Amazon Prime aboneliğinizi nasıl iptal edebilirsiniz

Birçok müşterinin, Amazon Prime’ın çevrimiçi ticaretin goliathı tarafından sunulan özel mevsimsel promosyonları yakalamadaki ücretsiz denemesinden yararlandığını biliyoruz. Ancak, birçok kişi aboneliğini iptal etmeyi ve hizmet için kullanmadan ödeme yapmayı unutmaktadır. İyi haber, bir çözümümüz var!

Amazon Prime, aylık 7,99 £ / 12,99 £ veya 79 £ / 119 $ aylık bir ücret karşılığında çeşitli hizmetlere, erken indirimlere ve ücretsiz gönderime (sipariş verdiğiniz günde bile) erişim sağlayan mükemmel bir hizmettir. Bununla birlikte, birçok kullanıcının yalnızca belirli durumlarda (Prime Day, Black Friday, Cyber Monday, vb.) Hizmetten yararlanmak için bir aylık ücretsiz deneme süresinden yararlanabileceği de doğrudur, ancak daha sonra kaydı devre dışı bırakmayı unutmayın ve kendilerini ücret ödemek zorunda buluyorlar.

    Amazon Prime Day 2019’de ücretsiz Amazon Prime hesabı nasıl edinilir

Amazon Amazon Prime 30 Günlük Ücretsiz Deneme
$ 0.00
Dükkana git

Amazon Prime aboneliğinizi nasıl iptal edebilirsiniz

Her durumda, Amazon Prime üyeliğinizi iptal etmeye karar vermenizin sebebi ne olursa olsun, işte birkaç adımda:

    Resmi Amazon web sitesine gidin ve hesabınızla giriş yapın. Sayfanın sağ üst köşesindeki “Hesaplar ve listeler” öğesini tıklayın ve “Asıl Üyeliğiniz” sekmesine tıklayın.

prime 1

    Sonraki sayfada, sol alt kısımdaki “Denemeyi sonlandır ve Faydaları” başlığına bakın.

prime 2

    Son olarak, son sayfanın altındaki “Faydalarımı İstemiyorum” düğmesine basarak silme işlemini onaylayın.

prime 3

Amazon Prime: aboneliğinizi nasıl geri alabilirsiniz?

Aboneliğinizi zaman içinde iptal edemediyseniz, bazı durumlarda Amazon Prime üyeliğinizin avantajlarından yararlanmadan ödeme yapmak için para iadesi bile alabilirsiniz.

Öyleyse, Amazon aboneliğinizi otomatik olarak yeniliyorsa ve geçerli ücreti sizden alıyorsa, basit bir destek talebi yaparak paranızı geri alabilirsiniz. Para iadesi almazsanız, Prime üyeliğinizi iptal edebilir ve ödemeli abonelik süresi sona erene kadar avantajlarını koruyabilirsiniz.

Tips & Tricks
Amazon

Facebook Twitter