Aksiyon Launcher vs Evie Launcher: Hangisini Seçmelisiniz

Nereye bakacağınızı ve hangi uygulamaları kullanacağınızı biliyorsanız, Android kullanıcı deneyiminizin hemen hemen her yönü özelleştirilebilir. Bunu başarmanın popüler bir yolu, üçüncü taraf başlatıcılara geçmektir. Nova, Action ve Microsoft başlatıcıları gibi bazı harika başlatıcıları daha önce ele aldık. Ancak birini seçmek zor olabilir. Bugün savaşacak iki başlatıcı Eylem başlatıcısı ve Evie Başlatıcısı.

Action Launcher Vs Evie Launcher

Nova’yı denedikten sonra yeterince faydalı bulduğum tek şey aksiyon başlatıcı. Hızlı, özelleştirilebilir ve Obtüratör özelliğini çok parlak buluyorum.

Evie Launcher bir süredir piyasada ve popülerlik kazanıyor. Çevrimdışı çalışan, Google’ı denklemden kaldıran evrensel bir arama ile birlikte gelir.

Hadi başlayalım.

1. Özel Arama

Evie başlatıcısı, Android başlatıcıları söz konusu olduğunda en iyi arama özelliklerinden birini sunar. Arama çubuğundan kişileri, uygulamaları ve hatta sistem ayarlarını arayabilirsiniz. Yüce arama çubuğunu bulmak için ana ekranı aşağı doğru çekin.

Action Launcher Vs Evie Launcher 1Action Launcher Vs Evie Launcher 2

Bildirim merkezine erişmek için ekranın üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırmanız gerekir. Biraz kazan, biraz kaybedersin. Yakındaki yerleri, mağazaları, ATM’leri ve restoranları da arayabilirsiniz. Dominos’u aramak web sitelerinin URL’sini bile gösterir.

Action Launcher Vs Evie Launcher 3Action Launcher Vs Evie Launcher 4

Evie’nin aramasını kullanmanın yararı, verilerinizin asla telefondan ayrılmamasıdır. Arama geçmişiniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanız için Evie, Bing ve Google ile birlikte varsayılan arama motorunuz olarak DuckDuckGo’yu seçmenize olanak tanır.

Action Launcher Vs Evie Launcher 5Action Launcher Vs Evie Launcher 6

Önem vermeniz gereken son arama özelliği kısayollar oluşturmaktır. Sadece arama sonucunu tutun ve ana ekrana sürükleyip bırakın.

Action Launcher Vs Evie Launcher 7Action Launcher Vs Evie Launcher 8

Eylem başlatıcısı, değiştirilmiş bir Pixel başlatıcısı aramasıyla birlikte gelir ve harika. Tek uyarı, verilerinizin özel olmamasıdır. Daha kolay erişim için başlatıcıyı kenetlenme alanının altına yerleştirebilirsiniz. Başlattığınızda, tıpkı Evie gibi uygulamaları, ayarları ve daha fazlasını arayabilirsiniz. Harika bir özellik, doğrudan arama çubuğunun içine kısayol ekleme yeteneğidir. Seçenekler şu anda sınırlıdır, ancak yine de faydalıdır.

Action Launcher Vs Evie Launcher 9Action Launcher Vs Evie Launcher 10

Ayrıca, Evie başlatıcısının aksine, Action launcher’ın arama çubuğundaki boyutu, konumu ve hatta Google logosunu özelleştirebilirsiniz.

2. Kepenkler, Kapaklar ve Quickpage

Evie başlatıcısının verilerinizi gizli tuttuğu yerde, Action Launcher daha iyi Google Feeds entegrasyonu ve widget’lara erişmenin benzersiz bir yolunu sunar. Kepenkleri etkinleştirdiğinizde, ana ekrandaki herhangi bir simgeyi aşağı kaydırmak widget’ını başlatır. Yerden tasarruf etmenin harika yolu.

Action Launcher Vs Evie Launcher 11Action Launcher Vs Evie Launcher 12

Öte yandan, klasörler üzerindeki çalışmaları kapsar. Bir klasörde 4 uygulamanız varsa, birini kapak olarak kullanabilirsiniz. Klasöre dokunduğunuzda kapak uygulaması başlatılır ve aşağı kaydırıldığında klasör açılır. Ama beni gerçekten etkileyen şey Quickpage’di.

