi bir iOS aygıtından kurtulursanız, işlem çok benzerdir. Yine, yapmadan önce telefonunuzu yedeklediğinizden emin olun. İCloud’u kullanmak en kolay yoldur.

Ayarlar menüsüne gidin ve aşağıdaki adımları izleyin:

  Genel Ayarlar’a Git Aşağıya doğru kaydırın ve Sıfırla’yı tıklayın. Üstte birkaç seçenek göreceksiniz. Tüm İçeriği ve Ayarları Sil diyen kişiyi istiyorsanız, ardından silme işlemine başlamak için Parolanızı girin ve ardından Apple Kimliği parolanızı girip onaylamak için iPhone Sil düğmesine iki kez dokunmanız gerekir.

erase iphone

4. Temizleyin

Telefonun iç kısımları temizlediğinde, yapmanız gereken bir sonraki şey dışını da temizlemektir. Ekrandaki çizikler veya genel aşınma ve yıpranma hakkında yapabileceğiniz çok fazla şey olmayabilir, ancak ekranın her tarafında kirli parmak izi işaretleri olmadan satabilirsiniz.

Potansiyel bir alıcıyı etkilemek istiyorsanız, ekran koruyucusu uygulayabilir ve pil kapağını (varsa) değiştirebilirsiniz.

AndroidPIT Screen cleaning 0049

5. Yeniden aç

İyi bir Android sahibiyseniz eski Android telefonunuzla birlikte gelen kutuyu ve parçaları ve parçaları saklardınız. Akıllı telefonlar her türlü ürünle birlikte gelir: USB şarj cihazlarından ve kablolardan kulaklıklara ve SIM araçlarına ve yedek kulaklık lastiklerine kadar. Bu eşyaların ne kadar fazlaını tekrar kutuya sokabiliyorsanız (orijinal donanım olmasa bile) eski telefonunuzun iyi bakılması daha olası.

androidpit samsung fast charger note 5

Eski bir telefonla ne yapmalı?

Eski bir telefonla yapabileceğiniz birçok farklı şey var:

  Bir arkadaşınıza veya aile üyenize hediye edin Eski akıllı telefonlara yeni bir hayat katan değerli bir hayır kurumuna bağış yapın (Hayır Kurumları için Geri Dönüşüm, Askerler için Cep Telefonu veya Yeşil Vatandaş gibi) (Satın veya bir kısmının tamamı için) Satın Yükseltme için takas edin Bu yaratıcı yollardan biriyle yeni bir yaşam kirası verin

AndroidPIT dead galaxy s6 3076

Eski bir telefon nereden satılır?

Telefonunuzu satmaya karar verdiyseniz, birkaç seçenek vardır: telefonun durumu iyi ise (ve hala kutunuz varsa), ikinci elden bir şeyler satmanın en iyi yeri eBay’dir. Güzel fotoğraflar çekin, birçok ayrıntı doldurun ve eski Android veya iPhone’u kullanılmış pazara yükleyin. Ayrıca Glyde, Swappa veya Craigslist gibi siteler seçeneğiniz de var.

Çevrimiçi satış yapmanın ötesinde, rehin dükkanları, EcoATM, Nakit Dönüştürücüler, elektronik pazarları, garaj satışları, ilanlar ve hatta büyük perakendeciler bile sıklıkla geri alım veya takas teklifleri var.

Yapılacak en basit şey, telefonu satın aldığınız taşıyıcıya geri satmaktır, ancak tüm telefonlar kabul edilmez (özellikle çok eski ya da popüler olmayanlar) ve bu şekilde en yüksek doları alamazsınız.

Eski bir akıllı telefonla ne yapmayı tercih edersiniz?

“Sat” veya “Hediye” seçeneğini seçin.

kapatTanımsız seçtin!
Arkadaşların ne seçerdi?
payVS

  116 Oy Oy! Bir şeyler ters gitti gibi görünüyor. Yeniden yüklemek yardımcı olabilir. Sat it55 VotesOops! Bir şeyler ters gitti gibi görünüyor. Yeniden yüklemek yardımcı olabilir.

Eski telefonunuzu satmayı veya yorumlarda yeni bir tane edindikten sonra eski telefonlarınızla ne yaptığınızı bize bildirin.