Amazon Echo Dot’unuzu nasıl kurarsınız

Artık Amazon’un küçük akıllı konuşmacısı Echo Dot’un gururlu sahibisin. Dijital asistanından en iyi şekilde yararlanmak için her şeyi ayarlamak için sabırsızlanıyorum Alexa. Bu makalede, nasıl başlatılacağını ve ayarlanacağını, ayrıca Yankı Noktalarının nasıl sıfırlanacağını veya bir Bluetooth hoparlörünün nasıl bağlanacağını açıklayacağız.

Atlamak :

  Amazon Echo Dot nasıl kurulur ve yapılandırılır Amazon Echo Dot nasıl sıfırlanır Amazon Echo’nuza bir Bluetooth hoparlör nasıl bağlanır

Amazon Echo Dot nasıl kurulur ve yapılandırılır

Dot’unuz ünite için standart bir microUSB kablosu ve duvara takmak için bir güç adaptörü ile gelmelidir.

  İlk önce microUSB kablosunu Dot’unuza takın. Ardından standart USB ucunu adaptöre bağlayın, sonra duvara takın. Dot’unuzu tercih ettiğiniz yere yerleştirin – odanın merkezi idealdir, böylece her köşesinden sizi duyabilir. Eko’nuz başlayacak ve mavi bir ışık gösterecektir. Dot’un başlatma işleminden geçmesi için birkaç dakika bekleyin. Turuncu bir ışık halkası gördüğünüzde, Alexa çevrimiçi olmaya hazır olduğunuzu onaylar. Şimdi yapılandırma zamanı.

Amazon, hayatı kullanıcıları için basitleştirmeyi seviyor. Kendi sitesinde sipariş kolaylığı verilen bir sürpriz değil. Web sitesi üzerinden veya Amazon Alexa mobil uygulaması aracılığıyla iki yol mümkündür.

  Amazon Echo incelemesi: Ailenin bir parçası gibi hissediyor

AndroidPIT Amazon Echo 0959

Echo Dot’u uygulama üzerinden nasıl yapılandırabilirim?

  Amazon Alexa uygulamasını Google Play’den veya iOS App Store’dan indirin


Amazon Alexa

  Hesabınıza giriş yapın (veya bir hesap oluşturun) ve talimatları izleyin.

androidpit setup amazon alexa echo dot 1

  Cihaz listesinden ilgilendiğiniz birini seçin (bu durumda Echo Dot) ve istediğiniz dili seçin (yazı tarihi itibariyle, Alexa İngilizce veya Almanca olarak mevcuttur).

androidpit setup amazon alexa echo dot 2

  Echo Dot’unuzun etrafındaki turuncu ışığın gelmesini bekleyin ve onaylamak için “devam et” i seçin. Turuncu ışığı görmüyorsanız, Eylem düğmesini (noktalı olan) 5 saniye basılı tutun.

androidpit setup amazon alexa echo dot 33

  Bir dakika sonra Echo Dot’unuza bağlanırsınız. Ardından Wi-Fi ağınızı seçin ve şifreyi girin.

androidpit setup amazon alexa echo dot 4

  Kısa bir bekleyişin ardından Echo Dot’unuz hazırdır ve Alexa ile konuşabilirsiniz. Ayrıca başka bir Bluetooth hoparlöre bağlanma olanağınız da vardır.

androidpit setup amazon alexa echo dot 5

Echo Dot’u site üzerinden nasıl yapılandırabilirim?

Web sitesi üzerinden yapılan yapılandırma uygulamaya benzer:

  Https://alexa.amazon.com adresine gidin ve hesabınıza giriş yapın. Ayarlar’ı tıklatıp Yeni bir cihaz ayarlayın Listeden cihazınızı seçin ve ardından dili seçin Wi-Fi’ye bağlanın ve sonra Eko’nuzu güç kaynağına bağlayın Echo Dot’unuz Kuruluma Hazır mı? oluşturduğu ağ. Açılan listede ağınızı bulun ve seçin Echo Dot’unuzu şimdi kullanabilirsiniz

Amazon Echo Dot’unuzu nasıl sıfırlayabilirsiniz?

Echo Dot’unuzu satmak ya da daha verimli hale getirmek için sıfırlayabilirsiniz. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Öncelikle, Sessiz ve Sesi azaltma düğmelerini aynı anda, ışık halkası turuncu oluncaya kadar (yaklaşık 20 saniye) basılı tutun. Işık halkası sonra maviye döner. Işık halkası sönene ve tekrar yanana kadar bekleyin. Işık halkası tekrar turuncu olur ve cihazınız yapılandırma moduna geçer.

AndroidPIT Amazon Echo 0965

Bir Bluetooth hoparlörü Amazon Eko cihazıma nasıl bağlarım?

Home Mini’den farklı olarak Echo Dot, mevcut diğer hoparlörlere Echo Dot üzerindeki mini jak veya Bluetooth ile bağlanabilir. Bu önemli bir avantajdır, çünkü çok odalı ses ile daha iyi ses kalitesinin keyfini çıkarmanızı sağlar. Başlamadan önce, hoparlörü arkadaki mini jak üzerinden bağlamanın mümkün olduğunu unutmayın. İşte devam etmek nasıl:

  Amazon Alexa uygulama ayarlarına gidin. Cihazınızı seçin ve Bluetooth’a gidin.

androidpit echo dot bluetooth

  Yeni bir cihaz eşleştir’i seçin. Echo Dot daha sonra eşleştirme moduna geçmelidir. Birkaç saniye sonra bağlantı kurulur ve hoparlörü kullanabilirsiniz. Oturumu kapatmak için, uygulamanın bağlantısını kesin veya “Alexa bağlantıyı kes” deyin.

androidpit echo dot bluetooth 2

Amazon Echo Alexa: Bir sonraki adım nedir?

Google Ana Sayfa Mini’de olduğu gibi, Amazon Echo’lu Philips Hue gibi diğer bağlı cihazları kullanabilirsiniz. Tam olarak neyi kullanabileceğinizi öğrenmek için Amazon Alexa ile uyumlu cihaz listemizi kontrol edebilirsiniz. Liste her gün daha da uzuyor, bu nedenle makaleyi yer imlerine eklemek için tereddüt etmeyin.

Ve tabii ki, Alexa’nın yeteneklerini de kullanmaya başlamak isteyeceksin. Echo Dot, denemek için temel becerilere sahip bir başlangıç kartıyla birlikte gelmelidir ve daha fazlası için en iyi Amazon Alexa becerileri listemize göz atabilirsiniz.

  Bir ses asistanı mükemmel bir hediye olabilir mi? Phillips Hue ışıklarını smartwatch’larla kontrol etme

En sevdiğiniz ses asistanı hangisi?

“Google Ana Sayfası” veya “Amazon Yankısı” nı seçin.

kapatTanımsız seçtin!
Arkadaşların ne seçerdi?
payVS

  44 Oylar! Bir şeyler ters gitti gibi görünüyor. Yeniden yüklemek yardımcı olabilir. Google Home18 Oy Ver! Bir şeyler ters gitti gibi görünüyor. Yeniden yükleme yardımcı olabilir.Amazon Echo

Amazon Echo Dot’unuzu yapılandırırken herhangi bir problem yaşadınız mı? Yorumlarınızdaki her şeyi bize bildirin.