Amazon Alexa Skill Planlarını Kullanma ve Genel Sorunları Düzeltme

Yıllar boyunca Amazon Echo Plus ve Google Home gibi ses asistanları günlük hayatımızla kusursuz bir şekilde bütünleşmiştir. Gittikçe artan becerilerle, AI destekli asistanların kullanımı basit komutlardan daha fazlasını içerecek şekilde büyüdü.

Ancak bu asistanlar her zaman istediğiniz şekilde işlemez. Örneğin, Amazon Eko'yu ele alalım. Şarkı çalabilir, bir şeyleri hatırlamanıza yardımcı olabilir veya hatta dahili telefon sistemi olarak ikiye katlayabilirsiniz. Ancak sizden seçtiğiniz bir hikayeyi oynamasını isteyin ya da Wi-Fi ağınızın mevcut şifresini tekrarlayın, bunu yapamaz. Buna karşılık, Amazon ilginç bir özellik ile ortaya çıktı – Amazon Alexa Skill Blueprints.

Amazon Alexa Resimleri nelerdir?

Alexa Skill Blueprints, üzerinize inşa ederek kendi becerilerinizi kişiselleştirebileceğiniz bir dizi şablondur. Uzun lafın kısası bunlar, belirli bir beceri oluşturmak için ilgili ayrıntıları doldurmanız gereken metin giriş / çıkış mekanizmasıdır.

Örneğin, Echo cihazınızın sabahları en sevdiğiniz ilham verici alıntıları tekrarlamasını istiyorsanız, istediğiniz satırları girebilir ve becerinin adını belirleyebilirsiniz. Bir dahaki sefere motive edici bir adım atmak istediğinde, tek yapman gereken Alexa'dan aynı sormak.

Şu anda mevcut olan çok sayıda şablon / proje planı vardır – Selamlar ve Durumlar, Eğlence ve Oyunlar, Öğrenme ve Bilgi ve Evde.

Note: Alexa Blueprints may vary from country to country. Please check that you have logged into the correct region before attempting to set up a skill.

Also on Guiding Tech
Amazon Echo: How to Stream and Sync Songs from Multiple Devices

Read More

Alexa Blueprints Nasıl Kurulur?

Adım 1: Blueprints'i açın ve Amazon hesabınızı kullanarak oturum açın. İstediğiniz bir şablonu seçin ve Kendiniz Yapın üzerine dokunun.

Adım 2: Tamamlandıktan sonra, Giriş mesajlarını girmek için İleri üzerine dokunun. Bunlar Alexa'nın sizi selamlamak için kullanacağı cümleler kümesi. 'Hoş Geldiniz' veya birkaç satır gibi basit bir kelime olabilir.

Bunu yaptıktan sonra, becerinin adını, tercihen kolayca telaffuz edilebilir bir adı girin. Şu anda, Alexa ortak isimleri desteklemiyor. Dolayısıyla, 'Eve Hoş Geldiniz' gibi kelimeler 'Tom, Hoş Geldiniz' den daha iyi çalışır

Adım 3: Şimdi, tek yapmanız gereken sağ üst köşedeki Beceri Yarat düğmesine dokunun. Tebrikler, ilk yeteneğinizi yeni yarattınız.

Yeteneğin yaratılması için birkaç dakika bekleyin. Şimdi, Alexa'yı çağır ve ilk yeteneğini test et.

Bir beceriyi bitirmek için, sadece 'Alexa, dur' de.

Also on Guiding Tech

.camp-list-416{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/188901/amazon-Alexa-vs-Google-Home-Mini-FI_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1518421408’);background-size:cover;background-position:center center}

#AI

Click here to see our AI articles page

Alexa Blueprints Nasıl Kullanılır?

Alexa Blueprints için birkaç beceri örneğine bakalım.

Ev Konuklarına Hoşgeldiniz

Bu beceri özellikle ev misafirleriniz sık sık varsa önemlidir. Alexa, acil irtibat numaraları, sık karşılaşılan şeylerin yerleri gibi basit soruları cevaplamaya ve evde olmadığınızda şifreleri tekrarlamaya yardımcı olur.

Soru örneklerinden bazıları:

  • Wi-Fi şifresi nedir
  • Evin anahtarları nerede
  • Evcil hayvan yemi nerede

Cool Tip: You can also enter a customary farewell message.

