Amazon Fire TV Stick'u Fabrika Ayarlarına Döndürmenin 5 Yolu

Amazon Fire TV Stick, birçok akış hizmetine tek bir arabirim üzerinden erişmek için şık bir tek durak çözümdür. Akış çubukları (eski veya yeni) dahil tüm aygıtlar çeşitli sorunlara açıktır. Amazon Fire TV Stick'in size kabuslar vermesi oldukça muhtemeldir ve bu yüzden buradasınız. Endişelenme. Yalnız değilsin.

Diğer herhangi bir cihaz gibi Amazon’un Fire TV Stick’i siyah ekran, bir uygulamada sıkışmış, rastgele uygulamaların açılması veya ara sıra takılma gibi arızalara karşı hassastır. Bu sorunlar genellikle fabrika ayarlarına sıfırlama ile gider.

Ancak biri Fire TV Stick’i nasıl sıfırlar? Size burada söyleyeceğimiz şey bu. Alexa Voice Remote uzaktan kumandanız olsun veya olmasın, aşağıdaki yöntemleri kullanarak sıfırlayabilirsiniz.

Başlayalım.

Fabrika Fabrika Ayarlarını Sıfırladığınızda Ne Olur

Fire TV Stick'inizin fabrika ayarlarına sıfırlanması, Amazon hesabınızın kaydını kaldıracak ve yeni satın alınmış gibi görünmesini sağlayacaktır. Uzaktan kumandayı eşleştirmeyi, Wi-Fi'inize bağlanmayı, Amazon kimlik bilgilerini eklemeyi, uygulamaları indirmeyi ve benzeri şeyleri içeren baştan başlamaya ihtiyacınız olacak.

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini yaptıktan sonra ne olduğunu bildiğinize göre, bunu yapmanın beş yolu var.

Uzaktan Kumandalı Fire TV Stick Fabrika

Stick'in uzaktan kumandasına erişiminiz varsa, aşağıdaki şekillerde sıfırlayabilirsiniz.

1. TV'deki Ayarlardan

Bunun için şu adımları izleyin:

Adım 1: TV'nizi açın ve Fire TV Stick'inizi bağlayın.

Adım 2: Fire TV Stick çalışmaya başladığında, üstteki Ayarlar'a gitmek için uzaktan kumandadaki gezinti düğmelerini kullanın. Seç onu

Adım 3: Yine gezinti düğmelerini kullanarak, sağa doğru kaydırın ve My Fire TV'yi seçin.

Adım 4: Aşağı kaydırın ve Fabrika Varsayılanlarına Sıfırla'yı seçin.

Note: If your Fire TV Stick has a pin code, you will be prompted to enter it here. Enter the correct pin to proceed.

Adım 5: Çubuğu sıfırlama kararınızı onaylamanızı isteyen bir iletişim kutusu görünecektir. Sıfırla'yı seçin.

Sistem sıfırlama işlemini başlatır ve bu işlem yaklaşık 5-8 dakika sürer. Daha sonra Çubuğu kurmanız gerekecektir.

Note: Do not turn off your TV or remove Fire TV Stick while it’s resetting.

Also on Guiding Tech
How to Install YouTube App on Amazon Fire TV Stick

Read More

2. Uzaktan Düğmeleri Kullanma

Bazen donmuş bir sistem veya siyah ekran nedeniyle Ayarlar ekranına erişilemiyor. Bu gibi durumlarda, fabrika ayarlarına sıfırlamak için Stick'inizin uzaktan kumandasını kullanabilirsiniz.

Note: The remote must be paired to your Fire TV Stick for this method. If you are using a new remote, restart Fire TV Stick and pair the remote by holding the home button for at least 20 seconds.

Sıfırlamak için, uzaktan kumandanızın sağ ve arka düğmelerini aynı anda en az 10 saniye basılı tutun. Bu sıfırlama işlemini başlatacaktır. İşlemi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Pro Tip: You can also soft reset or restart your Fire TV Stick using the remote buttons. Press and hold the play and select the button to do that.

