Android 9 Pie güncellemesinden sonra şarj olmuyor Samsung Galaxy Note 9 ile ne yapmalı?

Samsung Galaxy Note 9 için Android 9.0 Pastası yakın zamanda kullanıma sunuldu ve indirmiş olan kullanıcı sayısı her geçen gün artmakta ve bu nedenle aldığımız şikayetlerin sayısı da artıyor. Öncelikle, telefonun Android Pie güncellemesinde herhangi bir sorun bulunmuyor, ancak bu kurulum sırasında veya sonrasında her şeyin sorunsuz olacağı anlamına gelmiyor. Burada ve orada sorunların yaşandığı zamanlar vardır.

Bu yazıda, bazı okuyucularımızın bildirdiği sorunu ele alacağım. Onlara göre, Android 9 Pie güncellemesinden sonra telefonları şarj olmuyor. Bazı sahipler şarj işleminin neden sadece donanım ile ilgili olduğunu sordular. Ancak mesele şu ki, şarj işlemi aslında hem donanım hem de yazılım tarafından gerçekleştiriliyor, bu yüzden her zaman bu çok temel işlevsellik bir bellenim sorunundan etkilenebilir. Android Pastası güncellemesinden sonra artık şarj olmamakta olan Not 9'unuzu gidermede size yardımcı olacağı için okumaya devam edin.

Sorun gidermeye devam etmeden önce, bu soruyu farklı bir soruna çözüm ararken bulursanız, kullanıcılar tarafından bildirilen bir çok sorunu çözdüğümüz için Not 9 sorun giderme sayfamıza girdiğinizden emin olun. Sizinle ilgili problemleri bulun ve sunduğumuz çözümleri kullanın. Bundan sonra hala yardıma ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Android Pie güncellemesinden sonra şarj edilmeyen Not 9 nasıl giderilir?

Telefon güncelleme veya sorundan önce düzgün çalışıyorsa, çok küçük bir sorun olması gerekir. İşte okuyucularımızdan gelen e-postalardan biri:

Merhaba. Notum 9 birkaç gün önce güncellendi. Dün, onu görevlendirdiğimde, sorunsuz bir şekilde suçlandı. Bugün ise, artık şarj cihazına cevap vermiyor. Kablosuz şarj cihazım yok, onunla test edebilirim. Lütfen bana yardım et.

Şimdi, işte bu sorunla ilgili yapmanız gerekenler…

 1. Önce Not 9'unuzu yeniden başlatmaya zorlayın.
 2. Kapatmayı ve şarj etmeyi deneyin.
 3. Telefonunuzdaki şarj cihazını, kabloyu ve USB bağlantı noktasını kontrol edin.
 4. Dosyaları yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın.

Bunların oldukça açıklayıcı olduğunu biliyorum ama neden bunları yapmanız gerektiğini kısaca açıklamama izin verin. Öncelikle, yapmadıysanız zorunlu yeniden başlatma gereklidir. Normal yeniden başlatmanın aksine, zorunlu yeniden başlatma, batarya bağlantısını kesmeyi simüle eder ve bataryayı çıkardığınız gibi telefonunuzun hafızasını tazeleyin. Firmware veya donanım ile ilgili tüm küçük sorunları çözmek için çok etkili bir prosedür. Bu sorunun neden olduğunu tam olarak bilmiyoruz, bu yüzden sorun gidermenizi bu prosedürle başlatmak önemlidir. Ses kısma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. Cihazınız normal yeniden başlatma gibi yeniden başlatılacak, ancak bundan sonra, şarj edilip edilmediğini görmeye çalışın. Hala devam edemiyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Telefonunuzu açıkken şarj etmekte sorun yoktur, ancak şarjla ilgili sorunları gidermeye gelince, telefonu kapatıp şarj cihazına bağlamak daha iyidir. Bu şekilde, yalnızca şarj cihazı ve batarya çalınır. Bu, ürün yazılımıyla ilgili küçük bir sorunsa, telefon kapalıyken düzgün şekilde şarj olması gerekir. Ancak OEM şarj cihazını ve kablosunu kullandığınızdan emin olun.

Ardından, şarj cihazının ve kablonun iyi olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Şarj cihazındaki bağlantı noktasını bazı sıvı hasarı belirtileri açısından kontrol edin. Ayrıca, akımı engelleyebilecek bazı döküntü veya tüyleri bulmaya çalışın. Kablo ile her iki ucu da yabancı malzemeler veya bükülmüş pimler için kontrol etmeniz yeterlidir. Bir şey iyi görünmüyorsa, başka bir kablo kullanmayı deneyin. İkisini de kontrol ettikten sonra, telefonunuzun USB bağlantı noktasını herhangi bir döküntü veya tüylenme açısından inceleyin. Herhangi bir yabancı madde çıkarılmalıdır. Şarj cihazında, kabloda veya bağlantı noktasında sorun olmadığından emin olduktan sonra telefonunuzu sıfırlamaktan başka çareniz kalmaz.

Sorunun bir güncellemeden kısa bir süre sonra oluştuğunu göz önünde bulundurarak, bazı veri dosyaları bozulmuş olabilir. Sıfırlama yaparak bu olasılığı dışlamamız gerekiyor.

Bu nedenle, önemli dosya ve verilerinizin, özellikle telefonunuzun dahili deposunda kayıtlı olan ve işlem sırasında silinecekleri bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Daha sonra,

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 8. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Android 9 Pastası güncellemesinden sonra şarj olmayacak Galaxy Note 9'unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz.

İLGİLİ POSTLAR:

 • Samsung Galaxy Note 9 batarya% 100 şarj olmayacak nasıl düzeltilir
 • Android 9 Pie güncellemesinden sonra açılmayacak Samsung Galaxy Note 9 nasıl düzeltilir?
 • Nasıl sert sıfırlama Samsung Galaxy Note 9

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da takip ederek kelimenizi yayın.

içindekiler

 • Android Pie güncellemesinden sonra şarj edilmeyen Not 9 nasıl giderilir?
   • Bizimle iletişime geçin