Akıllı telefonunuzu soğuktan nasıl korursunuz?

Dondurucu hava, buz ve kar yağışları ile kış, akıllı telefonlar için yılın en iyi zamanı değil. Bu pahalı cihazların, özellikle de Chicago gibi aşırı sıcaklıkların yaşandığı bir bölgede yaşıyorsanız, birçok tehlike vardır. Bununla birlikte, kullanışlı ipuçlarımız ve püf noktalarımız, akıllı telefonunuzu kış aylarında sorunsuz bir şekilde yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Kış geldi. Bunu duyduklarında omurgasında titreyen sadece Game of Thrones hayranları değil; birçok insan kışı sevmez – ve teknoloji gereçleri de kullanmaz. Ancak kaşif Ben Saunders’ın Güney Kutbu’na seyahat ederken Galaxy A5 ile gösterdiği gibi, akıllı telefonunuzun doğru kullanıldığı zaman kışın zarar görmesi gerekmez.

Her zaman vücuduna yakın tut

Berrak, soğuk, sıfırın altındaki havalarda önemli olan, akıllı telefonunuzun soğumasını engellemek için elinizden gelenin en iyisini yapmaktır. Bu nedenle, akıllı telefonunuzu el çantanıza veya sırt çantanıza koymayın; vücudunuza mümkün olduğu kadar yakın – örneğin ceketinizin iç cebinde veya pantolonunuzun cebinde. Bununla birlikte, kış sporları meraklıları, bir akıllı telefonun ek bir güvenlik tehlikesi haline gelebileceğini ve kaza yaparsanız yaralanmalara neden olabileceğinin farkında olmalı, bu yüzden cesur maceralara devam ederken her şeyin tamamen dolgulu olduğundan emin olun.

Tarafından görüşSteffen HergetHava durumunun akıllı telefonumuzu nasıl etkileyebileceğini nadiren düşünüyoruz.What do you think?505088 katılımcı

Özellikle LCD tabanlı ekranlar soğuğa karşı hassastır. Sıvı kristaller donabilir. Bu, en azından ekranı geçici olarak sınırlandıracak ve uzun süre aşırı sıcaklıklara maruz kaldığında kalıcı olarak hasar verecektir. OLED panellerde bu sorun yoktur, ancak aşırı soğuk için de tasarlanmamıştır. Bu nedenle, ekranınızı korumak istiyorsanız, telefonunuzu yalnızca acil durumlarda soğuk ve mümkün olan en kısa sürede kullanın.

Piller sıfırın altındaki sıcaklıklardan hoşlanmazlar

Ekrandan ayrı olarak, batarya özellikle soğuğa karşı hassas olan bir akıllı telefon bileşenidir ve soğuk bir ortamda kapasite gözle görülür biçimde azaltılır. Ayrıca, donması sırasında bataryayı şarj cihazına bağlamak, bunun için zararlıdır. Bu nedenle, akıllı telefonu yalnızca normal sıcaklığına tekrar ulaştığında şarj etmelisiniz. Arabanızı sürerken cihazınızı GPS olarak kullanıyorsanız, arabanızı bir süre park halindeyken yanınıza almayı düşünün. Motor çalışmadığında otomobiller çok hızlı bir şekilde soğuyor ve kışın bir akıllı telefon buzdolabına çevriliyor.

press06 model x rear three quarter with accessory carrier

Soğuğa ek olarak, ikinci büyük sorun nemdir. Kış mevsiminde yağış ve kar yağar, rüşvet, her yerde su birikintileri vardır. Akıllı telefonunuzu düşürerek tahrip etme riskini almak istemiyorsanız, su geçirmez bir kılıfla yeterince koruyabilirsiniz. Ancak, gizli bir tehlike var: yoğunlaşmadan kaynaklanan nem. Soğuk bir nesneyi aniden ısıtdığınızda hızlı bir şekilde oluşur – gözlük takan insanlar her şeyi bilir. Bu nedenle, akıllı telefonunuzun buzunu çözmesi için genellikle zaman vermelisiniz ve hiçbir şekilde ısıtıcıda bırakmayın ya da saç kurutma makinesiyle buzunu çözmeyin – ekran camı çatlayabilir. Buz ve kar yağışı yaptıktan sonra akıllı telefonunuzu tekrar kullanana kadar en az yarım saat beklemenizi öneririz.

