Amazon Yankısını Wi-Fi Bağlantısına Bağlamamak için 11 Yol

Wi-Fi, bir Amazon Echo hoparlörü için komutlarınızı işleyerek onunla etkileşimde bulunmanıza izin vermek için gereklidir. Wi-Fi olmadan, bir Echo sadece çoğunlukla veri ağına bağlı olan fantezi özelliklerini yitiren geleneksel bir Bluetooth hoparlörü görevi görür.

Ne yazık ki, bazı Amazon Echo, Echo Dot veya Echo Plus hoparlörlerinin sahipleri, bir Wi-Fi ağına bağlanmada bazı sorunlar yaşıyor. Ve Echo ünitesi bağlandıktan sonra, bağlantı kesilmeye devam ediyor. Bu durumda, sorunu çözmenize yardımcı olacağız.

Burada Amazon Echo'nuzu Wi-Fi bağlantısına bağlamadan size yardımcı olacak 11 yol sağladık. Hadi bir bakalım.

1. Wi-Fi Router ve Echo’yu yeniden başlatın

Yukarıdaki resim, diğer düzeltmelere geçmeden önce ilk olarak denenecek bir hatırlatıcı olarak her cihazda mevcut olmalıdır. Basit bir yeniden başlatma her şeyi düzeltebilir. Bu nedenle, yeniden başlatmak için Wi-Fi modeminizi ve Echo ünitenizi kapatın ve fişini çekin. Umarım, ondan sonra iyi bağlanırlar.

2. Wi-Fi Düzgün Bağlayın

Wi-Fi kurulumu öfke atmaya başlarsa, Yankı birimi kurmak zor bir iş olabilir. Önce Echo kurulumunu yapmanızı öneriyoruz. Ayarlama sırasında sorunlarla karşılaşıyorsanız, Yankı kurulum sorunlarını gidermek için çözüm önerilerimizi inceleyin.

3. Sağ Wi-Fi Ağına Bağlanın

Bazı kullanıcılar, yerinde yalnızca bir tanesinin düzgün çalıştığı birden fazla Wi-Fi bağlantısına sahiptir. Echo'yu her ikisine de bağladıysanız, doğru olana bağlı olduğunu doğrulayın. İki bantlı bir Wi-Fi ağı kurulumunuz varsa da uygulanabilir.

Şu anda bağlı olan Wi-Fi ağını kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Echo'nuza bağlı Alexa uygulamasını aç ve alttaki Cihazlara tıkla

Adım 2: Echo & Alexa, ardından Echo'nuz üzerine dokunun.

Adım 3: Uygulama sizi Eko cihaz ayarlarına götürür. Wi-Fi ağı seçeneğinin altındaki Wi-Fi adını onaylayın.

Ne yazık ki, Alexa uygulamasından 'Bir Wi-Fi ağını unut' seçeneğini seçemezsiniz. Yönelticiyi kapatmanız, şifresini değiştirmeniz, Eko'nuzu sıfırlamanız ve kurulum işlemini yeniden başlatmanız gerekir.

Also on Guiding Tech
13 Essential Alexa Skills Every Amazon Echo User Must Know

Read More

4. Wi-Fi Şifresini Güncelle

Yanlış şifreler girmek genellikle Wi-Fi sorununun nedenidir. Siz veya bir başkası yakın zamanda Wi-Fi şifresini değiştirdiniz mi? Evetse, Eko'nuzdaki şifreyi de güncellemeniz gerekir. Bunun için Alexa uygulamasında Echo cihaz ayarlarına git ve Wi-Fi yanındaki Değiştir üzerine tıkla. Ardından Wi-Fi kurmak için ekrandaki talimatları izleyin.

Note: You cannot update the Wi-Fi password with a single tap in the Alexa app. You need to follow the full Wi-Fi setup process.

5. Amazon'daki Kayıtlı Şifreleri Sil

Echo cihazları arasında geçiş yapmayı kolaylaştırmak için Amazon, Wi-Fi şifrelerinizi hatırlar. Şifreyi Amazon'dan silmeniz, Alexa uygulamasında Wi-Fi kurulumunu tekrar çalıştırmanız (Wi-Fi seçeneğini değiştir) kullanarak ve umarım her şey yoluna girecektir.

Kayıtlı şifreleri silmek için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Amazon web sitesini açın ve adınızın altında İçeriğinizi ve Cihazlarınızı Yönetin'i tıklayın.

