Android ana düğme kısayolunuzu nasıl kişiselleştirebilirsiniz?

Android hakkında en iyi şey, ne kadar özelleştirilebilir olmasıdır. Bazı düğmelere veya düğme kombinasyonlarına atanan varsayılan eylemleri herkes sevmez ve en sık karşılaşılan şikayetlerden biri eski Samsung Galaxy cihazlarındaki ana sayfa düğmesidir. Aşağıdaki geçici çözümü kullanarak ev düğmesinin, üreticinin kararlaştırmasından ziyade istediğinizi yapması mümkündür.

    Android En İyi Android rampaları nasıl özelleştirilir

Diğer birçok üreticiyle birlikte Samsung, sürekli artan ekranlar akıllı telefonun ön panelinde gittikçe daha fazla yıprandığından ev düğmesini de terk ediyor. Şık Samsung Galaxy S8, Koreli şirketten hendek kazan ilk amiral gemisi oldu ve şimdi A serisi takip takımlarında daha düşük seviyeli cihazlar bile var. Bununla birlikte, fiziksel ana sayfa düğmesi hala hayranlarına sahiptir ve size bundan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi göstereceğiz.

Gösteri amacıyla, Android Nougat’ta Samsung Galaxy S7 kullanıyoruz, ancak fiziksel ana düğmesi olan çoğu telefonda çalışıyor. Varsayılan olarak, S7 home düğmesine iki kez dokunmak sizi kamera kısayoluna götürür, ancak bu dersin amacı için bunun yerine Play Store’u başlatmasını istiyoruz. Eski Galaxy cihazlarında, fiziksel ana sayfa düğmesine bir kez dokunduğunuzda ana ekranınıza dönersiniz, S tuşuna iki kez basılır ve uzun süre basılı tutularak Google Now’a uzun basın.

Öncelikle, Google Play Store’dan özel bir uygulamaya ihtiyacınız olacak, bu nedenle cihazınıza indirip yükleyin. Aynı işlevi sağlayan birkaç uygulama var, ancak bu örnek için Button Mapper kullanıyoruz: Anahtarlarınızı yeniden eşleyin.


Düğme Eşleştiricisi: Anahtarlarınızı yeniden eşleyin

Giriş düğmesi eylemi nasıl değiştirilir

    Button Mapper’ı başlattığınızda, ilk önce Uygulamanızdaki ayarları yetkilendirmeniz önerilir. Düğme Eşleştiricisi, şu anda ekranınızda hangi uygulamanın olduğunu görebilecek. Bu, bu özelliklere sahip bir uygulama için alışılmadık olmasa da, sadece uyarılmalıdır. Meşru olup olmadığını kontrol etmek için bu uygulamaların geliştiricisini aramanızı öneririz. Yetkilendirmeden sonra fiziksel Giriş ve Ses düğmelerini farklı işlemler için yeniden programlayabileceğiz (ek seçenekler ücretli bir sürüm gerektirir). Bu örnekte, çift dokunuşla ne olacağını özelleştireceğiz. Bir düğmenin yeniden yapılması dört aşamalı bir işlemdir. İlk önce, kişiselleştirme seçeneklerinin bir menüsünü görmek için Giriş Düğmesini seçin. Çift Dokunma’yı seçin.

s7homebutton

    Ardından, çift musluğu bir eyleme, uygulamaya veya kısayola eşlemek isteyip istemediğinizi seçin. Bu örnekte Uygulamaları seçtik. Ardından bir uygulama listesi ile birlikte sunuldu. Play Store’u seçin ve işte! Giriş Düğmesine iki kez dokunduğunuzda artık Google’ın uygulamalar ve oyunlar pazarına açılmaktadır. Daha önce olduğu gibi geri dönmek istiyorsanız, uygulama varsayılanlarınızı Ayarlar bölümünden silebilirsiniz. Aslında S7’nin ana düğmeye iki kez dokunarak kamerayı başlatma şeklinin gerçekten kullanışlı bir özellik olduğunu düşünüyoruz, bu nedenle daha eski bir Galaxy cihazınız varsa, çift basmayı kamera kısayolu yapmak için Button Mapper’ı kullanabilirsiniz. S Voice kısayolundan daha.
    Android için en iyi özel ROM’lar Android için en iyi root uygulamaları

Özelleştirme mutlu! Galaksinizde başka hangi harika modifikasyonları yaptınız? Yorumlarda bize onlardan bahsedin.