Sürpriz, sürpriz: davalar koruma sağlar

Koruyucu bir kılıf, telefonunuzu düşürmeniz durumunda hasar olasılığını önemli ölçüde azalttığından, kışın pratik olarak zorunlu olmalıdır. Karda ve buzda kayarsanız, genellikle akıllı telefonunuzu da düşürürsünüz. Ayrıca, kalın eldivenler sıkı bir tutuş sağlamıyor. Doğru durumda, akıllı telefon düşmelerden daha iyi korunur, ancak çoğu durumda nemden daha iyi korunur. Yaygın bir yanlış anlama: insanlar üzerinde eldiven ve çorapların aksine, akıllı telefon kılıfları cihazı sürekli sıcak tutmaz, çünkü bunun için akıllı telefonun kendisinin malzemenin yansıtabileceği ısı yayması gerekir. Bir noktada, bir durumda bile, akıllı telefonunuz bir tane olmadığı kadar soğuk olacaktır.

galaxy s8 2 piece case enlarged

Eldivenlerden konuşma: Artık birçok akıllı telefon, kullanım için ağırlıklı olarak ayarlarda açılıp kapatılabilen ve kışları en iyi hava koşullarına sahip olan bir eldiven modu sunuyor. Bununla birlikte, bu genellikle dokunmatik girişlerin doğruluğunu etkiler ve ayrıca parmak izi sensörünü kilidini açmak için kullanamazsınız. Yüzü kilidi açık bir akıllı telefonunuz varsa, kışın kullanmak daha iyi bir seçenektir.

Akıllı kış aksesuarları

Kış sporları meraklısıysanız veya akıllı telefonunuzu uzun süre kullanmadan gidemiyorsanız, sıfırın altındaki sıcaklıklarda daha rahat kullanabilmenizi sağlayan bazı aksesuarlar vardır.

Dokunmatik eldiven

Öncelikle, dokunmatik ekranlarla çalışmak üzere tasarlanmış birçok eldiven olduğunu bilmelisiniz. Artık uğraşmak veya gelen aramaları cevaplamak yok, çünkü kabul düğmesine dokunamazsınız. Tabii ki, fiyatlar ve kalite değişebilir, ancak 10 dolardan daha az maliyetli olan ve iyi bir iş yapan çok şey var.

Amazon Achiou Kışlık Örgü Eldiven Dokunmatik Ekran
10,99 $
Teklifi Kontrol Et

Bluetooth şapka

Evet, doğru okudunuz. Bluetooth kış şapkaları akıllı telefonunuzla eşleşir ve ellerinizi cebinizden çıkarmanıza gerek kalmadan arama yapmanızı ve müzik dinlemenizi sağlar. Tabii ki, onlar da kafanızı sıcak tutarken, akıllı telefonunuz ceketinizde güvenle saklanabilir.

91Ax0Y vVEL. SL1500

Tenergy Bluetooth bere özelliği Bluetooth 4 gibi bazıları 33 feet’e kadar etkileyici bir kablosuz menzile ve 6 saatlik bir müzik veya konuşma ömrüne sahiptir. Kulağınıza yakın küçük bir panelde bulunan üç düğmeyle aramaları cevaplayabilir, şarkıları atlayabilir ve ses seviyesini kontrol edebilirsiniz. Elbette hem eğlenceli hem de garip gelebilecek olan şapkanızı da şarj etmeniz gerekecek, ancak soğuk bir iklimde yaşıyorsanız kesinlikle buna değer.

Tenergy Kablosuz Bluetooth Bere Şapka

Musteri degerlendirmeleri

$ 24.95
Teklifi Kontrol Et

Akıllı telefonunuzda zaten hasar belirtileri varsa ne yapmalı

Akıllı telefonunuz ıslanırsa veya ekran camının içinde nem belirtileri gösteriyorsa, çabuk hareket edersiniz. SIM kartı ve hafıza kartını hızlı bir şekilde çıkarmanızı ve nemin dışarı çıkmasını sağlamak için yuvayı açık bırakmanızı öneririz. Akıllı telefonunuzun çıkarılabilir bir pili varsa, bunu da hızlı bir şekilde çıkarmanız gerekir, ancak birçok akıllı telefonda artık bu pil bulunmadığından, durumu ilk başta kapatarak çözebilirsiniz. Akıllı telefonun kuruması için en az bir gün verilmelidir. Tekrar çalışsa bile, daha sonra farkedilmeyecek olan korozyon nedeniyle hasar oluşabilir.

Akıllı telefonunuz zaten bu zorlu kışın kurbanı oldu mu? Dondurucu havalarda hayatta kalmayla ilgili başka ipucunuz var mı? Yorumlarda bize bildirin.