Android 8 Oreo güncellemesinden sonra donmaya ve gecikmeye devam eden Samsung Galaxy Note FE nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Android 8.0 Oreo güncellemesi Samsung Galaxy Note FE için piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra, okuyucularımızdan bir şikayet barajı aldık. Bu şikayetlerin çoğu telefonun genel performansıyla ilgiliydi. Birçoğu, cihazlarının güncelleme sonrasında donmaya ve gecikmeye başladığını bildirdi. Bunları kullanmaya devam edebilirler, ancak telefonun performansında belirgin bir düşüş vardı. Daha önce Note 7 olan Galaxy Note FE, oldukça etkileyici bir donanım özelliklerine sahip, bu nedenle Samsung’un diğer premium telefonları gibi sorunsuz çalışması bekleniyor.

Bu yazıda, bir güncellemeden sonra gecikmeye ve donmaya başlayan Note FE’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Sorunun ne olduğunu belirleyene kadar her olasılığı belirlemeye ve bunları tek tek ortadan kaldırmaya çalışacağız. Bu şekilde, telefonunuzu daha önce olduğu gibi sorunsuz bir şekilde çalıştırabilecek bir çözüm formüle etmeye çalışabiliriz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu gönderi size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla ilgili yaygın olarak bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Bir güncelleme sonrasında donmaya ve gecikmeye devam eden Galaxy Note FE nasıl düzeltilir?

Bir güncelleme sonrasında donmaların ve gecikmelerin başladığını düşünüyorsanız, kendiniz düzeltebilirsiniz ve endişelenmeyin, kolay olurdu. Aşağıdaki çözümlerden biri, telefonunuzun tekrar mükemmel çalışmasını sağlamanıza yardımcı olabilir …

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın

Henüz yapmadıysanız, sorun giderme işleminize bir yeniden başlatma ile başlamak daha iyidir. Bu sorunu gidermek için yapmanız gereken tek işlem bu olabilir. Yeniden başlatma, telefonunuzun belleğini yenileyebilir ve tüm temel hizmetleri yeniden yükleyebilir. Yani, her şeyden önce, cihazınızı yeniden başlatmak için güç tuşuna basın. Yeniden başlattıktan sonra, donmaların ve gecikmelerin hala devam edip etmediğini bilmek için telefonunuzu yakından izleyin ve yine de devam ederse, Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini yapmayı deneyin:

  Sesi kısma ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Bundan sonra sorun devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

İkinci çözüm: Telefonunuzu Güvenli Modda çalıştırın

Cihazınızı tek başına güvenli modda yeniden başlatmak sorunu çözmez, ancak sorunun yüklediğiniz bazı uygulamalardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını hemen söyleyecektir. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakılır, bu nedenle bunlardan biri veya bir kısmı telefonunuzun gecikmesine ve donmasına neden oluyorsa, cihazınızın bu ortamda düzgün çalışması gerekir. Bu modda cihazınızı şu şekilde yeniden başlatabilirsiniz:

  Cihazı kapatın. Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmadığını varsayarsak, yapmanız gereken bir sonraki şey hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulmak ve kaldırmaktır.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın.Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

Öte yandan, sorun güvenli modda veya bazı uygulamaları kaldırdıktan sonra bile hata almaya devam ederse, bir sonraki prosedürü denemelisiniz.

Üçüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Bu, ürün yazılımı güncellemesi sırasında bozulmuş olabilecek tüm sistem önbelleklerini siler. Geçmişte bozuk önbelleklerin neden olduğu benzer vakalarla karşılaştık. Tek tek sistem önbelleğini silemezsiniz, bu nedenle telefonu kurtarma modunda çalıştırarak tüm önbellekleri bir kerede silmeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun bundan sonra devam ederse, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve cihazınızı sıfırlayın

Verilen çözümlerden hiçbiri sorunu çözemezse ve Note FE ekran titremesi devam ederse, ana sıfırlama veya fabrika verilerine sıfırlama son seçenek olarak kabul edilebilir. Bunun nedeni, bu soruna neden olan hata tetiklemeli ürün yazılımı çökmeleri gibi telefon sistemindeki daha karmaşık bir hatadan kaynaklanıyor olabilir. Ve bu hataları temizlemenin tek yolu tam sistem sıfırlamasıdır. Ancak, kişisel bilgileriniz, özelleştirilmiş ayarlarınız, indirilen uygulamalar ve dosyalar dahil olmak üzere telefon sisteminizden her şeyi sileceği için bu sıfırlamanın veri kaybına neden olacağını da belirtmek gerekir. Bununla birlikte, bir yedek oluşturmak gerekli olacaktır. Bu yöntemde bir şans elde etmek istiyorsanız, dosyalarınızı yedekleyin ve ana sıfırlamaya devam etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  Sesi Aç, Bixby ve Güç düğmelerine aynı anda birkaç saniye basın. Android logosu göründüğünde, tüm düğmeleri serbest bırakın ve Android kurtarma menüsü seçeneklerinin görüntülenmesini bekleyin. Android kurtarma menüsünden Sesi Kısma tuşuna birkaç kez basın. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulayın veya seçin. Ardından seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Evet kadar tüm Ses Seviyesini Azalt tuşuna basın – tüm kullanıcı verilerini sil vurgulanır. Ardından seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Bu, ana sıfırlamayı tetikler. Sıfırlama tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanır. Telefonunuzu yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Alternatif olarak, Not FE’nizi ayarlar aracılığıyla sıfırlayabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Uygulamalar tepsisini açmak için Ana ekrandan boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar’a dokunun. Cloud ve hesaplara gidin. Yedekle ve geri yükle öğesine dokunun. Bunu yapmak, tüm verilerinizi silmeden önce önemli verilerinizin bir yedeğini oluşturmanıza olanak tanır.Yedeklemeler oluşturduktan sonra, Ayarlar menüsüne geri dönün.Genel Yönetim’e dokunun. Devam etmek için sıfırlayın. İstenirse kimlik bilgilerinizi girin. Devam’a dokunun. Ardından sıfırlamayı onaylamak için Tümünü sil’e dokunun.

Telefonunuz sıfırlamayı tamamlayıp yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin. O zamana kadar ilk kurulum işlemine devam edebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Ayrıca kontrol etmek isteyebilirsiniz yayın:

  Samsung Galaxy Note 7’niz donarsa, gecikirse, yavaşlar ve beklenmedik şekilde kapanırsa ne yapmalısınızDondurulmuş Samsung Galaxy Note FE’nizi nasıl çözersiniz (kolay düzeltme) Samsung Galaxy Note 7 nasıl düzeltilir? Maalesef Ayarlar durdu ”hatası [Sorun Giderme Kılavuzu] Donmaya, yeniden başlatmaya veya asılı kalmaya devam eden Samsung Galaxy Note 7 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Açılmayacak Samsung Galaxy Note FE nasıl düzeltilir (kolay düzeltme) Samsung Galaxy Note 7 cihazınızı açmayacak şekilde nasıl düzeltebilirim [ Sorun giderme kılavuzu]