Android akıllı telefonunuzda yapmamanız gerekenler

Android telefonunuz birçok şeydir: en değerli eşyalarınızdan biri, kim olduğunuzun ifadesi ve hatta sırlarınızı sakladığınız yer. Yine de birçoğumuz telefonlarımızı gerektiği gibi korumuyoruz veya verilerimize (veya itibarımıza) ciddi zarar verebilecek dikkatsiz şeyler yapıyoruz. Akıllı telefonunuzla ne yapmamalısınız?

  Telefonunuzun çalınması durumunda nasıl korunacağınıza dair 12 ipucu Telefonunuzu korumak için yapabileceğiniz en iyi şey

Paul Simon’a göre, “otobüse atlamak, Gus” ve “yeni bir plan yapmak Stan” dahil olmak üzere sevgilinizi terk etmenin elli yolu var. Ortaklar yerine telefonlar hakkında şarkı söyleseydi liste nasıl olurdu? Android marşı, “ekranı kilitlemeyi unutma, Gene” gibi tavsiyeler içeriyor mu? Er, muhtemelen değil ve muhtemelen çöp olurdu – ama bu gerçekten akıllı telefonunuzla yapmamanız gereken şeylerin mantıklı bir listesi olmadığı anlamına gelmez. İşte favorilerimizden bazıları.

Ekranı kilitlemeyi unutma, Gene

Telefonlarımızda ne kadar çok yaparsak, birisinin telefona erişebilmesi durumunda kazanabileceği zarar da o kadar fazla olur – telefonunuzu güvence altına almanın en kolay yollarından biri onu kilitlemektir. Android’de harika kilit ekranı uygulamaları sıkıntısı yoktur ve birçoğu güvenlik gibi kullanışlı özellikler de ekler.

AndroidPIT iPhone 6 Plus iOS 9 lock screen

  En iyi Android kilit ekranı uygulamaları

Güncellemeyi unutma, Kate

Hangi cihazların Android güncellemesi aldığı sekmeleri tutmak zor olabilir, ancak dikkat edilmesi gereken değer: Android’in her yeni sürümü bir öncekinden daha güçlü. Google Play Hizmetleri, cihazınızın bağırsaklarını güncel tutar, ancak büyük güncellemeler telefonunuzun her zaman yeni hissetmesini sağlayabilir.

  Android cihaz yazılımınızı nasıl güncellersiniz?

USB üzerinden şarj etme Lee

Tüm şarj cihazları eşit değildir: telefonunuzu bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına takmak, özel bir şarj cihazı kullandığınız kadar meyve suyu vermez.

AndroidPIT elephone p9000 1164

  Telefonunuzun bataryasını daha hızlı şarj etme

Yedeklemeyi unutma, Chuck

Hayatın telefonunuzda. Cihazı kaybetseydiniz nasıl hissedeceğinizi hayal edin ve tüm değerli fotoğraflarınızı ve gizli dünya hakimiyet planlarınızı çekti. Yedekleme zor değil ve yapılması gereken çok şey var. Editörlerimizden birinin belirttiği gibi, “iyi bir yedekleme alışkanlığı edinmek, iyi dişçi alışkanlıklarına sahip olmak gibidir. En seksi aktivite olmayabilir, ancak alternatif çok daha kötü. ”

  Android nasıl yedeklenir ve verilerinizi güvende tutarsınız

Aşırı ısınmasına izin verme Pete

Android telefonların patlamasıyla ilgili hikayeler yığınları gördük ve suçlu genellikle isimsiz bir boşaltma bataryası veya şarj cihazı olsa da, göz önünde bulundurmanız gereken şarj sorunları var. Telefonunuzu şarj olurken sıcak bir yerde bırakmak çok kötü bir fikirdir. Dikkate alınacak başka bir şey – düzenli olarak pilinizin neredeyse sıfıra çalışmasına izin vermek uzun ömürlü olması için kötüdür ve tamamen şarj olduğunda bağlantısını kesmelisiniz.

AndroidPIT Smartphone On fire

  Akıllı telefonunuzun pil patlaması nasıl durdurulur

Ekranı açıkta bırakma, Jose

Gorilla Glass harika, ancak yalnızca çok şey yapabilir: akıllı telefon ekranının kırılması veya ciddi şekilde hasar görmesi çok zaman alırken, zarar görürse bir tanesini değiştirmek için de çok para gerekir. Ekran koruyucuları ve kılıfları bir tür gadget sigortasıdır: satın almamaya değer çünkü bunları kullanmamanın olası maliyetleri çok fazla.

  Telefon ekranınızı nasıl koruyacağınıza dair 8 ipucu

Yağmurda bırakma Jane

Günümüzde, gittikçe daha fazla sayıda telefon su yalıtımı ile geliyor, bu nedenle IP67 veya IP68 sertifikanız varsa, telefonunuz temelde bulaşık makinesinde yıkanabilir olduğundan, bunu atlayabilirsiniz. Telefonunuz su geçirmez değilse, o zaman nemli ve aşırı nem telefonunuza ne kadar güneş ışığı ve kazık Drakula için olacaktır. Su hasarı en yaygın akıllı telefon hasarlarından biridir ve suya dayanıklı cihazlar bile uzun süre su altında kalabilir.

  IP68 sertifikası? IP67? Tüm bunların anlamı ne?

Bitlerinizin fotoğraflarını saklamayın, Fritz

Herkes özçekim yapmayı sever, ancak fotoğraflarınız ahem ve samimi bir çeşitliliğe sahipse, telefonu bir arkadaşınıza, işverene veya kilise bakanına ilettiğinizde fotoğraf galerinizde olmadıklarından emin olmak çok iyi bir fikirdir.

AndroidPIT Jessica and Ira OnePlus 3 camera test 9836

Hassas fotoğraflar çekmek için ısrar ediyorsanız, bunları güvenli bir galeride saklamak iyi bir fikirdir. Bunu Google Play Store’da yapmak için birkaç uygulama var. En özel fotoğraflarınızı ve videolarınızı saklamak için mükemmel olan ücretsiz bir uygulama olan Gallery Vault’u öneriyoruz.


Galeri Kasası – Resim ve Videoları Gizle

İzlerini görmelerine izin verme Jack.

Telefonunuzu, yapmanız gereken çok gizli Noel alışverişi gibi yapmamanız gereken şeylere bakmak için kullanıyorsanız, gerçekten başkalarının sonsuz sıcak kırmızı sarma sayfalarını görmesini istemezsiniz. bakmış olduğunuz kâğıt ve saucy kindling. İyi haber şu ki, tarama geçmişinizi temizlemeniz daha kolay olamazdı.

  Özel tarama: telefonunuzda gizli modun kullanılması

Tehlikeli uygulamalar, ahbap yüklemeyin

Neredeyse tüm mobil kötü amaçlı yazılımlar Android’i hedeflemektedir – ve özellikle, indirdiklerine dikkat etmeyen ve daha az saygın uygulama kaynaklarına sık sık önem veren Android kullanıcılarını hedeflemektedir. Korsan Pete’in World of Warez’den uygulama yüklüyorsanız, sorun mu istiyorsunuz?

AndroidPIT security 3862

  Telefonunuzdaki kötü amaçlı yazılımlardan nasıl kurtulabilirsiniz

Ne düşünüyorsun? Kaçırdığımız akıllı telefonlar var mı?