Amazon Eko'yu Mobil Bağlantı Noktasına Bağlama

Amazon Echo gibi bir akıllı cihazın doğru çalışması için çalışan bir internet bağlantısı gereklidir. Ve bunun güzelliği, kullanmak için süper hızlı bir bağlantıya gerek duymamanız. Peki ya evde Wi-Fi'niz yoksa? Ya Wi-Fi bağlantısı sorunla karşı karşıyaysa veya bakım için kapalıysa? Bu gibi durumlarda, Yankı bir gösteri haline gelmez.

Ya arabanızda bir Yankı birimi varsa ve kullanmanız gerekirse? İstediğin zaman kesinlikle kullanabilirsin. Tek yapmanız gereken telefonunuzdaki etkin noktayı etkinleştirmek ve Echo'nun her zamanki gibi çalışması gerekir.

Daha önce, işlevsellik yerel olarak mevcut değildi, çünkü bir mobil ortak erişim noktası kurmak için iki mobil cihaz kullanmak zorunda kaldı. Ancak 2016'da, Amazon Echo'yu sıcak noktalara bağlamak için yerleşik bir özelliğe sahipti.

Burada, Echo cihazlarını telefonunuzun etkin alanına nasıl bağlayacağınızı ve ayrıca bir engelle karşılaşırsanız bazı çözümleri göstereceğiz. Başlayalım.

Yankı, Sıcak Noktaya Bağlanmayacak

Yankı'yı ilk kez kuruyorsanız, sıcak nokta çalışmaz. Bu seçeneğin hiç mevcut olmaması mümkündür. Echo’yu ilk önce Wi-Fi üzerinden ayarlamanızı tavsiye ederiz.

İkinci olarak, etkin noktayı ilk kez ayarlamak için telefonunuzda çalışan bir mobil veriye de ihtiyacınız olacak. Aksi takdirde, Alexa uygulaması etkin noktaları Echo ile bağlamaz. Ayrıca, Alexa uygulamanızın güncellendiğinden emin olun.

Echo'yu Hotspot'a bağlayın

Yukarıdaki şartları yerine getirdikten sonra, Echo’ya sıcak nokta ayarlamak için aşağıda belirtilen adımları dikkatlice izleyin.

Adım 1: Yankı'yı takın ve telefonunuzda çalışan bir internet bağlantınız olduğundan emin olun.

Adım 2: Mobil cihazınızdaki sıcak nokta ayarlarını açın ve sıcak nokta adını ve şifresini not alın.

Note: Do not enable the hotspot yet.

Adım 3: Telefonunuzdaki Alexa uygulamasını açın ve en alttaki Cihazlar üzerine dokunun.

Adım 4: Yankı ve Alexa, ardından Yankı aygıt adınız üzerine dokunun.

Adım 5: Wi-Fi Ağının yanındaki Değiştir üzerine dokunun.

Tip: Under Device settings, you can change Echo’s wake word from Alexa to Amazon, Computer, or Echo.

Also on Guiding Tech
Amazon Echo: How to Stream and Sync Songs from Multiple Devices

Read More

Adım 6: Uygulama sizi yankı Wi-Fi kurulum sayfasına götürür. Devam et üzerine dokunun. Echo'yu kurduğunuzu varsayıyoruz, bu yüzden ekranda belirtildiği gibi turuncu ışık görünmeyecek. Bu nedenle, turuncu ışık halkasını görme seçeneğinin üzerine dokunun.

Adım 7: Turuncu ışık görünene kadar Echo'nuzdaki işlem düğmesini en az on saniye basılı tutun, ardından mobil uygulamada Devam düğmesine basın. Alexa kurulum modunda olduğunu duyurur.

Adım 8: Manuel olarak Echo'ya bağlan sayfasına yönlendirileceksiniz. Ekranda belirtildiği gibi, cihazınızdaki Wi-Fi ayarlarına gidin ve Amazon ağına bağlanın.

Wi-Fi'nin internet bağlantısı olmadığını belirten bir bildirim alacaksınız. Bağlı kalmak için açılır pencerede Evet öğesine dokunarak üzerine dokunun. Bazı problemlerle karşılaşabileceğiniz için bu adımda dikkatli olun.

Adım 9: Şimdi Alexa uygulamasına geri dönün ve Devam et üzerine dokunun.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1278{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/Organised/Cover-Images/1277/how-to-category-guiding-tech-1_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1526653628’);background-size:cover;background-position:center center}

#How-to/Guides

Click here to see our How-to/Guides articles page

Adım 10: Uygulama sizi Wi-Fi Seçimi ekranına götürecektir. Aşağı kaydırın ve üzerine dokunun Bu cihazı bir Wi-Fi hotspot olarak kullanın.

Adım 11: İkinci adımda kaydettiğiniz sıcak nokta ayrıntılarını girin ve Bağlan'a basın. Alexa bağlanmaya hazır olduğunu ilan edecek.

Uygulamayı güncellemeniz istenebilir. Bunun için dokunun App store'a gidin. Benim durumumda, uygulama en son sürümündeydi, ancak güncelleme seçeneğine sahip oldum, ancak daha sonra etkin nokta detaylarını girmek için doğrudan yukarıdaki ekrana yönlendirildim.

Adım 12: Telefonunuzun sıcak nokta ayarlarına gidin ve etkinleştirin. Alexa bağlanmaya çalıştığını açıklayacak. Alexa, bağlantının başarılı olduğunu onaylayana kadar sıcak nokta ayarları sayfasında kalın.

Adım 13: Kurulumu tamamlamak için Alexa uygulamasına geri dön. İşlemi tamamlamak için Devam'a dokunun.

Note: Have patience for it may take around 1-2 minutes for Alexa to finish setup.

Tebrikler! Echo cihazınızı mobil bağlantı noktanıza başarıyla bağladınız.

Yukarıdaki adımları sadece bir kez uygulamanız gerekir. Kurulumu tamamladığınızda, bir dahaki sefere Echo'yu bir sıcak noktaya bağlamak istediğinizde, telefonunuzda sıcak noktayı etkinleştirmeniz yeterlidir; Echo otomatik olarak bağlanacaktır.

Also on Guiding Tech
5 Best Amazon Echo Spot Skins and Covers

Read More

Hey Alexa, N'aber?

Alexa’nın konuşması ve mobil bağlantı noktasındaki komutlara yanıt vermesi için mobil internet gereklidir. Veri planınıza bağlı olarak veri ücretlendirmesi yapacağınızı unutmayın.

Bununla birlikte, Echo, internet erişim noktasında internet olmadan da kullanılabilir, ancak yalnızca mobil cihazınız için Bluetooth hoparlörü olarak işlev görür. Bu gibi durumlarda, Alexa hiçbir komutu işleyemez ve bu sayede Google’ın Ana hoparlöründe bulunan işlevsellik ile bu yöntemle telefonunuzdan Yankı’ya ses akışı sağlayabilirsiniz.

Sonraki: Ses verilerinizi Google Ana Sayfa ve Amazon Echo'dan silmek ister misiniz? Aşağıdaki kılavuzu takip ederek rahatlayın.