Android akıllı telefonunuzla yapmamak için 12 şey

Android telefonunuz pek çok şeydir: en değerli eşyalarınızdan biri, bulunduğunuz kişinin bir ifadesi ve belki de sırlarınızı sakladığınız yer. Ve yine de çoğumuz telefonlarımızı düzgün şekilde korumaz ya da verilerimize (veya itibarlarımıza) ciddi zararlar verebilecek şeyleri engelleriz. Akıllı telefonunuzla ne yapmamalıyım?

 • Telefonunuzun çalınması halinde nasıl korunacağınıza ilişkin 12 ipucu
 • Telefonunuzu güvence altına almak için yapabileceğiniz en iyi şey

Paul Simon'a göre, "otobüste atlama, Gus" ve "yeni bir plan yap Stan" gibi sevgilinizi terk etmek için elli yol var. Liste, iş ortakları değil telefonlar hakkında şarkı söyleseydi nasıl olurdu? Android marşı, "ekranı kilitlemeyi unutma, Gene" gibi tavsiyelerini içeriyor muydu? Er muhtemelen değil ve muhtemelen çöp olurdu – ama akıllı telefonunuzla gerçekten yapmamak için mantıklı bir liste listesi olmadığı anlamına gelmez. İşte bazı favorilerimiz.

Ekranı kilitlemeyi unutma, Gene

A lockable phone is a happy phone – and there are stacks of great lock screen apps. / © ANDROIDPIT

Telefonlarımıza ne kadar çok şey gelirsek, birine erişebildiysek daha fazla zarar verebilir – ve telefonunuzu güvence altına almanın en basit yollarından biri de onu kilitlemektir. Android'de mükemmel kilit ekranı uygulamaları bulunmuyor ve çoğu güvenlik açısından yararlı özellikler ekliyor.

 • En iyi Android kilit ekranı uygulamaları

Güncellemeyi unutma, Kate

Hangi cihazların Android güncellemelerini alacağı sekmelerden tutmak zor olabilir, ancak dikkat etmeye değer: Android'in her yeni sürümü son sürümden daha güçlüdür. Google Play Hizmetleri, cihazınızın cesaretini güncel tutar, ancak büyük güncellemeler telefonunuzun her zaman tekrar yepyeni hissetmesini sağlayabilir.

 • Android ürün yazılımınızı nasıl güncelleyebilirsiniz?

USB üzerinden şarj etmeyin, Lee

Remember: phone chargers good. Laptop chargers bad. / © ANDROIDPIT

Şarj cihazları eşit şekilde oluşturulmaz: Telefonunuzu bilgisayarınızın USB portuna takmanız, özel bir şarj cihazı kullandığınız zamanki kadar suyu vermez.

 • Telefon pilini daha hızlı şarj etme

Yedeklemeyi unutma Chuck

Hayatın telefonda. Cihazı kaybettiyseniz ve bununla birlikte tüm değerli fotoğraflarınızı ve en gizli dünya egemenlik planlarınızı almışsanız, nasıl hissedeceğinizi düşünün. Yedekleme zor değildir ve yapılması gereken çok şeydir. Editörlerimizden biri olarak "iyi yedekleme alışkanlıkları kazanmak, iyi dişhekimliği alışkanlıklarına sahip olmak gibidir. En seksi aktivite olmayabilir, ancak alternatif çok daha kötü. "

 • Android'i yedekleme ve verilerinizi güvende tutma

Hepsini çevrimiçi saklamayın, Caroline.

Editörlerimizden biri yine: "Bulut sağlayıcınıza bir şey olursa, verilerinize ne olacak? MegaUpload'un bir süre daha kapatıldığı zaman yüklenen çok miktarda veri yoktu, basitçe havada kayboldu "Cloud storage, harika bir şey ama veri, cihazınızda veya uzaktaki bir sunucudaysa, sizin için önemli ise dolaşımda birden fazla kopyasını bulundurmasını sağlamalıdır.

 • Bulut depolama alanı güvende mi?

