Amazon Alexa'dan kaçınmak için bir ebeveynin rehberi başarısız oluyor

Amazon Echo'nun içine yerleştirilen küçük yardımcı programın hayatı kolaylaştırması gerekiyor, ancak çocuklar Alexa ile tanışırsa bazı hoş olmayan sürprizlere neden olabilir. Alexa'nın kapsamlı ebeveyn kontrolü ayarları bulunmadığından, ipuçları ve ebeveynlerin dikkatli olması gereken bazı makaleleri içeren bir makale hazırladık.

  • Akıllı ev başarısız: Teknoloji yanlış gittiğinde
  • Nest Cam videosu resimleri

Geçen Noel, Neitzel ailesi bir Amazon Eko Noktası aldı ve evlerinin mutfağında kurdular. Onların altı yaşındaki kızı Alexa ile konuşmayı öğrendi ve şakalara girmesini öğrendi. Ancak bir gün, annesi bir şey emretmemiş olmasına rağmen, Amazon siparişinin gönderildiğine dair bir bildirim aldı. 170 dolarlık Sparkle Konağı oyuncak evi ve 4 kilo kurabiye yeni gönderildi. Oyuncak bir çocuk hastanesine bağışlandığı için hikaye mutlu bir son bulmuştu, ancak bir Alexa cihazına zaten sahip olan veya bu kitabı satın almayı düşündüğü herhangi bir ebeveyni uyarıcı bir masal olarak kullanmalıdır.

Neyse ki, çocukların yetkisiz alım yapmalarını önlemenin bir yolu vardır ve kurulması yalnızca bir süre gerekiyor. Çocuklarınızın sizin adınıza satın alma yapmasını istemiyorsanız, Alexa cihazınızın sesli alım ayarlarını dört basamaklı bir onay kodu gerektirmesi için değiştirebilirsiniz. PIN kodunu, küçüklerin kulak misafiri olması durumunda sık sık değiştirmeyi unutmayın; aksi takdirde, bir kod olmadan alışverişi devre dışı bırakmak anlamsızdır.

To require a PIN for voice purchases, open the Alexa app and go to
Settings > Accounts > Voice Purchasing, then
Require confirmation code. Enter any four digits and tap
Save.

Birkaç ay önce, YouTube'da bir video, Alexa'nın ebeveynin en kötü kabusu olabileceği başka bir yol göstererek viral hale geldi. Genç bir yürümeye başlayan çocuk, Echo Dot'a bir çocuk şarkısı oynamasını ve onu yanlış anlamış olduğunu söyleyerek, bundan sonra olanları hafifçe göstereceklerini söyledi. Alexa, odanın ebeveynleri karıştırılmış ve bağırdı "Alexa, dur!" Gibi oynamak için "yetişkinlere uygun" içerik seçeneklerinin bir listesiyle yanıtlamaya başladı.

Bu video, Alexa'yı kullanırken çocuğunuza göz kulak olmasının kazara uygunsuz içeriğe maruz kalmayı engellemek için yeterli olmadığını kanıtlamaktadır. Bazı durumlarda Alexa'yı çocukların kullanmasını engellemek en iyi olabilir ve bunu yapmak için Yankınızı atmanız gerekmez. Alexa'nın uyandırma sözcüğünün değiştirilmesi, çocukların bunu kullanabilmelerini ve yukarıdaki videoda olduğu gibi panik dolu durumları önleyebilmelerini sağlayabilir.

Alexa'nın dikkatini çekmek için kullanılan kelime, uyandırma kelimesi, varsayılan olarak "Alexa" ya ayarlı. Bu, çocukların tahmin etmesi çok kolay olabilir, çünkü bu çok açıktır, ayrıca, ülke genelinde Google Ev cihazlarında "Tamam Google" ı etkinleştiren Burger King'in TV reklamından bir ders almayı unutmayalım. Bu nedenle, yetkisiz kullanımı önlemek için uyandırma sözcüğünü başka bir şeye değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Diğer uyandırma kelime seçenekleriniz "Amazon", "Eko" ve "Bilgisayar" dır. Çocuklarınız bunlardan birini tahmin edebiliyorsa, onu bir başkasına değiştirin ve sorununuz çözülür.

To change Alexa’s wake word, go to the Alexa app and then
Settings, select the device, then scroll down to pick the new wake word from the drop down menu.

Alexa aracılığıyla daha yaşa uygun içerik mevcut. Amazon, çocuklar becerileri yakınlarda ABD'de ilan edildiği gibi, Alexa'yı daha çocuk dostu yapmak için çaba sarf ediyor gibi görünüyor. Bu etkinlikler ve oyunlar özellikle gençler için yaratılmıştır ve yalnızca ebeveynlerin izniyle kurulabilir, bir SMS kodu veya kredi kartının güvenlik koduyla dosyada doğrulanabilir. Bu çocuk becerileri arasında SpongeBob Challenge, Sesame Street ve Amazon Storytime bulunur.

Komik Alexa hikayen var mı? Yorumları bizimle paylaşın!