Amazon Prime üyeliğinizi nasıl iptal edebilirsiniz

Amazon Prime, Amazon’da sık alışveriş yapanlar için birçok avantaj sağlar, ancak belki de yeterince kullanmazsınız, bu nedenle yıllık 119 $ ücretini haklı çıkarırsınız. Belki de Başbakan Günü’ndeki ücretsiz deneme için bu erken anlaşmalar için kayıt oldunuz. Yargılamayacağız, ancak hizmetin sizin için olmadığına karar verdiyseniz, Amazon Prime üyeliğinizi iptal etme yönteminiz aşağıda belirtilmiştir.

    Dünya gerçekten ne kadar Alexa’ya ihtiyaç duyuyor? Hangi Amazon Fire TV’yi satın almalıyım? Ateş ailesine bir bakış

Amazon Prime’ın Prime Day’in 30 günlük deneme sürümüne veya başka bir süreye kaydolduysanız, hesabınız deneme süresi sona erdiğinde ve bundan sonra yıllık olarak 119 $ ücretini otomatik olarak alacak şekilde ayarlanmıştır. Bu nedenle, denemenizin sonunda onay beklemek yerine, 30 gün dolmadan üyeliğinizi aktif olarak iptal etmeniz gerekir. İşte nasıl yapılacağı.

Atlamak:

    Başbakan üyeliğimin ne zaman biteceğini nasıl görebilirim? Amazon Prime üyeliği nasıl iptal edilir Amazon Prime’ı mobil uygulamadan nasıl iptal edebilirim İptal edersem geri ödeme alabilir miyim? Birden fazla ücretsiz deneme yapabilir miyim?

Başbakan üyeliğimin ne zaman biteceğini nasıl bilebilirim?

Prime üyeliğinizle ilgili tüm detayları kontrol etmek için bu talimatları izleyin.

    Amazon hesap sayfanıza gidin ve kimlik bilgilerinizle oturum açın Sayfanın sağ üst tarafında, bir “Merhaba, adınız” mesajı göreceksiniz. Mesajın altındaki açılır menüyü açın ve mevcut seçenekler. Oradan, Başbakan’ı seçin

Gelecek hizmet yılı için tahsil edileceğiniz tarih dahil olmak üzere şimdi Amazon Prime üyeliğinizin durumunu görmelisiniz. Ödeme tarihinden önce biraz zamanınız varsa, yenileme tarihinden üç gün önce bir e-posta hatırlatıcı almak için kayıt olabilirsiniz.

Amazon Prime üyeliği nasıl iptal edilir

Amazon Prime üyeliğinizi iptal etmek, aşağıdaki basit adımlarla yapılabilir:

    Buraya tıklayarak Amazon Prime üyeliğinizi bitirin Amazon Üyeliği buraya tıklayın Üyeliği Bitir düğmesine basın Hesabınızı doğrulamak için kimlik bilgilerinizle Amazon’da oturum açın. Giriş yaptıktan sonra, iptal etmek için Devam et’i tıklayın. Prime Prime ödemenizin bir ayının devir ve iadesini yapın, VEYA Amazon Prime’ı geçerli yıllık dönemin sonuna kadar kullanmaya devam etmek için [Tarih] tarihinde Bitiş’i seçin. Daha sonra İptal onaylı bir sayfa göründüğünü görmelisiniz.

cancelprime

Amazon Prime’ı mobil uygulamadan nasıl iptal edebilirim?

Amazon uygulamasından iptal etmek mümkündür, ancak Amazon’un sizi bekletmeye çalıştığı bu süreçte birkaç adım daha vardır.

    Amazon uygulamasını açma Menü düğmesine dokunun. Açılan menüden Hesabınızı Seçin Hesap ayarlarına gidin ve Üyeliği Yönetin seçeneğini belirleyin. ve üyeliğinizi sonlandırın veya en altta deneme yapın. Bu noktada onaylamanız istenebilir, Faydalarımı iptal et seçeneğini seçin. Daha sonra açıklandığı gibi üyeliğinizi iptal etmeli, Şimdi Sona Er ve [Tarih] seçenekleriyle

İptal edersem paramı geri alabilir miyim?

Amazon Prime üyeliğinizi kredi kartınızdan ilk tahsil edildiğinden beri kullanmadıysanız, tam bir geri ödeme almaya hak kazanırsınız. Bu, deneme sürenizin süresi dolmuş olsa bile hala sayılır.

Tarafından görüşNicholas MontegriffoAmazon Prime, sadece gerçekten ağır Alışverişkoliğin için mantıklıWhat do you think?505014 katılımcı

Dikkatli olun: İptal ederseniz, Amazon, müzik ve kitap indirmeleri ve akış gibi üç günlük bir süre içinde kullandığınız tüm Prime avantajları için düzenli olarak Prime dışı fiyatlar talep edebilir. Veya bir öğede ücretsiz gönderim gibi bir avantaj kullanmış olmanız nakliye ücretinin geri ödeme tutarınızdan düşülmesine neden olabilir. Kaydolduğunuzdan bu yana hiçbir Prime fayda kullanmadıysanız, borçlandırılmazsınız.

Birden fazla ücretsiz deneme yapabilir miyim?

Kural, müşterilerin yalnızca her 12 ayda bir Amazon Prime ücretsiz denemesi için uygun olmalarıdır. Bu, üyeliğinizi iptal edip bir yıl içinde tekrar denemeye karar verirseniz, bir deneme yerine hemen ücretli üyeliğe başlayacağınız anlamına gelir. Ancak bir yıldan uzun bir süre sonra, 30 günlük ücretsiz deneme yine bir seçenek haline gelecektir.

Amazon Prime kullanıyor musunuz? Avantajları gerçekten buna değer mi?