Adım 2: En üstteki Tercihler seçeneğine tıklayın.

Adım 3 : Tercihler altında, Kayıtlı Wi-Fi Şifrelerinizin yanındaki küçük aşağı oka tıklayın ve kaydedilmiş Wi-Fi şifreleriniz için Sil düğmesine basın.

Note: In my case, the Delete button is not available since I didn’t save any password.

6. Wi-Fi Ağını Gösterme

Çoğu zaman gizli ağlar Yankı cihazlarıyla iyi bağlantı kurmaz. Wi-Fi'niz gizliyse, ağın gizlemesini kaldırmanızı ve ardından Echo'nuza bağlamayı deneyin.

7. Wi-Fi Genişleticisini Kaldırma

Genişleticilerin temel amacı Wi-Fi aralığını artırmak olsa da, bunları Yankı ile kullanmak zaman zaman iyi gitmiyor. Bu yüzden Echo'yu bir birine bağlamayı atlayın ve üniteyi doğrudan Wi-Fi yönlendiricinize bağlayın.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1171{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/216050/Mouse-Without-Borders-Not-Working_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1549983618’);background-size:cover;background-position:center center}

#troubleshooting

Click here to see our troubleshooting articles page

8. Basit bir Wi-Fi Şifresine geçin

Wi-Fi şifrenizin karmaşık veya özel karakterleri varsa, bazı Echo aygıtları bundan tamamen memnun değil. Her ne kadar akıllı bir aletle durum böyle olmasa da, umarım Echo ile de geçici bir konudur.

Şimdilik, Wi-Fi şifrenizi yıldız (*) gibi semboller içermeyen karmaşık olmayan karakterlerle değiştirmenizi ve ardından Alexa uygulamasında aynı güncellemenizi öneririz.

9. Alexa Uygulamasını Güncelle

Şaşırtıcı bir şekilde, eski bir Alexa uygulamasını kullanarak Wi-Fi bağlantı kesintileri için suçlu olabilir. Uygulamanın güncellenmesi tüm Wi-Fi hatalarını ezecektir. Bu nedenle, bunu da deneyin.

10. Router Güvenliğini Değiştirin

Wi-Fi yönlendiriciniz WPA + WPA2 güvenlik yöntemini kullanıyor olabilir. Yukarıda belirtilen düzeltmelerden hiçbiri sorunu çözmezse, yönlendirici güvenlik türünü yalnızca WPA veya WPA2 olarak değiştirin. Adımlar yönlendiriciden yönlendiriciye değişir, bu nedenle Wi-Fi yönlendiricinizin model numarasını kontrol edin ve talimatlara uygun şekilde arayın.

11. Wi-Fi Frekans Bandını Değiştirme

Echo, her iki Wi-Fi bandına (2.4 GHz ve 5 GHz) bağlanmak üzere tasarlanırken, diğerine geçmek bazen yardımcı olur. Bu yüzden her iki grubu da yönlendirici ayarlarınızdan net bir şekilde tanımladığınızdan ve telefonu ve Echo’yu aynı gruba bağladığınızdan emin olun.

Tip: Usually, the Echo will connect to 2.4GHz, and you can switch to 5GHz for most modern phones support it and will have less interference from other 2.4GHz devices.

En Son Tatil Köyü: Reset Echo

Hiçbir şey yardımcı olmazsa, Eko'nuzu sıfırlamak için zor bir adım atmanız gerekebilir. Cihazı sıfırlamak, tüm ayarları silecek ve fabrika ayarlarına geri yükleyecektir. Yeni bir Echo cihazı gibi tekrar kurmanız gerekecek.

Also on Guiding Tech
Amazon Echo: How to Stream and Sync Songs from Multiple Devices

Read More

Sonu iyi biten tum seyler iyidir

Verememesi durumunda Echo gibi akıllı bir hoparlör kullanmanın eğlencesi nedir? Maalesef, kurulum sırasında veya kurulumdan sonra karşılaşılan sorundan kesinlikle emin olamıyorsunuz. Yukarıda, yukarıda belirtilen çözümlerden birinin sizin için hile yaptığını umuyoruz.

Başka bir numara keşfetmişseniz, aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın. Başkalarına fayda sağlamak için buraya ekleriz.

Sıradaki: Eko'nuzu mobil ortak noktaya da bağlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunu yapmak için aşağıdaki bağlantıdaki ayrıntılı kılavuzu kontrol edin.