Amazon Fire TV Remote Çalışmıyor Nasıl Onarılır

Amazon Fire TV, tüketicilerin Netflix, Prime Video, Hulu, HBO, SHOWTIME, STARZ ve daha fazlası gibi çeşitli çevrimiçi sağlayıcılardan çeşitli içerikleri izlemelerine olanak sağlayan, piyasada bulunan popüler yayın medya oynatıcılarından biridir.

Bu güvenilir bir cihaz olmasına rağmen, uzaktan kumandası düzgün çalışmayabilir. Amazon Fire TV uzaktan çalışmama sorununu nasıl çözeceğimizle ilgili olarak bugün ele alacağımız şey budur.

Fire TV Remote pillerini değiştirmeyi deneyin

Uzaktan kumanda çalışmadığı zaman yapmanız gereken ilk şey, pilin zaten boşaldığını varsaymaktır. Bu, özellikle çok fazla pil ömrü kullanacağından uzaktan kumandayı kullanıyorsanız geçerlidir. Yapmanız gereken ilk şey, pilleri değiştirmektir.

    Uzaktan kumandanın arkasına baskı uygulamak için başparmaklarınızı kullanın. Tüm arka kapak hafifçe aşağı kayıncaya kadar aşağı doğru bastırın. Arka kapağı yukarı ve uzaktan kumandadan uzağa doğru kaldırın. İki AAA pili yerleştirin. Arka kapağı uzaktan kumandaya yerleştirin ve yerine oturması için aşağı kaydırın.

Fire TV Remote ile Eşleştirin

Bazen sorun, uzaktan kumandadan Fire TV’ye eşlenmemiş olabilir. Düzgün bir şekilde eşleştirildiğinden emin olmak için aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyin.

    Uzaktan kumandadaki Home düğmesini 10 saniye basılı tutun. Uzaktan kumanda bir dakika içinde Fire TV ile eşleşmelidir. Eşleşmezse güç adaptörünü Fire TV cihazından veya duvar prizinden çıkarın. Fire TV cihazı kapalıyken, Menü tuşuna basarak Fire TV uzaktan kumandasını sıfırlayın. düğmesi, Geri düğmesi ve gezinti halkasının sol tarafı aynı anda. Tüm bu düğmeleri 10 saniye basılı tutun. Bu, Fire TV cihazını fabrika ayarlarına sıfırlamaz. Fire TV ayarlarını uzaktan kumandadan çıkarır. Pilleri Fire TV uzaktan kumandasından çıkarın ve Fire TV cihazını takın. Ana ekranın görünmesini bekleyin. Bataryaları tekrar Fire TV uzaktan kumandasına yerleştirin ve bir dakika bekleyin. Uzaktan kumanda hala eşleşmediyse, uzaktan kumandadaki Home düğmesini 10 saniye basılı tutun.

Fire TV uzaktan uyumluluğunu kontrol edin

Kullanmakta olduğunuz kumanda kutusundan çıkarsa, bunu yapmanız gerekmez. Bununla birlikte, uzaktan kumandayı yenisiyle veya üçüncü tarafların uzaktan kumandalarıyla değiştirdiyseniz, özel Fire TV modelinizle çalışıp çalışmadığını kontrol etmeyi deneyin.

Fire TV uzaktan uygulamasını kullanmayı deneyin

Bir Android veya iOS cihazınız varsa, ilgili uygulama mağazalarına gidip Fire TV uygulamasını indirebilirsiniz. Daha sonra akıllı telefonunuzu veya tabletinizi Fire TV’nizle aynı ağa bağlı olduğu sürece uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz.

Fire TV Remote’u değiştirin

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda yapmanız gereken en son şey budur, ancak Fire TV uzaktan uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu, kullandığınız uzaktan kumandanın hasar görmüş olduğu ve yenisiyle değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti ediyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.