Akıllı telefonunuzu bir Wi-Fi hotspot olarak kullanma

Dışarıda ve dışarıdayken dizüstü bilgisayarınızda bir şey yapman için kaç kez ihtiyacın vardı, ama bir kahve için ” ücretsiz ” Wi-Fi alabilmek için beş dolar bırakmak istemedin? Çözüm basit: sadece telefonunuzu kablosuz bir yönlendirici olarak kullanın ve telefonunuzun veri planını dizüstü bilgisayarınız, tabletiniz, arkadaşınızın telefonu veya hatta bir masaüstü bilgisayarla paylaşın. Birçok telefon taşınabilir bir Wi-Fi ortak erişim noktası olarak çalışabilir – düzen ve seçenekler üreticiden üreticiye biraz farklılık gösterebilir.

    Hareket halindeyken daha az veri kullanmanın püf noktaları İşte hemen her yerde ücretsiz Wi-Fi erişimi

Verileri paylaşma özelliğini ayarlamak şaşırtıcı derecede basittir ve bunu birkaç kez kullandıktan sonra, neden gerçek bir Wi-Fi ortak erişim noktasının gerekli olduğunu düşündüğünüzü merak edeceksiniz. Ayarlar> Kablosuz ve ağlar> Diğer> Bağlantı ve Taşınabilir Bağlantı Noktası veya Ayarlar> Bağlantılar> Bağlantı Noktası ve Bağlantı seçeneğine gidin. Üreticinizin kullanıcı arayüzüne bağlı olarak, tam yol biraz farklı olabilir.

Hotspot altında ve daha önce hiç görmediğiniz bir sürü seçenek bulacaksınız ve ayrıca Android’de bir Wi-Fi bağlantısını paylaşmanın kolay olduğunu göreceksiniz.

hotspot

Taşınabilir bir Wi-Fi Hotspot nasıl kurulur?

Ortada başlıca olayları bulacaksınız: Taşınabilir Wi-Fi Hotspot ve Set Up Wi-Fi Hotspot. Varsayılan ayarları kullanmak istemiyorsanız (veya taşınabilir etkin noktanın ne çağrılacağı konusunda hiçbir fikriniz yoksa), önce Wi-Fi Hotspot Kurma bölümüne gitmek istersiniz. Zaten varsayılan bir bağlantı adı ve şifresi olacak, fakat onu yeniden adlandırabilir veya şifreyi seçtiğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Wi-Fi Hotspot’unuzu kurduktan sonra, Portable Wi-Fi Hotspot’un yanındaki diğer onay kutusuna / toggle’a dokunup paylaşın. Diğer cihazınızın Wi-Fi bağlantı listesinde bu ağ adını arayın ve oturum açın.

hotspot2
Tarafından görüşKris CarlonWi-Fi hotspot’umu düzenli olarak kullanıyorumWhat do you think?5050101 katılımcı

Herkesin sınırsız bir veri planı olmadığını ve bir mobil veri planında bir dizüstü bilgisayar kullanmanın çok çabuk çiğnenebileceğini unutmayın. Dizüstü bilgisayarınız ziyaret ettiğiniz web sitelerinin mobil sürümlerini kullanmayacak, bu nedenle dikkatli olun ve telefonunuzu yalnızca gerçekten gerekli olduğunda taşınabilir bir etkin nokta olarak kullanın. Bir kahve için beş papel, taşıyıcıdan gelen aşırı veri ücretleriyle karşılaştırdığınızda, o kadar da kötü değil.

USB Bağlantısı ile veri paylaşımı

USB Bağlama, telefonunuzun veri bağlantısını bir USB kablosuyla kullanmanıza olanak verir. Bu, telefonunuzu, dizüstü bilgisayarınızla sabit bir veri bağlantısı paylaşırken aynı anda şarj edebileceğiniz anlamına gelir. Büyük olasılıkla gri renkli olacaktır ancak telefonunuzu USB üzerinden başka bir cihaza veya bilgisayara bağladığınızda kullanılabilir.

AndroidPIT WiFi HotSpot 2

Bluetooth Bağlantısı ile mobil veriler nasıl paylaşılır?

En altta, temelde yukarıdakiyle aynı olan Bluetooth İnternet bağlantısı var, ancak İnternet’i paylaşmak için Bluetooth kullanıyor. Tabii ki, bu tür bir bağlama aynı zamanda USB veya Bluetooth bağlantısı üzerinden veri ve diğer dosyaları aktarmanıza izin verir. Doğal olarak, ikinci durumda, İnternet’inizi bu bağlantı türü üzerinden paylaşmak için Bluetooth’unuzun açık ve başka bir cihaza eşleştirilmesi gerekir. Bu, telefonlar veya diğer Bluetooth aygıtları arasında veri paylaşmanıza olanak sağlar.

Akıllı telefonunuzu bir Wi-Fi hotspot olarak kullandınız mı? Daha önce Android’den Wi-Fi paylaşmayı biliyor muydunuz? Yorumlarda bize bildirin.