Akıllı telefonunuzu yükseltmediyseniz özleyeceğiniz 5 özellik

Mobil endüstrisi son yıllarda muazzam bir büyüme yaşıyor. Facebook'u ve WhatsApp'ı yükleyebilecek, fotoğrafları çekip bize birkaç oyun oynamamıza izin verecek bir akıllı telefondan memnun kaldık.

  • Neden bir akıllı gözlem almanız gerekir: artı ve eksileri
  • 2018'de akıllı telefonlardan bekleyebileceklerimiz

Kullanıcılar giderek daha fazla talep ediyorlar. Cihazımızın hızlı ve hızlı bir şekilde yanıt vermesini istiyoruz. Akıcı olmasını istiyoruz. Suya ve toza dayanıklı, kompakt, yenilikçi bir tasarıma sahip olmasını istiyoruz. Daha hızlı yüklenmesini istiyoruz. Fotoğrafların bir kartpostala layık olmasını ve bizleri James Bond gibi hissettiren güvenlik endişeleri için bu küçük araçların olmasını isteriz.

Bütçelerin ne tür akıllı telefonlar satın aldığımız konusunda belirleyici bir faktör olduğu doğru olsa da, pazar her zaman zevk ve kaprislerimizi tatmin etmek için daha fazla seçenek sunuyor.

Bir akıllı telefon yükseltmesi, eski bir telefonun birçok uygulamayı yüklemeyi imkansız hale getirmesinin yanı sıra yeni şeyleri ve deneyimleri keşfetmemizi sağlayabilir, çünkü küçük depolama belleği ve eski bir işletim sistemi her ikisi de engel teşkil eder. Buna ek olarak, eski bir akıllı telefon ile güvenlik güncelleştirmeleriyle asla güncelleşmeyeceksiniz.

Şimdi, size son teknoloji bir cihazınız yoksa eksik olan beş yeniliği anlatacağız.

Biyometrik tanımlama

Unlock the device with just your face. / © AndroidPIT

Biyometrik tanımlama, popülerliğini Hollywood ajanı ve casus filmlerine borçlu. Ethan Hunt ve James Bond'un sahip oldukları cephaneliğe hızlı bir iris taramasıyla eriştiklerini hatırlıyor musun? Birkaç yıl önce akıllı telefonlarda biyometrik tanımlama standart haline geldi. Her şey kayar ya da parmağınızı ekranda koyarak başladı, ancak bu sensörlerin etkinliği başlangıçta beklediğimiz gibi değildi.

Şimdi, parmak izi okuyucuları inanılmaz tanıma kabiliyetine sahipler, ancak geçmiş teknolojiye benziyor. Galaxy S8 iris tarayıcı ve iPhone X Face ID ile işler yeni bir düzeye ulaştı.

Akıllı telefonlardaki biyometrik tanımlamanın vasküler tanıma sahip olacağını veya hatta kalp atışlarınızı hissettiğini düşünün.

Arttırılmış gerçeklik

A customized reality. / © AndroidPIT

Artırılmış gerçeklik 1990'lı yıllarda hayli gergin bir hal aldı. Askeri ve video oyun endüstrileri, tarihteki en büyük başarısızlığını temsil eden bir Nintendo video oyun konsolu olan Virtual Boy ile yeni olanakları gösterdi. Ancak teknoloji, ürünlerin toplu pazarlara ulaşması için yeterli değildi.

2012'de Google, artırılmış gerçeklik dünyasına girdi ve Google Glass'ı sundu. O andan itibaren, genişletilmiş gerçeklik, mobil teknoloji ve video oyun endüstrisinde en iyi iki müttefiki buldu: 2016 yazında piyasaya sürülen Pokémon Go bir dönüm noktası oluşturdu.

Günümüzde birçok akıllı telefon, en son teknolojiye sahip sensörler ve kameralar aracılığıyla artırılmış gerçeklik için sağlam bir desteğe sahiptir. Gerçek alan giderek etkileyici bir şekilde tanınır ve eğlence endüstrisi ile birlikte genişletilmiş gerçekliği geleceğin penceresi olarak gören tasarım ve eğitim yazılımı için kapıları açar.

Övülmüş kameralar

Kompakt dijital cep dijital fotoğraf makineleri, akıllı telefonlar onları unutmaya gönderene kadar vakit geçirdi. Akıllı telefonlardaki kameraların yalnızca resimlerin veya videoların çözünürlüğünü iyileştirdiği düşüncesiyle uzaklaşılmalıdır. Üstün ve son teknoloji cihaz kameralarının artık refleks kameranın fotoğraflarını taklit edebilmelerini sağlayan yazılım ve donanım hileleri var.

Çift ön kameranın bulunması, alan derinliğinde görüntü değişiklikleri yapmanıza olanak tanır ve ayrıca, pikselleme görünür hale geldiği ölçüde dijital olarak yakınlaştırma sırasında ortaya çıkan, kalite kaybı olmaksızın optik yakınlaştırmayı kullanmanıza olanak tanır.

UHD görüntüler

Xperia Z5 Premium, the first with a 4K display. / © AndroidPIT

Birçok kişi mobil cihazlarından HBO Go ve Netflix gibi platformlardan gelen içeriğin keyfini çıkarırken, bu türden eğlenceleri büyük bir televizyonda iyi bir ses sistemi ile tercih etmeyi tercih ediyorum. Ancak yine de bugünkü akıllı telefon sunumlarının giderek daha yeni TV'lerle eşit olduğunu inkar edemezsiniz. Birçok üst seviye akıllı telefonda 4K çözünürlüklü ekranlar bulunur ve HDR olarak bilinen yüksek dinamik aralıklı görüntüleme teknolojisini destekler ve görüntülerin daha geniş bir parlaklık parlaklık aralığında izlenebilmesini ve daha yüksek kontrast elde edilmesini sağlar.

  • Akıllı telefon ekranları açıklandı: ekran türleri, çözünürlükler ve daha fazlası
  • Xperia Z5 incelemesi: Asla daha geç geç

Güçlü işlemciler

İşlemci bir akıllı telefonun beynidir. İşlemci ne kadar hızlı olursa cihaz o kadar güçlü olur. Yeni son teknoloji ürünü işlemciler çok sayıda çekirdek sunuyor ve sonuçta tek bir yonga setinde daha fazla işlemci yer alıyor. Bu teknoloji sayesinde cihazın genel performansı daha hızlı olacak ve daha fazla işlem gerektiren içeriğin keyfine varacaksınız ve uygulamalar ve artırılmış gerçeklik oyunlarını sorunsuz çalışabileceksiniz.

Akıllı telefonunuzu en son ne zamandır yükselttiniz? Bu yenilikleri ve mobil sektörünün yönünü düşündüğünüzü bize bildirin!

Google Pixel 2 XL'in nereden alınır

Best price

Google Pixel 2 XL – 64GB – Just Black (Unlocked) Smartphone

£610.00

£610.00 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL 64 Go Black (lock EE)

£630.00

£630.00 total

Check Offer