Alexa App gösterilmiyor Fire TV düzeltmek için 7 yolu

Tüm yeni Amazon Fire TV uzaktan kumandaları, Alexa'yı kullanan yerel bir ses kontrol özelliği ile birlikte gelir. Ve kaybedebileceğiniz kadar küçük. Bu yüzden Fire TV'nizi bir Yankı hoparlörüne veya sadece Alexa uygulamasına bağlamak daha mantıklı. Fire TV'yi uzaktan kumanda olmadan kontrol etmek için her ikisini de kullanabilirsiniz.

Bazı kullanıcılar için, Fire TV veya Fire TV çubuğunu Alexa uygulamasına bağlama işlemi kolay değildir. Fire TV uygulamada görünmüyor ve bu metin onları selamlıyor – 'Maalesef bağlanacak hiçbir cihaz bulamadık.'

Siz de aynı sorunla karşı karşıyaysanız, endişelenmeyin! Yayının sonunda, Fire TV'nizi Alexa uygulamasıyla veya bağlı bir Echo cihazıyla kontrol edebileceksiniz.

Hadi düzeltelim.

1. Fire TV ve Alexa Uygulamasını Uygun Şekilde Bağlayın

Fire TV veya Fire TV Stick'i Alexa uygulamasına bağlamak için doğru adımları izlemenizi umuyoruz. Adımların doğru olup olmadığının doğrulanmasının bir zararı yoktur. İşte Fire TV'yi Yankı veya Alexa uygulaması ile bağlamak için yapmanız gerekenler.

Adım 1: Fire TV'niz fişe takılıyken TV'yi açın. Fire TV'yi ilk kez kullanıyorsanız, önce bir Wi-Fi bağlantısı kurarak kurun. Zaten ayarladıysanız, otomatik olarak kayıtlı Wi-Fi ağına bağlanacaktır.

Adım 2: Telefonunuzdaki Alexa uygulamasını açın ve üç çubuk simgesine dokunun. Ayarlara git.

Adım 3: TV ve Video'ya ve ardından fireTV'ye dokunun.

Adım 4: Fire TV adınız görünmelidir. Onları bağlamak için üzerine dokunun.

2. Kapatın ve Açın

Doğru adımları izliyorsanız ve henüz Fire TV uygulamasında görünmüyorsa, dijital dünyanın sihir numarasını test etme zamanı geldi – yeniden başlatma.

Telefonunuzu yeniden başlatıp ardından Echo hoparlör (varsa) ve Fire TV ile başlayın. Hiçbir şey işe yaramazsa, yönlendiricinizi de yeniden başlatın.

Pro Tip: Press and hold the play and select button on your Fire TV remote to restart Fire TV without unplugging it.

Also on Guiding Tech
How to Connect Amazon Echo to Mobile Hotspot

Read More

3. Aynı Amazon Hesabını Kullan

Alexa uygulaması ve Fire TV'nin başarılı bir şekilde bağlantı kurmak ve aynı Amazon hesabına bağlanmak için aynı Wi-Fi ağında olması gerekir. Diğer bir deyişle, eğer Fire TV’niz bir Amazon hesabı kullanıyorsa ve Alexa uygulamasında bir tane daha varsa, Fire TV uygulamasında görünmeyecektir.

4. Aynı Saat Diliminde Fire TV ve Alexa Uygulamasını Tutun

Çoğu zaman sorun ortaya çıkıyor çünkü Fire TV ve Alexa uygulamanız farklı zaman dilimlerinde. Onları aynı saat diliminde tutmalısın.

Alexa uygulamasının saat dilimini değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1 : Uygulamayı açın ve alttaki Cihazlar seçeneğine dokunun. Yankı ve Alexa üzerine dokunun.

Adım 2 : 'Bu Telefondaki Alexa' seçeneğine ve ardından Saat Dilimine dokunun. İşte Fire TV'nizle aynı kalsın.

Fire TV'nin saatini değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Fire TV'nizdeki Ayarlar'a gidin.

Adım 2 : Sağa kaydırın ve Tercihler'i tıklayın. Tercihler altında, Saat Dilimi'ni seçin. İşte bunu Alexa uygulamasınınkiyle aynı tut.

5. Alexa App ve Fire TV Güncelleme

Bazen Alexa uygulaması veya Fire TV'nin eski yazılım sürümü nedeniyle, Alexa uygulaması her ikisi de aynı ağda olsa bile Fire TV'yi algılayamaz. Alexa uygulamasının güncellemesini Play Store (Android) ve App Store'dan (iOS) kontrol etmenizi öneririz. Yeni bir güncelleme varsa hemen yükleyin.

Fire TV için Ayarlarına, ardından My Fire TV'ye gidin. Burada Hakkında'yı seçin ve 'Sistem güncellemesini kontrol et' seçeneğine tıklayın.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1171{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/215424/whatsapp-picture-in-picture-pip-not-working-fi_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1549473524’);background-size:cover;background-position:center center}

#troubleshooting

Click here to see our troubleshooting articles page

6. Fire TV Bağlantısını Kaldırma ve Yeniden Bağlama

Fire TV'nizi daha önce bağladıysanız ve Alexa uygulaması veya Echo hoparlörüyle düzgün çalışmıyorsa, TV'nin bağlantısını kesmeli ve ardından tekrar bağlamanız gerekir.

Bunun için şu adımları izleyin:

Adım 1: Alexa uygulamasını açın ve kenar çubuğundan Ayarlar'a gidin.

Adım 2 : TV ve Video üzerine, ardından Ateş TV'ye dokunun.

Adım 3: Cihazları yönet üzerine dokunun. Bir sonraki ekranda, Alexa uygulaması veya Echo seçeneğinin yanındaki Unlink Devices seçeneğine tıklayın (hangisi size sorun çıkarırsa).

Bağlantısız olduklarında, ilk çözümde belirtildiği gibi onları tekrar bağlamanız gerekecektir.

7. Evden Ana Hesaba Geçiş

Amazon Household hesabının bir parçasıysanız, Fire TV'nizi Alexa uygulamasında görüntüleyemeyebilirsiniz. Onları bağlamak için ana Amazon hesabına geçmeniz gerekir.

Also on Guiding Tech
Amazon Alexa Calls vs Drop In: How Do They Differ

Read More

N'aber Alexa?

Benim durumumda, basitçe telefonun yeniden başlatılması sorunu çözdü – sihir numarası. Hangisini sizin için yaptığını görmek için belirtilen tüm düzeltmeleri deneyin. Her şey yolunda giderse, Fire TV'niz için olması gereken uygulamaları kontrol edin.

Birden fazla Alexa cihazını Fire TV'nize bağlasanız bile, aynı anda yalnızca bir cihazla kontrol edebileceğinizi unutmayın.

Sıradaki: Telefonunuzdan Yankı hoparlörüne nasıl ses çalacağınızı mı merak ediyorsunuz? Onları bağlamak için adımları kontrol edin.