Akıllı telefonunuzun en son güncellemeleri aldığından nasıl emin olunur?

Android bazen sinir bozucu olabilir. Yeni bir akıllı telefon satın almak üzeresiniz ve dünya cihazlarının yarısının, bir milyardan fazlasının eski yazılımlara sahip olduğunu unutmayın. En son Android sürümünü alma şansına sahip bir akıllı telefonu nasıl satın alabilirsiniz? Android Pastası’nı nasıl daha hızlı alabileceğinizi bilmek ister misiniz? Veya hatta Android Q? Sizin için hayati bir öneri var.

Atlamak:

    Markayı araştırın Diğer kullanıcılar ne söylüyor? Bayrak gemileri buna değer mi? İsimsiz markalar için gitmeyin Piksel ya da Android One cihazı seçin Taşıyıcılara dikkat edin!

Üreticinin serisinin geçmişini kontrol edin

Android Pastası’nı nasıl daha hızlı alabileceğinizi bilmek ister misiniz? Veya hatta Android Q? Bir satın alma işlemi yapmadan önce, çevrimiçi cihaz hakkında bilmek istediğiniz her şeyi arayın. Yapılandırması ve incelemelerinin tamamının yanı sıra, markanın güncellemeleri ne kadar düzenli aldığı konusunda üretim sorunları ve özel bilgilerle de karşılaşabilirsiniz.

Tarafından görüşStella DauerSatın almadan önce yapılan küçük bir araştırma, uzun vadede çok fazla sorun yaratabilirWhat do you think?5050153 katılımcı

Ve bir markanın bir cihazı güncellediğinden, tüm akıllı telefonlarını güncelleyeceğini varsaymayın; tam tersi doğrudur. Belirli bir ürün hattının güncelleme oranını aramak çok daha akıllıca. Örneğin, Samsung’un S hattını J hattına göre yükseltmesi çok daha muhtemeldir.

AndroidPIT root flash recovery mode fastboot 1007 gears

Hattın geçmişini diğer kullanıcılarla kontrol et

Bir markanın cihazlarını güncelleme geleneğini kontrol etmek önemli olsa da, kullanıcıların da ne dediklerini görmek çok önemlidir. Kullanıcılar genellikle en son Android sürümünü ister ve güncellenmesi yavaş olan markaları söylerler ve daha hızlı güncellenenleri övürler. Cihazı veya markayı takip eden çevrimiçi toplulukları arayın ve kullanıcıların ne söylediklerini görün.

Forumumuzu kontrol edebilirsiniz, ancak Facebook, Google+ veya Telegram gruplarını da arayabilirsiniz. Kullanıcılar çoğu zaman sağladıklarından daha fazlasını vaat eden ve resmi bilgilere rağmen bazı cihazları güncellemek için her zaman yavaş olan üreticilere göre daha doğru bilgiler sağlar.

androidpit ui comparison hero

Bu yıl amiral gemisi alın

Tamam, herkesin parası olmadığını biliyoruz, ancak bu en geçerli ipuçlarımızdan biri ve dikkate alınması gerekiyor. Mümkün olduğu kadar güncel bir cihaza sahip olmayı çok önemseyen bir kişiyseniz, biraz daha fazla para harcamak ve üst düzey bir akıllı telefona sahip olmak faydalı olabilir.

    Şu anda alabileceğiniz en iyi Android telefonlar

Yeni bir cihaz almadan önce en az bir ay beklemek akıllıca olacaktır. Bu, onun ve olası kusurları hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlar ve fiyat da oldukça düşebilir. Samsung, LG ve Sony gibi üst düzey markalar kesinlikle en az bir güncelleme alacaktır ve ikinci bir tane daha alma olasılığı daha yüksektir (ve eğer şanslıysanız, belki üçte biri bile). Bunun dışında, genellikle daha ucuz hatlara sahip olmayan Android’in en son sürümüyle pazara ulaşıyorlar.

