Akıllı telefonunuzu alırken sağa eklemek için 3 fonksiyon

Akıllı telefonunuz artık WhatsApp üzerinden başka insanlarla arama ve bağlantı kurmanızı sağlayan bir cihaz değil. Android'de kişiselleştirmenin birçok olası yolu vardır ve teknolojinin geliştirilmesiyle birlikte yeni yazılım sürümleri bazı yeni ilginç önlemler getirmiştir. Cihazınızı hangi yoldan kullanırsanız yapın, bu üç özelliği etkinleştirmeyi unutmayın, hayatınızı kolaylaştıracaklardır!

  • Android Oreo ipuçları ve püf noktaları
  • Şu anda kaldırmanız gereken 5 uygulama

Opinion by Jessica MurgiaI often lose my smartphone at home.What do you think?50505 participants

Google Assistant

Sesinizi kullanın, sadece WhatsApp üzerinde sesli mesaj göndermek için değil. Google Asistan'ı etkinleştirmek hayatı kolaylaştıracaktır; çünkü Google'ın dijital asistanına, cihaza dokunmak zorunda kalmadan basit bir soru sorarak istediğiniz zaman güvenebilirsiniz. Örneğin sürüş sırasında bile kullanabilirsiniz.

Asistan'a restoranlar ve oteller, toplu taşıma bilgileri, hava tahmini bilgileri, takviminize kaydettiğiniz taahhütler hakkında veya en sevdiğiniz TV karakterleri, atletler, yemek tarifleri vb. Ile ilgili sorular sormak için yardım isteyebilirsiniz. Hatta Asistan'dan bir şaka söylemesini isteyebilirsiniz. Zaten evinizi akıllı hale getirmeye başladıysanız, oturma odasında TV'de Netflix'i oynatmasını veya ışığı yatak odasında ayarlamasını isteyebilirsiniz.

  • Google Evdenın incelemesi: Yine de çok şey öğrenilecek

Wake up, Google Assistant! / © AndroidPIT

Etkinleştirmek için Lollipop'u veya en az 1,5 GB RAM ile donatılmış daha sonraki bir işletim sistemini kullanmanız gerekir. Ev düğmesini birkaç saniye basılı tutun ve Asistan uyanacaktır.

Akıllı Kilit

Benim düşünceme göre en ilgi çekici özelliklerden biri, ancak çoğunlukla hafife alınmış ya da tamamen göz ardı edilmiştir. Smart Lock, belirli bir durumda kendinizi bulduğunuzda akıllı telefonunuzun kilit ekranının kilidini açarak zaman kazandıracaktır: cihaz vücudunuzla temas halindeyken, eve veya ofise geldiğinizde veya akıllı saatinizi bilekinizde olduğunda. Ayrıca, cihazın kilidini açmak için sesin veya yüz tanımanın avantajlarından da yararlanabilirsiniz.

Opinion by Jessica MurgiaSmart Lock is an underrated feature.What do you think?50506 participants

Bu özelliği etkinleştirmek ve beğeninize göre kişiselleştirmek için ayarlar menüsündeki güvenlik bölümüne kolayca erişebilirsiniz.

  • Android'de kilit ekranını nasıl atlayabilirim?

Android./ © AndroidPIT'e erişimi en iyileştirmek ve hızlandırmak için

Cihazınızı nasıl bulacaksınız

Akıllı telefonum sık sık kayboluyor ve hepimiz kaybetmenin yansımalarını biliyoruz: cihazın değerine bağlı ekonomik kayıplara ek olarak, hassas veriler ve anıların da kaybolması. Her zaman bir trajedi, ancak bu deneyimi daha az travmatik yapmak için yapabileceğiniz bir şey var: Onarmak için Cihazımı Bul özelliğini etkinleştir.

  • Akıllı telefonunuz çalındıysa ne yapılmalıdır

Bu, doğrudan Android Cihaz Yöneticisi olarak bilinen Google tarafından doğrudan sunulan bir özelliktir. İsim değişti ancak işlevleri aynı: Bu sayfaya bir bilgisayardan giriş yapın, kayıp cihazdaki Google hesabınıza bağlı şifreyi girin. GPS açıkken ve akıllı telefonunuz açıksa, hızlı bir şekilde bulabilir ve uzaktan kullanabilirsiniz:

  1. Cihazı kilitle: Ayrıca, çağrılmak istenen alternatif bir telefon numarasıyla akıllı telefonunuzun kilit ekranında bir mesaj görüntülemeyi seçebilirsiniz.
  2. Aygıtı sıfırlayın: tüm veriler silinir ve işlemin sonunda Bulduğum Aygıt'la artık bulunamaz.
  3. Cihazı çalın: Akıllı telefonunuz, sessiz moda ayarlanmış olsa bile 5 dakika süreyle çalacaktır. Cihazın evde olduğundan emin olduğunuzda bile yararlı bir özelliktir ancak nerede olduğunu hatırlamazsınız.

That’s where my phone was hiding!  / © AndroidPIT

Akıllı telefonunuzda Oreo'lı kullanıcıların% 1.1'inden biriyseniz, hiçbir şey yapmanız gerekmediğinden emin olabilirsiniz: Android 8.0'dan itibaren bu özellik varsayılan olarak etkindir. Nuga, Marshmallow veya hatta Lollipop'la (hala?) Mücadele ediyorsanız, yukarıdaki bağlantıyı izleyerek elle etkinleştirmeniz gerekecektir.

Bu işlevleri Android akıllı telefonunuzda zaten etkinleştirdiniz mi?