Amazon Prime Mi Box'ta Nasıl İzlenir?

Bir kişi, akış çubukları veya Android Kutuları gibi bir akış cihazı satın aldığında, bunlardan çeşitli uygulama ve videoları oynatması beklenir. Ne yazık ki, tüm cihazlar her video akışı servisini sunmuyor. Tüm hizmetlerinde çocuklar gibi kavga eden Google ve Amazon'a teşekkürler.

Amazon uygulamaları genellikle tüm platformlarda (Amazon, ah!) Bulunsa da, Mi Video ve çoğu Android TV ile çalışmadığı için Prime Video uygulaması seçicidir. Peki böyle bir televizyonda Amazon Prime videoları nasıl izlenir?

Kısıtlamayı atlamak için birkaç yöntem var. İşte Amazon Prime'ı Mi Box'ınızda izlemenizi sağlayan dört test yöntemi.

1. Bir Dizüstü Bilgisayardan Oyuncular

Prime Video'yu Mi Box'ta veya herhangi bir Android TV / Box'ta hiçbir şey yüklemeden izlemenin en kolay yolu dizüstü bilgisayarınızı TV'nize yansıtmaktır. Bunun çalışması için dizüstü bilgisayarınızın Miracast etkin olması gerekir. Ayrıca Google Chrome tarayıcısına da ihtiyacınız olacak.

İşte yapmanız gerekenler.

Adım 1: Dizüstü bilgisayarınızda Google Chrome'u açın ve www.primevideo.com adresini ziyaret edin. Amazon hesabınıza giriş yapın ve video oynatın.

Adım 2: Chrome'un sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine tıklayın ve menüden Cast'ı seçin.

Adım 3: Mi Box'ınız açılır kutuda görünecektir. Seç onu Prime'dan gelen video TV'nizde oynamaya başlayacaktır.

Benzer şekilde, Cast veya Kablosuz ekran seçeneğini kullanarak Prime videoyu telefonunuzdan da yayınlayabilirsiniz.

Note: Make sure you connect your laptop and Mi Box to the same Wi-Fi network.

Also on Guiding Tech
How to Mirror Your iPhone Screen on Android TV

Read More

2. Chrome Tarayıcıda Prime Videoyu İzleyin

Bu yöntemde, öncelikle, Google Chrome tarayıcınızı Mi Box'ınıza yüklemeniz gerekecektir. Ardından Amazon'un Prime Video web sitesini açın.

Kafan karışmasın. İşte ayrıntılı bir süreç:

Sideload Google Chrome

Sideloading, resmi olmayan bir mağazadan tedarik edilen uygulamaları yüklemek anlamına gelir. Üretici kısıtlamaları nedeniyle uygulamalar ülkenizde mevcut olmadığında veya cihazınızda desteklenmediğinde kullanışlıdır. Uygulamaları yan yana yüklerken, uygulamaları güvenilir kaynaklardan indirdiğinizden emin olun.

Disclaimer: We are not responsible for any issue that crops up after sideloading apps. So tread with caution and at your own risk.

Google Chrome'u kaldırmak için, Google Play Store'dan Mi Box'ınıza ES Dosya Gezgini'ni indirin. Chrome APK dosyasını bulut depolama alanından görüntülemek ve yüklemek için bir dosya gezginine ihtiyacınız olacak. ES Dosya Gezgini'ni açın ve Ağ> Bulut Sürücü'ye gidin. İşte kullandığınız bulut depolamayı ekleyin.

Şimdi, APK dosyalarını indirmek için güvenilir kaynaklardan biri olan APKMirror'dan telefonunuza veya dizüstü bilgisayarınıza Chrome'un APK dosyasını indirin. Ardından, yukarıda ES File Explorer'da bağladığınız bulut deposuna aktarın.

ES Dosya Gezgini'ni başlatın ve indirdiğiniz APK dosyasını açın. İlk kez yan yana yüklüyorsanız, 'Bilinmeyen Kaynaklardan Kur' ayarını etkinleştirmeniz istenecektir. Dosyayı yüklemek için etkinleştirin.

