Amazon Yankısını Telefona Bağlama

Akıllı telefonların değiştirdiği her şeyden konuşmacılar onlar tarafından dokunulmaz kalıyor. Bir telefonun çift hoparlörleri olsa bile, tam gelişmiş, bağımsız bir hoparlöre yaklaşmaz.

Konuşmacılar, tam tersine, son yıllarda Amazon Echo gibi akıllı konuşmacıların konuşabilmesi ve komutlar üzerinde harekete geçmesiyle yeni zirvelere ulaştı. Böyle bir cihaza sahipseniz, telefonunuzdan ses akışı sağlamak için kullanabilirsiniz. Mutlaka, telefonunuz için Bluetooth hoparlörü olarak görev yapacak.

Nasıl yapılacağını merak ediyor musun? Fret değil. Amazon Eko'nuzu telefonunuza ve tabletinize bağlamanıza yardımcı olacağız. Öncelikle, cihazınızı Yankı ile eşleştirmeniz gerekir, ardından ses akışı yapabilirsiniz. Eko'yu telefonunuza bağlamak için iki yöntem vardır. Onları kontrol edelim ve nasıl kullanılacağını anlayalım.

Yöntem 1: Alexa uygulamasını kullanma

Yankı'yı düzgün bir şekilde ayarladıktan sonra, telefonunuza bağlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: Telefonunuzla Echo yakınındaki aranabilir bir aralıkta hareket edin.

2. Adım: Cihazınızdaki Alexa uygulamasını açın ve alttaki Cihazlar üzerine dokunun.

Adım 3: Echo ve Alexa, ardından cihaz adının üzerine tıkla.

Note: If tapping your device name doesn’t show device settings page, tap on the setting icon at the top-right corner.

Adım 4: Bluetooth Aygıtları'na dokunun ve bir sonraki ekranda Yeni bir aygıt eşleştir'i tıklayın.

2-4. Adımlar yerine, Alexa uygulaması kenar çubuğundan Ayarlar'a, ardından Cihaz Ayarları'na gidebilirsiniz. Burada Eko cihazınıza dokunun ve Bluetooth Cihazları öğesini seçin. Yeni bir cihazı eşleştir'i tıklayın ve bu adımlarla devam edin.

Adım 5: Telefonunuzda Bluetooth ayarlarına gidin. Şimdi Yeni cihaz eşleştir üzerine dokunun veya Bluetooth'u etkinleştirin, ardından telefonunuz veya tabletiniz otomatik olarak yeni Yankı arayacaktır. Bu adımlar cihazınızda değişebilir. Temel fikir eşleştirme moduna girmeniz gerektiğidir.

Adım 6: Ya Yankı hakkında bir açılır pencere alacaksınız (onaylayın) ya da cihaz Kullanılabilir cihazlar altında görünecektir. Eşleştirmek için ilgili olana dokunun.

Note: Be patient for it may take some time to appear under Available devices.

Her ikisi de düzgün bir şekilde bağlanırsa, Echo'nuz bağlantıyı 'Connected to …' yazıp ardından cihaz adınızı söyler.

Also on Guiding Tech
5 Best Amazon Echo Spot Skins and Covers

Read More

Yöntem 2: Sesli Komutu Kullanma

Adım 1: Telefonunuzla Eko'nuzun menzili içinde olun.

Adım 2: Telefonunuzdaki Bluetooth ayarlarına gidin ve eşleştirme moduna girin. Aynı ekranda kalın.

Adım 3: 'Alexa, Pair' komutunu Echo'ya söyleyin. Yakındaki Bluetooth cihazlarını aramaya başlayacaktır.

Note: If you want to exit the pairing mode, say ‘Alexa, Cancel.’

Adım 4: Telefonunuzdaki Kullanılabilir cihazlar altındaki Yankı üzerine dokunun. Her şey yolunda giderse, Eko'nuz belirli bir telefonla başarılı bir şekilde bağlanıp bağlanmadığını bildirir.

Bluetooth Hoparlör olarak Yankıyı kullanma

Başarılı bir şekilde eşleştirildikten sonra, gelecekte telefonunuzu yeniden bağlamak için 'Alexa, telefonumu bağla' komutunu kullanın. Ardından cihazınızdaki her şeyi oynatın, Echo Bluetooth hoparlör gibi davranacaktır.

Note: The Echo doesn’t have Aux-in. That means you can’t connect your phone with the Echo using an AUX cable to play songs over the port.

Şu anda bağlı olan cihazınızın Yankı ile olan bağlantısını kesmek için 'Alexa, Disconnect' komutunu söyleyin.

