Amazon Fire TV Remote Çalışmıyor Nasıl Onarılır

Amazon Fire TV, tüketicilerin Netflix, Prime Video, Hulu, HBO, SHOWTIME, STARZ ve daha fazlası gibi çeşitli çevrimiçi sağlayıcılardan çeşitli içerikleri izlemelerine olanak tanıyan piyasadaki popüler akış medya oynatıcılarından biridir.

Bu güvenilir bir cihaz olmasına rağmen, uzaktan kumandanın düzgün çalışmayabileceği durumlar vardır. Amazon Fire TV uzaktan çalışma sorununu nasıl düzeltebileceğimiz konusunda bugün ele alacağımız şey budur.

Fire TV Remote pillerini değiştirmeyi deneyin

Uzaktan kumandanın çalışmadığı zamanlarda yapmanız gereken ilk şey, pilin zaten boşalmış olduğunu varsaymaktır. Bu, özellikle uzaktan kumandayı kullanıyorsanız, bu çok fazla pil ömrü gerektireceği için özellikle doğrudur. Yapmanız gereken ilk şey pilleri değiştirmektir.

    Uzaktan kumandanın arkasına baskı uygulamak için başparmaklarınızı kullanın. Tüm arka kapak hafifçe aşağı kayıncaya kadar bastırın. Arka kapağı uzaktan kumandadan yukarı ve dışarı doğru kaldırın. İki AAA pili takın. Arka kapağı uzaktan kumandaya yerleştirin ve yerine oturtmak için aşağı kaydırın.

Fire TV Uzaktan Kumandasını Eşleştirme

Bazen sorun, Fire TV ile eşleştirilmemiş uzaktan kumandanın neden olduğu olabilir. Eşleştirildiğinden emin olmak için aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyin.

    Uzaktan kumandadaki Ana Ekran düğmesini 10 saniye basılı tutun. Uzaktan kumanda bir dakika içinde Fire TV ile eşleşmelidir. Eşleşmezse, güç adaptörünü Fire TV cihazından veya duvar prizinden çıkarın. Fire TV cihazı kapalıyken, Fire TV uzaktan kumandasını Menü’ye basarak sıfırlayın düğmesi, Geri düğmesi ve navigasyon halkasının sol tarafı aynı anda. Tüm bu düğmeleri 10 saniye basılı tutun. Bu, Fire TV cihazını fabrika ayarlarına sıfırlamaz. Fire TV ayarlarını uzaktan kumandadan çıkarır.Pilleri Fire TV uzaktan kumandasından çıkarın ve Fire TV cihazını takın. Ana ekranın görünmesini bekleyin. Pilleri Fire TV uzaktan kumandasına geri takın ve bir dakika bekleyin. Uzaktan kumanda hala eşlenmediyse, uzaktan kumandadaki Ana Ekran düğmesini 10 saniye basılı tutun.

Fire TV uzaktan uyumluluğunu kontrol edin

Kullandığınız uzaktan kumanda kutudan çıkarsa bunu yapmanız gerekmez. Ancak uzaktan kumandayı yenisiyle veya üçüncü taraf bir uzaktan kumandayla değiştirdiyseniz, özel Fire TV modelinizle çalışıp çalışmadığını kontrol etmeyi deneyin.

Fire TV uzaktan kumanda uygulamasını kullanmayı deneyin

Bir Android veya iOS cihazınız varsa, ilgili uygulama mağazalarına gidebilir ve Fire TV uygulamasını indirebilirsiniz. Ardından akıllı telefonunuzu veya tabletinizi, Fire TV’nizle aynı ağa bağlı olduğu sürece uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz.

Yangın TV Uzaktan Kumandasını Değiştirme

Bu, yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda yapmanız gereken son şeydir, ancak Fire TV uzak uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu, kullandığınız uzaktan kumandanın hasarlı olduğu ve yenisiyle değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.