Akıllı telefonunuza Android 10 nasıl indirilir ve yüklenir

Android 10’daki yenilikleri merak ediyorsanız, en yeni yazılımı yalnızca Google Pixel telefonlarda değil, diğer uyumlu cihazlarda da nasıl indirip yükleyebileceğinizi öğrenin! Akıllı telefonunuzu güncellemek için atmanız gereken adımlar konusunda size rehberlik edeceğiz.

Anahtar kombinasyonları:

  Android 10’u hangi cihazlara yükleyebilirim? Güncelleştirmeyi Android 10’a ne zaman alacağım? OTA güncellemesi olarak Android 10 nasıl kurulur Android 10 elle nasıl kurulur Android 10 yüklerken sorunlar ve çözümler

Android 10’u hangi cihazlara yükleyebilirim?

Google resmen Android 10’u piyasaya sürdü ve şu anda bizim elimizde Android 10’um var, tam zamanında IFA 2019’un açılması için. Android mutfak, uzun bir mutfak geleneğinden sonra tatlı etiket adlarına elveda dedi Bir OTA güncellemesi olarak Pixel akıllı telefonlarda. Ancak Google, beta programa katılan diğer tüm akıllı telefonlara yakında ulaşacağını da doğruladı.

  Android 10 çıktı: Android’in şekersiz versiyonunun keyfini çıkarmaya hazır mısın?

Güncelleştirmeyi Android 10’a ne zaman alacağım?

Maalesef, Android güncellemelerinin dağıtımı hala iOS’lu Apple’ınki kadar doğrudan değil. HMD Global gibi bazı markalar, Android 10’un Nokia akıllı telefonlarda piyasaya sürülmesi için yol haritasını çoktan onayladı ve önümüzdeki günlerde giderek daha fazla marka bunu yapacak.

En yeni neslin amiral gemisi akıllı telefonuna sahipseniz, Android 10’un yakında ulaşacağından emin olabilirsiniz. Ama tam olarak ne zaman? Bu sorunun cevabı, cihazlarına yeni Android versiyonunu adapte etmek ve dağıtmak zorunda olan üreticilerin elinde. İki yıl önce piyasaya sürülen bayrak gemileri de Android 10’a yapılan bir güncelleme için düşünülmelidir. Ne yazık ki, durum düşük ve orta fiyat aralıklarındaki cihazlar için değişiyor. Bir Android One cihazına yatırım yaptıysanız, Android 10’un akıllı telefonunuza geleceğinden emin olabilirsiniz.

  Akıllı telefonunuz Android 10 ile uyumlu mu?

androidpit android 10 4

OTA güncellemesi olarak Android 10 nasıl kurulur

Elinizde bir Google Piksel varsa (Piksel, Piksel XL, Piksel 2, Piksel 2 XL, Piksel 3, Piksel 3 XL, Piksel 3a, Piksel 3a XL), sadece ayarlar menüsüne gidin ve yazılımdaki bölüme göz atın. güncellemeler. Güncelleme hazır olduğunda, indirmeye başlamadan önce Wi-Fi’ye bağlı olduğunuzdan ve telefonunuzda yeterince pil bulunduğundan emin olun.

Android 10 el ile nasıl yüklenir

1. Güncelleştirmeyi yüklemeden önce sıfırlayın

Öncelikle, bu adımın zorunlu olmadığını, sadece bir ipucu olduğunu söylemek isterim. Yeni bir yazılım sürümü kurmak, daha önce bulunmayan hatalara neden olabilir. Android akıllı telefonunuzun sisteminde önemli değişiklikler yapmak istediğinizde, onu sıfırlamanız ve önceden yedeklemeniz önerilir.

  Android telefonunuzu fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayabilirsiniz

Yalnızca uzmanlar için Android 10’un manuel kurulumunu öneriyoruz! Hala dengesiz bir sürümüdür, bu da cihazın kullanımını zorlaştırabilir.

2. Bootloader kilidini açma

Yeni Android sürümünü güncellemek için, öncelikle önyükleyiciyi açmanız ve geliştirici seçenekleri ve USB hata ayıklama modu aracılığıyla etkinleştirmeniz gerekir:

  ADB ve Fastboot nasıl kurulur?