Aşırı ısınmasına izin verme, Pete

You should probably avoid no-name knock-off battery chargers. / © AndroidPIT

Patlayan Android telefonlar hakkında hikayeler yığını gördük ve suçlu genelde kötü isimlendirilmiş isimsiz bir batarya veya şarj cihazı olsa da, hala göz önünde bulundurmanız gereken şarj sorunları var. Telefonunuz şarj olurken sıcak bir yerde bırakılması, düzenli olarak pilinizin neredeyse sıfıra düşmesine izin verilmesi uzun ömürlülüğü için kötüdür ve şarj tamamen bittiğinde fişini çekmeniz çok kötü bir fikirdir.

 • Akıllı telefonun pilinin patlamasını nasıl durdurabilirsiniz?

Ekranı açık bırakmayın, Jose

Gorilla Glass harika fakat yalnızca çok fazla şey yapabilir: Bir akıllı telefon ekranını kırmak veya ciddi şekilde hasar görmek çok fazla zaman alıyor olsa da, zarar görürse yenisini değiştirmek çok fazla para alır. Ekran koruyucuları ve kutular bir tür gadget sigortasıdır: satın almayı önemsiyorlar, çünkü bunları kullanmamanın olası maliyetleri çok büyük.

 • Telefon ekranınızı nasıl koruyacağınız konusunda 8 ipucu

Yağmurda bırakma, Jane.

Günümüzde, IP67 veya IP68 sertifikasına sahip olduğunuz için giderek daha fazla sayıda su yalıtımı yapılmaktadır; bu nedenle telefonunuz temelde bulaşık makinesinde yıkanabilir olduğundan bunu atlayabilirsiniz. Ancak telefonunuz su geçirmez değilse, nem ve aşırı nem telefonunuza güneş ışığı ve kazıkların Drakula'ya ne olduğunu gösterir. Su hasarı, en yaygın akıllı telefon hasar türlerinden biridir ve hatta suya dayanıklı cihazlar, bu kadar uzun süredir batık kalabilir.

 • IP68 sertifikası? IP67? Tüm bunların anlamı ne?

Bitlerin fotoğraflarını sakla, Fritz

If your pics are less family-friendly, don’t leave them in your photo gallery. / © ANDROIDPIT

Herkes bencilliği sever, ancak çekimleriniz ahem, samimi bir çeşitlilikse, telefonunuzu bir arkadaşınıza, işvereninize veya kilise bakanına gönderirken fotoğraf galerisinde bulunmadığınızdan emin olmanız iyi bir fikirdir.

Bir planla satın almayın Jan

En yeni bir akıllı telefonu satın almanın en kötü yolu aylık bir sözleşmedir: Başlatılmasından sonraki birkaç ay içinde büyük indirimler yapmak için iyi bir şans var. Sadece SIM sözleşmeleri ve biraz sabır kombinasyonu temettü ödüyor.

Onların izlerini görmelerine izin verme Jack.

Telefonunuzu, yapmamanız gereken şeylere bakmak için kullanıyordunuz, örneğin, yaptığınız son derece gizli Noel alışverişiniz gibi, kırmızı sıcak sarma işleminin sonsuz sayfalarını kimsenin görmesini istemiyorsunuzdur baktığınız kağıttan ve saucy kindling'den. İyi haber, tarama geçmişinizi temizlemenin daha kolay olamaz.

 • Gizli göz atma: telefonunuzda gizli modu nasıl kullanacaksınız

Tehlikeli uygulamalar, çatlaklar yüklemeyin

Stay safe out there! / © AndroidPIT

Neredeyse tüm mobil zararlı yazılımlar Android'i hedeflemektedir – özellikle de indirmekte oldukları şeylere dikkat etmeyen ve saygın olmayan daha az sayıda uygulama kaynağını kimin kullandığı Android kullanıcılarını hedef almaktadır. Pirate Pete'in World of Warez'inden uygulamalara yan yüklüyorsanız, sorun arıyorsunuz demektir.

 • Telefonunuzdaki kötü amaçlı yazılımlardan nasıl kurtulabilirsiniz

Ne düşünüyorsun? Kaçırmadığımız herhangi bir akıllı telefon var mı?