AndroidPIT samsung galaxy s10 group shot2 ab34

Satışları daha iyi olan daha iyi bilinen markalar için alışveriş yapın

Bu açık görünebilecek bir ipucu, ancak bu çok önemli. Küçük şirketlerin çoğu sadece birkaç cihaz başlatır ve ürünlerini yükseltme konusunda çok az veya hiç kaygı duymazlar. Bu cihazlar, genellikle Çin’de satın alınan ve daha sonra diğer ülkelerde yeniden satılan tasarımlarla geneldir.

Ve elbette, bu küçük şirketler akıllı telefonlarını yükseltmekle sonuçlanabilir, ancak olasılık her zaman düşüktür. Öyleyse Sony, LG ve Samsung (veya Xiaomi, OnePlus, Google ve Huawei) gibi markalar için gidin, bu da Android güncellemesi alacağınıza dair bazı güvence sağlayacaktır. Sadece bu listedeki diğer maddeleri de kontrol ettiğinizden emin olun.

Bir Piksel veya Android One cihazı seçin

İşte biraz daha az basit ve biraz araştırma gerektirebilecek bir ipucu. Android’de gerçekten daha hızlı ve daha sık güncellemeler istiyorsanız, Android One veya salt Android hisse senedi ile gelen cihazları göz önünde bulundurmak iyidir. Daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki makaleye göz atın.

Google Pixel 3 – Fabrika Unlocked, Siyah, 64 GB

Musteri degerlendirmeleri

$ 749.00
Teklifi Kontrol Et

Örneğin Google’ın kendi Pixel satırı, her zaman en son Android sürümünü alan ilk kişidir ve bu daha önceki Pixel modelleri için de geçerlidir. Öyleyse, Pixel 3 serisinden bir akıllı telefonu karşılayamıyorsanız, Pixel 2’yi veya hatta orijinal Pixel’i düşünün.

AndroidPIT google pixel 3 vs pixel 3 xl back

Android One olan cihazların da hızlı güncellemeler alma olasılığı yüksektir. Motorola Moto X4 veya HTC U11 Life gibi bazı ekonomik ürünler Android One ile birlikte geliyor. Nokia akıllı telefonlarının yeni dalgasında, Nokia 7 Plus, Nokia 6, Nokia 8.1 ve Nokia 8 Sirocco dahil olmak üzere Android One ile birlikte birçok cihaz bulunuyor.

Taşıyıcılardan satın almayın

Üzgün, ama doğru. Ne yazık ki, mobil taşıyıcılar tarafından satılan cihazlar, sistem güncellemelerini almaya gelince ekstra bir zorluk katmanı ile sonuçlanmaktadır. Bir güncelleme kilitsiz bir cihaza her ulaştığında, taşıyıcı uygulamaları, sistem ayarlarını ve olası işlevleri bir araya getirmek için başka bir test aşamasından geçmesi gerekecektir. Bu her zaman böyle değildir, örneğin, Galaxy Note 8’in taşıyıcı versiyonlarında Oreo’yu biraz önce aldığını hatırlayabilirsiniz. Fakat yine de, bu hala iyi bir kuraldır. Sadece üreticinin geçmişini yukarıda belirtildiği gibi araştırmayı unutmayın.

    Android P: Hangi akıllı telefonlar ve tabletler bu güncellemeyi alacak? Akıllı telefonunuz Android Q alacak mı?

Yukarıdaki makaleler size hangi cihazların Android P ve Q’larda güncelleme alacağını söyleyecektir, ancak gerçekte bilmeniz gereken şey, sonuçta, bir cihazın aynı modelinin operatöründen güncelleme gelmemesine neden olabileceğidir. kilidi açılmış sürüm bir güncelleme alır. Bu nedenle, herhangi bir şüpheyi önlemek ve cihazın kilidi açık olarak satın almak en iyisidir.

İpuçlarımız hakkında ne düşünüyorsunuz? Güncel bir akıllı telefona sahip olduğunuzdan emin olmak için başka püf noktaları biliyor musunuz?