3. Fabrika Görüntülerinden İndirme

Şimdi tek yapmanız gereken, cihazdan cihaza değişen, Android 10 fabrika resimlerini indirmek. Bu sayfada, desteklenen cihazlara bağlantılar bulacaksınız:

Google Pixel telefonunuz için sistem resimlerine bağlantılar:

  Piksel Piksel XL Piksel 2 Piksel 2 XL Piksel 3 Piksel 3 XL Piksel 3a Piksel 3a XL

Pixel 3 01

4. Android 10’u bilgisayarınıza yükleme

Asıl yüklemeye devam etmeden önce, sıkıştırılmış dosyalarda bulunanlar da dahil olmak üzere zip dosyalarını açmanız gerekir – örneğin zip içinde zip. Şimdi yüklemeye devam edebilirsiniz:

İşte başlıyoruz:

  Android SDK’yı bu web sitesinden indirin. SDK aracını ve Platform Tool klasörünü PATH değişkenine ekleyin: Mac: “export PATH = $ PATH: komutunu yazın: <Chemin du SDK Android”.
  Windows: Right-click and select My Computer> Özellikler> Gelişmiş> Çevre değişkenleri. PATH değişkenini değiştirir ve Android SDK’nin yolunu ekler. Windows için Google’ın USB sürücüsünün SDK klasöründe bulunması gerekir: Yönetici> Araçlar> Google USB Sürücüsü bölümüne gidin. Akıllı telefonunuzu PC’nize bağlayın ve Bilgisayar> Yönetim’e sağ tıklayın. Aygıtın üzerinde farenin sağ düğmesiyle soldaki alana tıklayın ve Çevre Birimleri> Sürücü Güncelle’yi göreceksiniz. Manuel kurulum seçilirse, sürücü SDK> / extra / google / usb_driver yolunda bulunur. Şimdi cihaz numarasının bağlı cihazlar listesinde görünüp görünmediğini ve her şeyin yapıldığını kontrol edin!

windows adb tools overview

5. Akıllı telefonunuza Android 10 yükleyin

  Cihazını kapat. Cihazı önyükleyici modunda yeniden başlatmak için Güç ve Sessiz tuşlarını basılı tutun. Akıllı telefonunuzu PC’nize bir USB kablosuyla bağlar. Windows Gezgini’ni açar ve daha önce indirilmiş bellenimi ADB Aracı klasöründe arar. Flash-all.bat dosyasına çift tıklayın ve işlem tamamlanana kadar bekleyin.

Telefonunuz Android 10’un yeni sürümüyle otomatik olarak yeniden başlatılır ve işlem başarısız olursa, işlem sırasında ortaya çıkabilecek olası sorunlar hakkındaki bölümü okuyun.

comment installer android 6 0 marshmallow google nexus image tony balt androidpit fr 00

Android 10’u yüklerken sorun mu yaşıyorsunuz? İşte çözümler

USB hata ayıklama

Yüklemeden önce bir sorunla karşılaştıysanız, USB hata ayıklama modunu etkinleştirdiğinizden ve yükleme yükleyicisinin kilidini açtığınızdan emin olun.

Önyükleme döngüsü

Bir önyükleme döngüsünde iseniz, önyükleme yükleyicisine geri dönerek ve kurtarma moduna geçmek için ses seviyesi tuşlarını kullanarak önbellek bölümünü temizlemeyi deneyebilirsiniz (onaylamak için açma / kapama düğmesine basın). Önbellek bölümünü sildikten sonra, cihaz yeniden başlatılır.

  Saklamanızı bir daha asla maksimum düzeye çıkarmamak için 3 yol

Bu işlemden sonra hala ana ekranda kilitliyseniz, Kurtarma bölümüne geri dönün ve Verileri / Fabrika Ayarlarını Sil’i seçin ve onaylamak için Güç düğmesine basın. Bu şekilde sorunu çözebilmelisiniz.

ADB ile ilgili sorunlar

Komut isteminde, system.img dosyasının eksik olduğunu bildiren bir hata mesajı alırsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

  Image.zip dosyasını açar. Dosyaları, diğer açılmış dosyaları kaydettiğiniz klasöre kopyalayıp yapıştırın (adb.exe ve fastboot.exe’nin yanındaki ADB-Tool klasöründe). Bir komut penceresi açar (Shift tuşuna basın ve sağ tıklayın, ardından Komut Penceresini Aç’ı seçin ve aşağıdaki komutları yazın): Fastboot Flash Bootloader <bootloader filename> .img Fastboot Flash Radyo <Radio Filename> .img Hızlı Başlangıç Yeniden Başlatma – Önyükleyici Fastboot Flash Recovery.img Hızlı Başlangıç Flash Boot Boot.Img Fastboot Flash System.img Fastboot Flash Önbellek.Img Önbellek Önbellek Önbellek Hızlı Başlat Flash Kullanıcı Verileri userdata userdata.img

Flash-all.bat dosyasını başlatmak mümkün değildir.

Yönetici modunda flash-all.bat dosyasına tıkladığınızdan emin olun (sağ fare tuşu, Yönetici olarak çalıştır).

Android 10’u akıllı telefonunuza kurmayı başardınız mı? Zor muydu? Bilmemize izin ver.

Tips & Tricks
Android 10 – Q

Facebook Twitter