Android 2018 için en iyi radyo uygulamaları

Bazı insanlara, radyo biraz eski bir ortam gibi görünebilir, ancak akıllı telefonların yükselişi kelimeye yepyeni bir anlam verdi. Radyo uygulamaları, isteklerine göre uyarlama yaparken istek üzerine gösterileri, canlı yayınları ve podcast’leri dinlemenizi sağlar. Akıllı telefonunuzla İnternet üzerinden FM radyoya bile erişebilirsiniz.

    Spotify veya YouTube Müzik: Hangi akış uygulaması size en uygun? YouTube Müzik’i denemek için 5 neden: Google’a bir şans veriyorum

Böylece artık en niş podcast’lerden en büyük ticari istasyonlara kadar her şeye erişiminiz var – parmaklarınızın ucunda, böylece hayatınızın geri kalanını favori istasyonlarınızı dinleyerek veya yenilerini keşfederek geçirebilirsiniz. İşte Android cihazınız için alabileceğiniz en iyi radyo uygulamaları listemiz.

Akıllı telefonlar için FM radyo

Teorik olarak, akıllı telefonunuz üzerinden FM radyo alabilirsiniz. Bazı Android akıllı telefon üreticileri, geleneksel bir araba radyosu gibi kullanılabilecek bir uygulama yüklediler; istasyonları arar, favorilerinizi kaydeder ve kulaklık, dahili hoparlör veya Bluetooth ile dinleyebilirsiniz.

Maalesef, radyolar yalnızca alıcı bir ortamdır, bu nedenle belirli parçaları arayamaz veya şarkıları atlayamazsınız. Ayrıca, yalnızca birkaç FM uygulaması öğeleri kaydetmenize izin verir. Bunlarla ilgileniyorsanız, Audials gibi web tabanlı bir uygulamaya gitmeniz en iyisidir (aşağıya bakınız).

FM Radio Standard

Yüklü bir radyo uygulamanız yoksa, uygulama Play Store üzerinden kolayca yapılabilir. Smart Radio FM gibi bir şey temiz ve kullanımı kolaydır. Ülkenizi ve ardından tercih ettiğiniz FM radyo istasyonunu seçebilirsiniz. Başka türlü yapamayacağınız bölgesel istasyonlara erişmenize izin verdiği için gerçek bir FM Radyodan bile daha iyidir. Ne aradığınızdan emin değilseniz ve en çok dinleyeceğiniz istasyonu sık kullanılanlar listenizden en çok beğendiğiniz istasyonlara göz atabilirsiniz.

best radio apps smartradio

Audials

Uygulamanın kendisi çok iyi tasarlanmış, bu yüzden işlevselliği açısından iyi bir ilk izlenim bırakıyor. Ana satış noktası, bu mükemmel olduğu için içerdiği radyo istasyonu ve ayarları aralığıdır. Bu radyo fanı, birkaç dakika içinde en sevdiği şarkıları bir araya getirmeyi başardı. Geliştiriciye göre, mevcut 80.000’den fazla istasyon var ve beklediğiniz gibi çok sayıda podcast ve ilginç radyo programlarının kayıtlarını içeriyor.

FM Radio Audials

İsterseniz, müziğinizi Audials’dan Chromecast üzerinden TV’nize aktarabilirsiniz. Eklenen bir başka bonus da, telif hakkı konularında endişelenmenize gerek kalmadan müzik kaydedebileceğiniz ve kaydedebileceğinizdir. Bu veri bir SD karta aktarılabilir. PC’de denetimler de kullanılabilir.

Pro versiyonunda, otomatik olarak müzik parçalarını kaydedebilir ve en sevdiğiniz şarkıları büyük koleksiyonlar oluşturabilirsiniz. Bunu çevrimdışı olarak dinleyebileceksiniz. Daha ayrıntılı bir testi tamamladıktan sonra bunun nasıl yapıldığını gösterebileceğiz.


Audials Radio Pro

BBC iPlayer Radyo

Resmi BBC iPlayer Radio uygulaması teneke söylediklerini aynen yapar. Her zaman mükemmel olan Six Music ve çekici BBC Radio 4 de dahil olmak üzere, İngiltere ve Dünya Servislerinden favori BBC Radyo İstasyonlarınızın tümünü sunar. . Canlı performansların video ve ses klipleri de öne çıkmaktadır.

best radio apps bbciplayer

BBC iPlayer Radyo

RadioDroid 2

Ayrıca Play Store’da bulunan açık kaynaklı RadioDroid uygulamasını da önerebiliriz. Uygulama tasarımı için herhangi bir ödül kazanmasa bile, uygulama ayrıntılı düzeni ve mükemmel işlevselliği sayesinde dikkat çekiyor.

radio apps 1

Uygulama veritabanı, radyo istasyonları için bir tür wiki kaynağı olan www.radio-browser.info adresinden edinilen bilgilere dayanmaktadır. Dünyanın her yerinden gelen radyo istasyonları anahtar kelimelerle listelenir. 320 kbps gibi etiketler sayesinde yüksek kaliteli kayıtları bulacaksınız veya seçtiğiniz on yıl için 30 veya 40 sn. Etiketlerle ilgili bir ipucu sizi ilgili arama sonuçlarıyla listeye yönlendirir.

radio apps 2

Alım yapmasanız bile programları kaydedebilir ve daha sonra dinleyebilirsiniz. Veri tüketiminiz sürekli olarak size gösterilir ve akışları harici bir oynatıcıda açma seçeneğiniz vardır. Ne yazık ki tamponu genişletemezsiniz; Bağlantı kalitesindeki en küçük dalgalanmalar tekleme ile cezalandırılır.

radio apps 3

RadioDroid, Android’in güç tasarrufu özelliklerine karşı bağışıklık kazanmıştır. Ayrıca Pixel üzerinde Android Nougat kullanarak ve böylece çalma arka planda çalışmaya devam etti.


