Android Akıllı Kilit Çalışmıyor? Bu 5 Çözümü Deneyin

Android telefonlar, güvenliğini sağlamak için birçok yolla geliyor. Şifre koruması, desen kilidi, parmak izi ve şimdi yüz algılama vardır. Seçenekler iyidir, ancak bildirimleri kontrol etmek için her açtığınızda kilidi açmaya devam etmek hala bir acıdır.

Evimde hiç kimsenin yanında otururken bile, parmak izini kullanmak zorundayım çünkü açma / kapama da kolay değildir.

Akıllı kilit resmin içine giriyor. Droidinizin bulunduğunuz yere göre kilitli kalmasına yardımcı olur. Sorun şu ki, mükemmelden biraz daha az olduğu biliniyor. Akıllı kilit ile sorun yaşıyorsanız, yardımcı olup olmadığını görmek için bu beş çözümden birini deneyin.

1. Girmeyin, Bırakın

Google Haritalar, konumunuzu üçgenleme söz konusu olduğunda oldukça hassastır, ancak Akıllı Kilit içinde Güvenilir Yerler hakkında aynı şey söylenemez. Adresi yazarak yerine konumunuzu manuel olarak seçmeniz gerekir.

Ayarlar'ı açın ve Güvenlik ve parmak izine gidin. İçeri girdikten sonra Smart Lock'a tıklayın.

Ekran kilidi düzeninizi girin ve etkin değilse, bunu yapın, çünkü Smart Lock'u desen, iğne veya şifre olmadan kullanamazsınız. İkisi zorunludur. Şimdi Güvenilir yerler'i tıklayın ve ardından Güvenilir yer ekle'yi seçin.

İşlerin karıştığı yer burası. Google ev adresimi girmemi istiyor, ancak bu yardımcı olmuyor. Haritaya tıklamanız ve çalışmasını sağlamak için iğneyi evinizin üzerine sürükleyip bırakmanız gerekiyor.

Pimi hareket ettiremezsiniz, ancak pelin yerini ayarlamak için haritayı iki parmağınızla hareket ettirmeniz gerekir. Yapabildiğiniz kadar yakınlaştırın, çünkü burada doğruluk anahtardır.

Her nasılsa, güvenilir yerler haritası, adresi yazdıktan sonra bile mevcut konumumu otomatik olarak algılayamaz. Pimi el ile bırakmak sorunu çözmenize yardımcı olur. Tamamlandığında Güncelle'yi tıklayın ve şimdi çalışıp çalışmadığını görün.

Also on Guiding Tech
How To Automatically Disable Screen Lock in Lollipop at Certain Times

Read More

2. Konum Doğruluk Modunu Yüksek Olarak Ayarlayın

Yukarıdaki ipucu size yardım etmiyor, değil mi? Bunun nedeni, konum doğruluğu modunuzun varsayılan olarak düşük olarak ayarlanmış olmasıdır. Niye ya? Akü suyunuzdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için. GPS, pilinizi şarj ettiğinizden daha hızlı tüketebilir!

Ayarlar'a gidin ve Konum'u tıklayın. Konumun altında Mod'u bulacaksınız.

Konum modunu yüksek doğrulukta ayarladığınızda, droidiniz konumunuzu daha doğru bir şekilde belirlemek için kablosuz ağları ve bluetooth ile kablosuz bağlantı kullanacaktır.

Bluetooth'tan bahsetmişken, ilginç bir şey buldum.

3. Bluetooth'u Açın

Benim durumumda, konumumu doğru bir şekilde belirlemek için güvenilir yerler haritasına ulaşmama yardımcı oldu. Her vaka benzersiz olsa da, eğer bu işe yaramazsa, aşağıda belirtilen diğer çözümlerden bazılarını denemelisiniz.

İlk ekran görüntüsü, bluetooth olmadan haritadaki konumumu ve ikincisini bluetooth ile gösterir. Farkı kendin gör.

Bluetooth simgesinin ikinci ekran görüntüsünde göründüğünü ve GPS konumunun farklı olduğunu (doğru okuduğunuzu) unutmayın. Ayrıca, Konum modu altında, doğruluk yüksek olarak ayarlandığında, cihazın konumunuzu belirlemek için GPS'i, GPS, Kablosuz ve mobil ağlarla birlikte kullanacağını gördük. Bunu etkinleştirmemiz gerekiyor.

4. Google Haritalar Çalışıyor mu?

Akıllı Kilit, mevcut konumunuzu oluşturmak için Google Haritalar'a güvenir ve mobil kilidi açık tutmanıza yardımcı olmak için onunla çalışır. Google Haritalar düzgün çalışmıyorsa ne olur? Kontrol ettin mi?

Google Haritalar'ı açın ve konumunuzu doğru şekilde üçgenleyip eşleştirmediğini görmek için ekranın sağ alt tarafındaki GPS simgesini tıklayın. Eğer değilse, Google Konum Geçmişini temizlemeniz gerekir.

Ayarlar'a geri dönün ve bazı kaydırma işlemlerinden sonra Google Konum Geçmişi seçeneğinin bulunduğu Bulunduğunuz yere tıklayın. Bu, Google'ın belirli bir günde bulunduğunuz yerdeki sekmeleri tuttuğu yerdir. Evet, nereye gittiğini biliyorlar!

Google ID ile ilişkili cihazlarınızın listesini, geçiş yapma seçenekleriyle birlikte görürsünüz. Ancak aradığımız şey, ekranın altındaki Zaman Çizelgesi Ayarını yönetmektir.

Bu, menüyü açmanız ve Ayarlar'ı seçmeniz gereken Google Haritalar'ı açacaktır.

Biraz ilerleyin ve tüm Konum Geçmişi Sil düğmesini göreceksiniz. Üzerine tıkla ve onayla. Şimdi, akıllı kilit altında güvenilir yerlere geri dönün ve çalışıp çalışmadığını görün.

5. Dört Köşeleri Seç

Şaşkın? Aslında oldukça basit. Pimi bulunduğunuz yere bırakmanız yerine, bulunduğunuz yerin dört köşesinde birer iğneyi düşürmeniz gerekir. Bu, bulunduğunuz yere bıraktığınız orijinal pin dahil olmak üzere toplam beş yere sahip olacağınız anlamına gelir.

Güvenilir yerler haritasını tekrar açın ve olabildiğince yakınlaştırın. Şimdi evinizin doğu ucundaki ilk pimi dikkatli bir şekilde bırakın. Bu işlemi Kuzey, Güney ve Batı için de tekrarlayın.

Artık tek bir konum için listeye eklenen beş güvenilir yer var. Biraz ek iş ama gerekli.

Neden olsa?

Google geçerli konumunuzu belirlerken, yine de tam olarak doğru değildir. Ana konumunuzu, haritada işaretlenmiş olan evin dört köşesi ile seçmek, mevcut konumunuzu evinizin sınırları içinde algılamasına yardımcı olacaktır.

Yeterince akıllı

Smart Lock, 'güvenilir' yerinizde hayatınızı kolaylaştıracak harika bir özelliktir. Cihazın kilidini açan kişiyi değil, yeri tanıdığını unutmayın. Bilinmeyen (okur güvenilmez) insanlara sahip olduğunuzda dikkatli olun.

Sıradaki: Android cihazınızı güvenli hale getirmek mi istiyorsunuz? Aşağıda, sadece bunu yapmak için bazı şaşırtıcı ipuçları içeren bir makale var.