3. Başka Bir Uzaktan Kumanda Kullanın

Arkadaşınız veya ailenizden biri aynı Fire TV Stick ile aynıysa, uzaktan kumandalarını ödünç alabilir ve Fire TV Stick ile eşleştirebilirsiniz. Eşleştirildikten sonra, Fire TV Stick'inizde ilk yöntemde yaptığınız gibi gezinmek ve sıfırlamak için kullanın.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1278{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/Organised/Cover-Images/1277/how-to-category-guiding-tech-1_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1526653628’);background-size:cover;background-position:center center}

#How-to/Guides

Click here to see our How-to/Guides articles page

Uzaktan kumandasız fabrika ayarlarına sıfırlama Fire TV Stick

Kumandanızı kaybettiyseniz veya çalışmıyorsa, Fire TV Stick'inizi sıfırlamak için bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

4. Fire TV Uygulamasını Kullanma

Amazon, TV'nizde Fire TV Stick'in navigasyonunu kontrol etmenizi sağlayan hem Android hem de iOS cihazları için Fire TV uygulamalarına sahiptir.

Android'de Fire TV Uygulamasını İndirin

İOS'ta Fire TV Uygulamasını indirin

Tek yapmanız gereken uygulamayı Android veya iPhone'unuza indirmek ve Fire TV Stick ile aynı Wi-Fi ağına bağlanmak ve uygulamada görünecek. Üzerine dokunun. TV ekranında dört basamaklı bir kod görünecektir. Bunu uygulamaya girin ve ardından Stick'in navigasyonunu kontrol etmek için uygulamayı kullanın. Ardından, ilk yöntemde yaptığınız gibi Ayarlar> Sistem> Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğine gidin.

5. TV Uzaktan Kumandasını Kullan

HDMI-CEC (Tüketici Elektroniği Kontrolü) teknolojisi ile, Fire TV Stick'inizi kontrol etmek için TV'nizin uzaktan kumandasını kullanabilirsiniz. Bunun için, TV’nizdeki CEC ayarını etkinleştirmeniz gerekir. Ayar adı ve konumu TV'den TV'ye değişebilir.

En Kötü Senaryo: Wi-Fi ve Uzaktan Kumandasız Fire TV Stick'i Sıfırlama

Yukarıdaki yöntemlerde, bir uzaktan kumandaya erişmeniz veya uygulamayı kullanmak için aynı Wi-Fi'de olmanız gerekir. Ancak uzaktan kumandanızı evde unuttuysanız, TV'niz CEC’i desteklemiyorsa ve uygulamanız için farklı bir Wi-Fi bağlantınız varsa?

Böyle korkunç durumlarda, Fire TV Stick'i eski Wi-Fi ağında olduğunuza inanmaya kandırmanız gerekir. Bunun için, yönlendiricinizin adını ve şifresini Fire TV Sick'in kullandığı son Wi-Fi şebekesiyle değiştirin veya mobil cihazınızdan önceki Wi-Fi'nizin adı ve şifresiyle bir sıcak nokta bağlantısı oluşturun.

Bu, Fire TV Stick'inizi ve telefonunuzu aynı Wi-Fi'ye bağlayacaktır. Daha sonra kontrollerde gezinmek ve ardından Fire TV Stick'i sıfırlamak için telefonunuzdaki Fire TV uygulamasını kullanabilirsiniz.

Also on Guiding Tech
How to Clear Continue Watching on Amazon Prime Video

Read More

Akışı izleyin

Yukarıda belirtilen yöntemleri kullanarak Fire TV Stick'inizi sıfırlayabilmenizi umuyoruz. Bunu sıfırladıktan sonra, Fire TV Stick'i kullanmaya başlamak için uzaktan kumandayı yeniden eşlemeniz gerekecektir.

Bazen eşleştirme sorunsuz bir şekilde gerçekleşmez. Bunun için, önce uzaktan kumandanızdaki pili değiştirmeyi deneyin ve ardından eşleştirmek için ana düğmeyi en az 30 saniye basılı tutun. Çok zaman alıyor, ancak bir veya iki denemede bunları başarılı bir şekilde eşleştireceksiniz. İyi şanslar!

Sıradaki: Amazon Prime'da ne izlenmesi gerektiğini merak ediyor musun? İzlemeniz gereken Prime Video'daki bu 7 klasik gösteriyi inceleyin.