Amazon Alexa vs Drop In Aramalar: Nasıl Onlar Fark

Mesajlaşma neredeyse, geleneksel telefon görüşmelerini, sohbet uygulamaları yoluyla bir telefon görüşmesine konuşmayı tercih eden kişilerle neredeyse öldürüyordu. Aynı evde bile, biri çağrı yapmak yerine mesajlaşmayı tercih ediyor. Ancak Amazon Echo gibi akıllı hoparlörler sayesinde işler yeniden değişmek üzere.

Amazon, Echo cihazlarında Alexa destekli arama ve mesajlaşma özelliğini sundu ve onu bir çapraz platform işlevselliği çalışması olan Alexa uygulamasıyla akıllı telefonlara genişletti. Bunu hayal edin: çocuklarınızı akşam yemeğine çağırmak istiyorsunuz, Yankı'nıza onları çağırmasını emredin – eller serbest ve hızlı.

Daha iyi bir alternatif var – Bırak. Akıllı iletişim sistemi olarak kullanmak için sizi anında bir Echo cihazına bağlayan Alexa iletişim servislerinin bir parçasıdır. Drop In’in Alexa aramalarından ne kadar farklı olduğunu merak edebilirsiniz, değil mi?

Bu yazıda ikisi arasındaki farkı anlatacağız. Daha fazla uzatmadan başlayalım.

Alexa Aramalar Arasında Açılan: Ana Savaş

Alexa çağrıları, bağlantı kurmak için komut ya da ekran düğmelerini (uygulamadaki) kullanarak yanıtlamanız gereken normal iki yönlü internet telefonu çağrılarıdır. Açılanın aksine, aramayı reddetme özgürlüğüne sahipsiniz.

Drop In'i iki yönlü telefon görüşmesi olarak da kabul edin, ancak gelen bir aramayı otomatik olarak yanıtlanıp onaylanmadığı için reddetme hakkına sahip değilsiniz;

Bağlandıktan sonra her iki taraf da sohbet edebilir. Ve kişinin Echo Show veya Echo Spot'a sahip olması durumunda, video aracılığıyla da Bırakabilirsiniz. Tabii ki, kullanıcıları utanç verici durumlardan korumak için gizlilik ayarları uygulanmaktadır.

Uyumlu cihazlar

Drop In çağrıları iki Echo cihazı, akıllı telefonlardaki Echo ve Alexa uygulaması ve Echo ve Fire tabletleri arasında gerçekleşebilir. En az bir Eko cihaz gerekli.

Note: Drop In does not work between Alexa apps installed on two mobile devices.

Echo Tap ve Echo Look hariç tüm Echo cihazları, her iki şekilde de çalışan Drop In'i destekler – Drop Ins'i başlatabilir ve alabilirsiniz. Alexa uygulaması sadece bir yankı cihazına bırakarak kullanılabilir. Aynı şey Echo Auto ve Echo Input için de geçerlidir.

Alexa aramalarına gelince, herhangi bir cihaz arasında var olan herhangi bir kısıtlama bulunmuyor, çünkü listedeki hiçbir ikisi arasında yer alabilir: Echo, Alexa uygulaması ve Fire tabletler. Yani, Echo'dan Alexa uygulamasına bir çağrı başlatabilir veya iki Alexa uygulamasını bağlayabilirsiniz. Aramalar için bir Eko cihazına ihtiyacınız yok.

Kimler Arayabilir ve Bırakabilir?

Tüm kayıtlı Alexa kullanıcıları – Uygulamadan veya Alexa iletişim servislerini etkinleştiren Echo'dan diğer Alexa kullanıcılarını arayabilir.

Kayıtlı bir Alexa kullanıcısı olmak da Drop Ins için zorunlu olmakla birlikte, bu tür aramaları başlatmak için önce kişinin yetkilendirilmesi gerekir. Gerekli izin olmadan, Drop Ins gerçekleşmeyecek.

Also on Guiding Tech
How to Connect Amazon Echo to Mobile Hotspot

Read More

Gizlilik ayarları buna değer mi

Yukarıda da belirtildiği gibi, Alexa’da kayıtlı tüm kişileriniz sizi arayabilir. Özellikle birisinin arama haklarını reddetmek istiyorsanız, onları engellemeniz gerekir.

Ancak, Drop In için işler biraz farklı. Kimsenin yapmasına izin vermek aşırı derecede müdahaleci. Neyse ki, Echo cihazlarınızda Drop In'i kullanabilecek kişilere manuel olarak izin vermeniz gerekir.

Note: You need to grant the Drop In permission to any contact only once.

Yalnızca Amazon hesabınıza kayıtlı cihazların Bırakılmasını istiyorsanız, onu sadece ev cihazlarınızla sınırlayabilirsiniz. Son olarak, eğer beğenmediyseniz, hiç kimsenin İçeri Bırakmaması için devre dışı bırakabilirsiniz.

Note: If you authorize someone to Drop In on your Echo, that doesn’t allow you to Drop In on their Echo. They need to permit you from their side.

Eko'da tanımlayın

Birisi Yankı'yı aradığında, cihaz ışığı yeşile döner, çalacaktır ve Alexa arayanın adını açıklar. Aramaya cevap verene veya arayanın bağlantısını kesene kadar bir süre çalmaya devam eder.

Aksine, cihaz bir kez çalar ve tüm arama süresi boyunca etkin olan yeşil ışıkla arama otomatik olarak cevaplandırılır. Temel olarak, yeşil ışık, devam eden bir Teslim Alma'yı tanımlayan tek göstergedir.