Yalnızca telefonunuzdan veya diğer cihazlardan ses akışı sağlayabilirsiniz. Echo aramaları cevaplayamaz, birisine mesaj gönderemez veya mobil cihazınızdan gelen bildirimleri okuyamaz.

Birden Çok Aygıt Bağlama Sorunu

Birden fazla eşleştirme cihazı kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Echo bağlı birden fazla cihazı hatırlasa da, menzilde ise en son eşleştirilen cihaza bağlanacaktır.

Bağlı Bluetooth cihazını değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Alexa uygulamasını açın ve alttaki Cihazlar üzerine dokunun.

Adım 2 : Echo ve Alexa'ya tıkla, sonra Echo cihazına tıkla.

Adım 3: Cihaz Ayarları altındaki Bluetooth Cihazları üzerine dokunun.

Adım 4: O anda bağlı olan cihazın yanındaki küçük aşağı oka dokunun ve Bağlantıyı Kes seçeneğini seçin.

Adım 5: Bağlantı kesildikten sonra, bağlanmak için daha önce eşleşmiş diğer cihaza dokunun.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1278{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/Organised/Cover-Images/1277/how-to-category-guiding-tech-1_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1526653628’);background-size:cover;background-position:center center}

#How-to/Guides

Click here to see our How-to/Guides articles page

Bluetooth Bağlantısı Yankıda Çalışmıyor

Herhangi bir nedenle telefonunuzu Yankı'ya bağlayamıyorsanız veya Yankı bağlı cihaz için ses çalmıyorsa, bu düzeltmeleri deneyin.

1. Uyumluluk Kontrolü

Cihazlarınız birbirleriyle uyumlu değilse, bağlanamazlar.

Cihazınızın altındaki Alexa uygulamasında Bluetooth bölümü yoksa, Echo cihazınızın Bluetooth özelliğini desteklemediği anlamına gelir. Eko, sınırlı Bluetooth profillerini destekler. Bu nedenle telefonunuzda veya tabletinizde uyumlu bir profil bulunduğundan emin olun.

2. Diğer Bluetooth Aygıtlarını Çıkarın

Echo ile yeni bir cihaz eşleştirmeye çalışıyorsanız, Echo'nun tekrar bağlanmasını önlemek için diğer eşleştirilmiş cihazlarda Bluetooth'u kapatmalısınız. Ancak o zaman yeni bir cihazla eşleştirin.

3. Telefonunuzdaki Bluetooth'u kapatın

Bazen, Bluetooth'u cihazınızda devre dışı bırakmak ve etkinleştirmek de bağlanmaya yardımcı olur. Bu yüzden bir deneyin.

4. Yankıyı Çıkar

Eko cihazınızı yeniden başlatmak gibidir. Tek yapmanız gereken bir kaç saniye için fişi prizden çekmek ya da kapatmak. Geri takmak, umarım sorunu çözecektir.

5. Cihazı Unut

Sorunu çözmenin başka bir yolu da bağlı Bluetooth cihazlarından birini veya tümünü eşleştirmektir. Bunu, telefonun Bluetooth ayarlarından (Bluetooth ayarlarını aç ve Yankı'yı unut) veya Alexa uygulamasından yapabilirsiniz.

Bunun için, Birden fazla cihazın eşleştirilmesi için yukarıda belirtilen 1-4. Adımları tekrarlayın. Alexa uygulamasını açın, Cihazlar> Eko ve Alexa> Cihazınız> Bluetooth Cihazları bölümüne gidin, Bağlantıyı kesmek yerine Cihazı unut üzerine dokunun.

Sonunda, telefonunuzu ve Echo'yu yeniden başlatın.

Also on Guiding Tech
13 Essential Alexa Skills Every Amazon Echo User Must Know

Read More

Alexa, telefonumu bağla

Amazon, birden fazla cihaza geldiğinde daha iyisini yapmalı. Elbette, son eşleştirilen cihaza bağlanıyor, ancak bazen cihazları değiştirmek istiyoruz. Cihazları doğrudan kesmek yerine 'Mehvish'in iPad'ine Bağlan' gibi evrensel bir komutla kolayca bağlamayı umuyorum. En iyisi için dua edelim.

Bu arada, telefonunuzu Eko cihazınıza bağlayabilmenizi umuyoruz. Gönderiye eklemek istediğiniz bir şey var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Sıradaki: Siz de bir Google Ana Sayfasına sahip misiniz? Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Bluetooth hoparlörü haline getirin.