Özel Masal Oluştur

Yatmadan önce hikayeleri dinlemeyi seven çocuklarınız varsa, kesinlikle bu şablonu kontrol etmelisiniz. Sadece kendi hikayeni yazabilir, aynı zamanda çocuğunun adını girebilir, müzikal efektler ekleyebilir ve sevebilirsin.

En iyisi, seçilebilecek sesler bolluğudur. Eklemek için, arada bir veya iki duraklama ekleyebilirsiniz.

Bir Motive Edici Alıntı Yap

Güne başlamadan önce motivasyonel alıntıları dinlemek istiyorsanız, ilham kaynağı mükemmel bir çekimdir. Sadece beceriyi seçin ve en sevdiğiniz alıntıları girin. Varsayılan olarak, üç kişilik alan vardır ve Teklif Ekle düğmesiyle artırabilirsiniz.

Bir kez yaptıktan sonra planı ve ta-da'yı yeniden adlandırın!

Pro Tip: The inspiration quotes do not necessarily have to be from great men. Enter a line or two of your own and add in a funny name.

Also on Guiding Tech
How to Delete Voice Data from Google Home and Amazon Echo

Read More

Sorularınızı Özelleştirin

Özel Sorular ve Cevaplar ile kendi soru ve cevaplarınızı da ekleyebilirsiniz. House Guest becerisine benzer şekilde, bir dizi soru ve ilgili cevaplarını ekleyebilirsiniz.

Ne zaman bir şeyi unutursan, Alexa'yı uyandır ve eldeki konu hakkında rehberlik edecek

Becerileri Arkadaşlarınızla Paylaşın

Neden tüm eğlenceleri yalnız paylaşabiliyorsun? Yeteneği üst kısımdaki 'Yaptığın Beceriler' sekmesinden aç. Ayrıntılara tıklayın ve Başkalarıyla Paylaş düğmesini seçin.

E-postayı girin veya bağlantıyı kopyalayın. Yeteneği gönderdiğiniz kişinin sadece yetenekleri etkinleştirmesi gerekir ve bu oldukça fazla.

Cool Tip: The Details page conceals the option to delete skills.

Yaygın Sorunlar ve Çözümler

1. Alexa Atlama İsimleri

Eğer Alexa, özellikle Story becerilerinde isimleri atlıyorsa, ihtimaller arasında isimler arasına boşluk eklenmiş olabilir. Alexa’nın Wonderland’ı anlama olasılığı Wonder Land’den daha iyidir.

Ayrıca, eğer becerilerin 'beceri', 'Alexa' ve 'Amazon' gibi isimleri varsa, söylenen beceri beklendiği gibi çalışmayacaktır. PC'nizdeki veya telefonunuzdaki beceriye gidin ve düzenleyin.

2. Çalışmayan Beceriler

Bir bölgeye özgü planlar başka bir bölgede yayınlanmaz. Yani, hesabınız Hindistan’a ayarlanmışsa ve Amazon.com’a özgü bir beceri ayarlamaya çalışırsanız, çalışmaz.

Bu nedenle, bir beceri oluşturmadan önce hesabınızı kontrol edin. Ayrıca, beceri oluşturduğunuz Amazon hesabını da Echo cihazınıza bağlı olanlarla aynı olup olmadığını kontrol edin.

3. Alexa sorulara cevap vermiyor

Alexa, belirli bir soruya yalnızca girdiğiniz sırada sormanız durumunda cevap verecektir. Yani, 'Cüzdanım nerede?' 'Çantam nerede?' Olarak değiştirilemez.

Görüyorsun, Alexa çok özel.

Hepsi ayarlandı mı?

Amazon Skill Blueprints, sesle çalışan akıllı asistanlarıyla bir adım daha ilerlemenizi sağlar. Bu beceriler sadece 'Asistan' kelimesine anlam katmakla kalmaz aynı zamanda kişisel dokunuşlarınızı da eklemenizi sağlar.

Umarım, önümüzdeki yıllarda Alexa veya Google Home gibi yardımcılar, bir cümleyi bir veya iki kelime eklemeyi unutmuş olsanız bile, içeriği anlayabilecektir.

Eko cihazlarınızı ne için kullanıyorsunuz?