Action Launcher Vs Evie Launcher 13Action Launcher Vs Evie Launcher 14

Widget’lara ayrılmış gizli bir alanın tamamını başlatmak için ekranın kenarından sola kaydırın. Evet, tüm favori widget’larınızı tek bir yerde, böylece ana ekranda sola ve sağa kaydırmak zorunda kalmadan erişebilirsiniz. Sağdan hızlıca kaydırırsanız, tüm uygulamalarınız vardır.

3. Dock ve Uygulama Çekmecesi

Evie başlatıcısındaki yuva, bazı nedenlerden dolayı varsayılan olarak devre dışıdır, ancak etkinleştirebilirsiniz. Sütunu veya genişliği değiştirebilirsiniz ancak kenetlemeye birden fazla sayfa ekleyemezsiniz.

Action Launcher Vs Evie Launcher 15Action Launcher Vs Evie Launcher 16

Eylem başlatıcısı çok daha esnektir. Genişliği değiştirebilir, sayfa boyutunu 5’e kadar artırabilir ve daha hızlı tokatlamak için sonsuz kaydırmayı etkinleştirebilir ve görünümü özelleştirebilirsiniz. Arama çubuğu konumunu unutmayın.

Action Launcher Vs Evie Launcher 17Action Launcher Vs Evie Launcher 18

Evie başlatıcısının uygulama çekmecesi, bir liste veya ızgara formatı ve sütun sayısını değiştirme yeteneği ile oldukça basittir. Eylem başlatıcısı, uygulamaları gizleme, ızgara boyutunu ve sütun sayısını değiştirme, sıralama yöntemini değiştirme, uygulama çekmecesinin içine bir arama çubuğu ekleme, hızlı sayfayı etkinleştirme ve her şeyin nasıl göründüğünü değiştirme gibi birçok seçenekle birlikte gelir. Bir düşünün, Evie başlatıcısı gizleme uygulamaları da destekler.

4. Hareketler ve Okunmamış Rozetler

Hem Evie hem de Action Launcher, okunmamış rozetleri ve jestleri destekler. Şimdiye kadar stok Android’in bir parçası olması gerektiğine inandığımız iki özellik. Evie’de yalnızca rozet boyutunu değiştirebilir ve nokta veya sayı arasından seçim yapabilirsiniz. Orada yapmak için fazla bir şey yok ama etrafında dalga geçmeye jestler bol. Kısayollar oluşturmak için çimdikleyebilir, dokunabilir ve kaydırabilirsiniz.

Action Launcher Vs Evie Launcher 19Action Launcher Vs Evie Launcher 20

Okunmamış rozetler için, Action’ın sayımın veya noktanın rengini değiştirmek için ekstra bir hile vardır. Evie başlatıcısı çift dokunuşta desteklerken, Action başlatıcısı hem ana ekran düğmesinde hem de ana ekranda üç kez dokunarak destekleyerek bir adım önde. Ayrıca, ekranın solundan ve sağından hızlıca kaydırma hareketlerini de özelleştirebilirsiniz.

Action Launcher Vs Evie Launcher 21Action Launcher Vs Evie Launcher 22

Özellikler ve Gizlilik

Evie başlatıcısının daha az özelliğe ve daha fazla gizliliğe sahip olduğunu söyleyebilirsiniz. Bu arada, Action Launcher çok fazla özelliğe sahiptir, ancak gizlilikten biraz ödün verir. Buna, yukarıda araştırdığımız aramadan başka bir şey olmayan Action Web Search aracılığıyla reklam eklemeyi düşündüklerini ve burada dikkatlice yeniden düşünülmesi gerektiğini de ekleyin. Bu reklamları görmek istemiyorsanız, Artı planından ayrı olarak yıllık 4.99 ABD Doları Destekçi Paketi vardır (premium özelliklerin kilidini açar).

Peki, harika özellikler için para ödemeyi önemsemiyorum ama reklamlar! Şimdi başlatıcım da reklam gösterecek! Bunu sormak için biraz fazla. Bunun dışında, Action Launcher gizlilik fiyatında çok daha iyi bir başlatıcıdır.

Sıradaki: Bir dizi özellik, evrensel arama ve gizlilik mi arıyorsunuz? Nova başlatıcısının neden Susam Kısayolları ile birleştiğini öğrenmek için kılavuzumuza göz atın.