RadioDroid 2

Dash radyo

Belirli bir türe veya gruba odaklanmak istemiyorsanız, ücretsiz radyo uygulaması Dash Radio sizin için idealdir. Burada Android kullanıcısı seçim yapmakta zorlanır ve kişisel radyo istasyonu çalma listesi için 60’ın üzerinde radyo istasyonu arasından seçim yapabilir. Ayrıca rock istasyonları, sadece hip-hop oynayan radyo istasyonlarının yanı sıra saf görüşme de var. Radyo istasyonları, yeni klasiklerin yanı sıra gerçek klasikler (Beatles, Kim, Rolling Stones) içerdiğinden, genel müzik seçimi çok iyidir. Tanınmış DJ’lerin özel bir yayın programı tasarlayacağı düzenli olarak özel yayınlar da var.

Bu nedenle, Radyo-App Dash Radio, özellikle birkaç müzik türü için arzusu olan ve her zaman yeni hit arayışında olan herkes için önerilmektedir.

DashRadioAndroid

Dash Radio – Ücretsiz Müzik, İlan Yok

Loffee Radyo

Bu biraz sol alan ama bana güven, bugün piyasadaki en eşsiz radyo uygulamalarından biri. Loffee, kahve içmek için de lo-fi müziği ile ilgilidir (orada ne adlarıyla yaptıklarını görebilirsiniz…) ama okurken soğukkanlı bir şeyler yapmak isteyen öğrenciler arasında popülerdir. Ayrıca spor salonundaysanız veya evinizi pazar günü temizliyorsanız – ki bunu dinlerken ki harika. Arayüz temiz, tıpkı müzik gibi. Yine de reklamlar var.

best radio apps loffee

Tünel radyo

Tünel Radyo neredeyse herkesin müzik zevklerini tatmin edecek. Dünyanın dört bir yanından gelen 100.000’den fazla radyo istasyonu olması durumunda, hemen hemen her türü kapsamamak zor olacaktır. Öyleyse, BBC radyo programlarıyla ilgileniyorsanız veya ABD’de gerçekte neyin önemli olduğunu bilmek istiyorsanız, sadece Tuneln Radio’ya bir göz atın. Sadece rock, pop veya klasik müzik yok, Android kullanıcıları da çeşitli spor programları, kültürel eserler, tartışmalar ve çok daha fazlasını bulacaklar.

Radyo uygulaması yalnızca Android akıllı telefon ve tabletlerde kullanılamaz, aynı zamanda Google Wear cihazlarıyla ve Google Chromecast üzerinden de erişebilirsiniz.

TunelnFM

TuneIn: Stream NFL Radyo, Müzik, Spor ve Podcast’ler

Last.fm

Rock, reggae ve techno sever misiniz, ama yeni sanatçı ve grup aramayacak kadar tembel misiniz? Sorun değil, çünkü Last.fm, Spotify, Deezer ve Google Play’de oluşturduğunuz müzik zevklerinizi değerlendirmek için tasarlandı ve sizin için yeni müzik önerdi. Last.fm genel olarak çok iyi sonuçlar veriyor ve henüz bilmediğiniz en yeni trendleri ve sanatçıları belirlemenize yardımcı oluyor.

Uygulamanın kullanımı kolaydır ve her şey sizin için açıkça belirlenmiştir. Bir öneriyi inceleyen ve öneren herkes, kişisel müzik zevklerine uyacak şekilde Last.fm’den öneriler alır.

lsfamAndroid

Last.fm

Radyo FM

Radyo FM, müziği açık ve kolay isteyen tüm müzik severler için şiddetle tavsiye edilir. Burada yine dünyanın her yerinden çok net bir şekilde ayarlanmış, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli radyo istasyonlarına sahipsiniz. Favori radyo istasyonlarınızı listenize hızlı bir şekilde ekleyebilir ve istasyonlar arasında hızlı bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda listenizi kendi tercihlerinize göre kişiselleştirmek için geniş bir ayar yelpazesi sunar ve hatta bir uyku işlevi de içerir.

FM Radio Radio FM

Radyo FM

Kaya Radyosu

Rock Radio, 30’dan fazla kanalda saf, bozulmamış rock riffleri ve pis bas çizgileri sunuyor. Bu, bozuk gitar ve sargı sololarına tutkusu olan biri. Rock Radio, yumuşak rock, alternatif rock, klasik rock, mavi, metal ve daha fazlası tarzında melodilere sahiptir. Kendinizi reklamlardan kurtarmak istemiyorsanız, birinci sınıf bir seviye de var. 7 aylık bir uygulama içi satın alma yoluyla 1 aylık abonelik satın alabilirsiniz.

best radio apps rockradio

Kaya Radyosu

World Radio FM – Tüm istasyonlar

Müzik keşifle ilgilidir ve diğer ülkelerden ve kültürlerden gelen müziğe göre akor ve melodileri dolaşmanın daha iyi bir yoludur. World Radio FM, dünyanın dört bir yanından gelen radyo istasyonlarını ücretsiz dinlemenizi sağlar. Bu çok basit ve çirkin bir uygulama, ancak işi yapıyor ve hepsi için önemli olan şey bu.

best radio apps worldradio

World Radio FM – Tüm istasyonlar

Hala canlı radyo dinler misiniz yoksa radyo istasyonlarınızın daha kişisel olmasını mı tercih edersiniz? Yorumlarınızı bize bildirin ve en sevdiğiniz radyo uygulamalarını kaçırıp kaçırmadığımızı bize bildirin.