Note: Instead of transferring the APK files to cloud storage, you can copy it to a Pen Drive/Hard Drive and install it directly from there by connecting it to your Mi Box.

Sideloaded Uygulamaları Görüntüle

Yan yana yüklenen uygulamalar Mi Box'ın ana ekranında görünmez. Bunları açmak için, Ayarlar> Uygulamalar bölümüne gitmeniz gerekir. Chrome'a tıklayın ve başlatmak için Aç düğmesine basın.

Alternatif olarak, bu adımları azaltmak için Sideload Launcher'ı Mi Box'ınızdaki Play Store'dan yükleyebilirsiniz. Sideload başlatıcısı, Play Store'dan henüz yüklemediğiniz tüm uygulamaları görüntüler.

Kurulduktan sonra, Sideload başlatıcısı Mi Box'taki Uygulamalar altında kullanılabilir. Sideloaded uygulamaları görmek için tıklayın. Chrome'u burada bulabilirsiniz. Aç onu.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1278{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/Organised/Cover-Images/1277/how-to-category-guiding-tech-1_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1526653628’);background-size:cover;background-position:center center}

#How-to/Guides

Click here to see our How-to/Guides articles page

Amazon Prime'ı izleyin

Chrome'u başarıyla yüklediğinize göre, şimdi primevideo.com web sitesini açma zamanı. Ancak, devam etmeden önce birkaç şeyle ilgilenmeniz gerekir.

İlk olarak, TV’nize kurduğumuz Chrome Android telefon için tasarlanmıştır, bu nedenle uzaktan kumanda ile gezinme rahat olmaz. Kolayca gezinmek için CetusPlay uzak uygulamasını veya dokunmatik yüzey sunan herhangi bir uygulamayı yüklemeniz gerekecektir.

İkincisi, Prime'ın mobil sürümü düzgün çalışmıyorsa veya Prime uygulamasını yüklemenizi isterse, Chrome'un sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine tıklayın ve Desktop sitesini etkinleştirin. Artık Chrome uygulaması daha iyi bir deneyim sunan masaüstü gibi davranacak.

3. Sideload Amazon Prime

Prime videosunu izlemenin bir başka yolu da APK dosyasını doğrudan Mi Box'ınıza yüklemektir. Bunu yapmak için önce Amazon Prime Video'nun APK'sini buradan indirin. Ardından yukarıda belirtilen sideloading yöntemini kullanarak Mi Box'ınıza kurun.

Note: An existing Amazon Prime subscription is mandatory for this method.

Kurulduktan sonra görüntülemek için Sideload Launcher'ı kullanın ya da Ayarlar> Uygulamalar> Amazon Prime'a gidin. Giriş yap'a tıklayın ve Amazon web sitesinde Kayıt'ı seçin. Şimdi uygulamayı Amazon hesabınızla bağlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Tamamlandıktan sonra, Prime videolarını TV'nizde izleyebileceksiniz.

4. Aptoide Launcher'ı yükleyin

Resmi olmayan uygulamaları yüklemek için Aptoide gibi bir üçüncü taraf uygulama mağazası da kurabilirsiniz. Aptoide, Amazon Prime videoyu desteklediğinden, Prime Video'yu Mi Box'ınıza yüklemek için kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak için, ilk önce, yukarıda belirtildiği gibi Mi Box'ınıza Aptoide APK sideload. Aptoide kurulduktan sonra onu çalıştırın ve içindeki Prime Video'yu arayın. Yükle.

Also on Guiding Tech
Top 15 Tips and Tricks for Mi Box S

Read More

Sırala sevgilim!

Keşke Prime Video'yu Mi Box'ta izlemenin kolay bir yolu olsaydı. Google ve Amazon farkları çözene kadar, yukarıdaki yöntemler Amazon Prime Video'yu TV'nizde izlemenize izin verecektir. Çözümlerin kolay olmadığını biliyorum, ancak yalnızca yükleme işlemi zaman alıyor. Kurulumdan sonra, her şey tereyağı gibi pürüzsüz.

Sıradaki: Android TV'nizden en iyi şekilde yararlanmak ister misiniz? Android TV sahipleri için sahip olunması gereken 9 uygulama listemize bakın.