Akıllı telefonunuzdaki önyükleme animasyonu nasıl değiştirilir

Akıllı telefonunuzu özelleştirmeyi seviyorsanız, muhtemelen farklı başlatıcıları denediniz ve cihazınızın temasını birkaç kez değiştirdiniz. Ancak, telefonunuzdaki önyükleme animasyonunu değiştirmeyi hiç denediniz mi? Akıllı telefonunuzda bazı özel animasyonları nasıl elde edebileceğinizi ve bu sıkıcı eski açılış animasyonunu nasıl salladığınızı size göstereceğiz.

    Akıllı telefonunuzu yeniden canlandıracak en iyi rampalar Özelleştirme cenneti: Android için en iyi simge paketleri

Atlamak:

    Önyükleme animasyonu nedir? Önyükleme animasyonu elle nasıl yüklenir? Bir uygulamayı kullanarak önyükleme animasyonu nasıl yüklenir

Önyükleme animasyonu nedir?

Başlamak için, önyükleme animasyonu nedir? Aslında, Android akıllı telefonunuzu açtığınızda, sistem başlatılırken oynatılan küçük başlangıç animasyonu. Genellikle üreticinin logosuna sahiptir.

Android’e yeni bir önyükleme animasyonu yüklemek için çeşitli yöntemler vardır. Neredeyse her zaman benim için çalışan en basit olanları sunacağım. Her iki yöntem de, sizin kök salmış olmanız koşuluyla herhangi bir Android cihazda çalışır.

    Android’i köklendirme: eksiksiz rehber

Önyükleme animasyonunu manuel olarak yükleme

Kök haklarını yöneten bir dosya gezgini kurmanız gerekir. Kök Gezgin veya Kök Tarayıcı, örneğin çok iyi çalışır, ancak diğerleri de uygundur.

    En iyi Android dosya yöneticileri: Androidini keşfet


Kök Gezgini

Dosya Gezgini Kök Tarayıcı

    Kök izinleri etkinleştirildikten sonra, cihazınızın kök dizinine gidin, Sistem dizinini bulun ve uygulamaya bağlı olarak, klasöre uzun süre basarak veya menü tuşunu açıp Özellikler’i seçerek İzinler menüsüne gidin. Burada, uygulamaya bağlı olarak “Oku” veya “-r”, “Yaz” veya “-wr” ve “Yürüt” veya “-x” şeklinde sıralanmış 9 kutu göreceksiniz. Özellikler’i açtıktan sonra, İzin altındaki tüm okuma, yazma ve yürütme seçeneklerini verdiğinizden emin olmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, şimdi Sistem dosyasına gidin ve ardından cihazınıza bağlı olarak Medya veya Multimedya’ya gidin. Bootanimation.zip adlı bir dosya bulacaksınız. veya benzerleri (örneğin Samsung için bootsamsung.qmg dosyasını bulabilirsiniz.) “bootanimation. zip1” olarak yeniden adlandırın: daha sonra ihtiyacınız olması durumunda önyükleme animasyonunuzu yeni kaydettiğinizde. Şimdi tek yapmanız gereken hoşunuza giden bir animasyon bulmak ve bu klasöre kopyalamak, onu yeniden adlandırmak ve uzantısına dokunmamak (“. Zip” veya “. Qmg”). Çevrimiçi olarak çeşitli seçenekleri bulabileceksiniz. Yeniden başla ve işte git!

Bir uygulamayı kullanarak önyükleme animasyonlarını değiştirme

Eğer manuel yöntem sizin oyuncağınız değilse, cihazınıza root erişiminiz olduğu sürece aşağıdaki uygulamayı da kullanabilirsiniz.


Süper Kullanıcı için Önyükleme Animasyonları

Superuser için Boot Animasyonları, yarasa kapalı bir sürü boot animasyonu sunar, böylece bir tanesine yorulduğunuzda bunları kolayca değiştirebilirsiniz. Ne yazık ki, bu uygulamada bulunan şeylerin çoğu ödeme gerektirir, bu yüzden tüm animasyonlar ücretsiz değildir.

boot animations android

Kayıt için geçmişte uygulama ile ilgili bazı problemler yaşadım, bazen işe yaramıyor. Bu durumda, her şeyi kaldırmak ve yeniden sabitlemek.

Boot animasyonunuzu değiştirmeyi hiç denediniz mi? Hangi animasyonu seçtin? Yorumlarda bize bildirin.