Aramayı Etkinleştir ve Devre Dışı Bırak

Öncelikle, İletişim sekmesi altındaki Alexa uygulamasında Alexa Çağrı ve Mesajlaşma servislerini etkinleştirmeniz gerekir. Etkinleştirildikten sonra Alexa kişilerinden arama yapmaya ve cevaplamaya hazırsınız.

Ancak, Bırakma için, işlevselliği açmaya ve ardından Açma yapabilen kişilere izin verilmesi gerekir.

Bir Yankı aygıtında Bırakmayı etkinleştirmek için şu adımları izleyin:

Adım 1: Alexa uygulamasında Echo cihaz ayarlarına git. Burada İletişim üzerine dokunun.

Adım 2: Teslim Et üzerine dokunun ve ardından Evim olarak ayarlayın.

Note: Make sure Communications toggle is on.

Daha sonra, insanları Bırakmalarına izin vermek için yetkilendirmeniz gerekir.

Ev İrtibat Kişileri İçin Teslim Almayı Etkinleştir

Bu adımları takip et:

Adım 1: Alexa uygulamasını açın ve iletişim sekmesine gidin. Sağ üst köşedeki Rehber simgesine dokunun.

Adım 2: Profilim ve Ayarlarım üzerine dokunun ve İzin Verilen İçeri Bırakma için açma / kapama düğmesini açın.

Diğer Alexa kişileri için Bırakmayı Etkinleştir

Adım 1: İletişim sekmesini açın ve Rehber simgesine basın.

Adım 2: İçeri Bırakmayı etkinleştirmek istediğiniz kişiye dokunun. Ardından İzin Verilen İçeri Bırakmaya İzin Ver'i açın.

Note: Drop In can be allowed for registered Alexa users only.

Düşebilecek Tüm Kişileri Görüntüle

Bırakılabilen tüm kişileri görmek için, İletişim sekmesindeki Rehber simgesine dokunun. Profilim ve Ayarlarım üzerine dokunun. Yetkili kişileri, Bırakabilecek Kişiler altında bulabilirsiniz. Bırakma iznini iptal etmek için Kaldır'a dokunun.

Also on Guiding Tech

.camp-list-536{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/215147/Flipboard-vs.-Google-News_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1549375889’);background-size:cover;background-position:center center}

#comparison

Click here to see our comparison articles page

Çağrıları Başlat ve Sonlandır

İnsanları Alexa uygulamasından veya Echo cihazından arayabilirsiniz. Bunu uygulamadan yapmak için, kişi adına dokunun ve sesli veya görüntülü aramayı seçin. Eko için 'Alexa, Call [Kişi adı] veya [Konuşmacı adı]' komutunu kullanın. Sonlandırmak için 'Alexa, telefonu kapat' komutunu kullanın.

Alexa uygulamasından bir Drop In başlatmak için, kişiyi açın ve Aç simgesine dokunun. Bağlantıyı kesmek için ekran tuşunu kullanın.

Yankı kullanıcıları için, [konuşmacı adı] veya [kişi adı] 'Alexa, Drop In' komutunu söyleyin. Bağlantısını kesmek için 'Alexa, Cancel ya da Hangout' deyin

Çağrıları Reddet

Aramayı yanıtlamadan kolayca görmezden gelebilirsiniz, ancak Echo onları otomatik olarak yanıtladığından, aynı çağrılar Drop In çağrıları için çalışmaz. Rahatsız etmeyin işlevini devre dışı bırakmanız veya geçici olarak kapatmanız gerekir.

Çağrıları Geçici Olarak Devre Dışı Bırak

Rahatsız Etmeyin modu oldukça faydalıdır. Bu modun etkinleştirilmesi sistem çapında bir ayardır ve aramalar ve Ekstralar için de geçerlidir. Bunu etkinleştirmek için, sadece 'Alexa, beni rahatsız etme' deyin.

Etkinleştirildiğinde, Echo'da Drop In veya Alexa çağrıları almayacaksınız. Ancak, zil sesini yalnızca normal aramalar için devre dışı bırakmak istiyorsanız, Echo'nuzun ses ayarlarında zil sesini kapatabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, yalnızca yeşil ışık gelen aramaları size bildirir.

Duyuru ve Teslim Etme

Yankı aygıtları, çağrılar ve Bırakılan çağrılar arasında yer alan bir Duyuru olarak bilinen başka ilginç bir özelliğe sahiptir. Bir mesajı beklemeden veya bir cevaba gerek duymadan yayınlamak istediğinizde Duyurular'ı kullanabilirsiniz.

Açıklayıcı adıyla, Duyurular iletişim için ideal bir tek yönlü yayın aracıdır. Oysa, Alıcının istediği zaman iletişim kurmasına izin vermiş olması koşuluyla, Bırakma da böyle olabilir. Bırakma durumunda, her iki taraf da görüşebilir, bu da mümkün değildir Duyurular.

Also on Guiding Tech
10 Amazon Echo Setup Tips: How to Set it Up Like a Pro

Read More

Kullanmalı mıyım?

Drop In korkutucu ve biraz ürkütücü gelse de, bir şeyi veya birini kontrol etmek istediğinizde ve akıllı bir interkom olarak kullanmak istediğiniz durumlarda oldukça kullanışlıdır.

İşinize yarayacağından emin olabilirsiniz ve izniniz olmadan kimse size Teslim Edemez, ancak izin verdiğiniz için sizi utandırıcı durumlarda yere indirebileceğine dikkat edin. Sadece diğer kişilerin aramaları yanıtlamadığı durumlarda aşırı durumlarda kullanmasını öneririm.

Aşağıdaki yorumlardaki düşüncelerinizi bize bildiriniz.

Sıradaki: Telefonunuzu Amazon Eko'ya bağlamak ve kişisel Bluetooth hoparlörü yapmak ister misiniz? Bağlantıda verilen yöntem ile kolayca yapın.