Android ana sayfa düğme kısayolunu nasıl özelleştireceksiniz?

Android ile ilgili en iyi şey, ne kadar özelleştirilebilir olduğunu. Herkes bazı düğmelere veya düğme kombinasyonlarına atanan varsayılan eylemlerden hoşlanmaz ve en yaygın şikayetlerden bir tanesi Samsung Galaxy aygıtlarındaki ev düğmesi ile yapılır. Aşağıdaki geçici çözümü kullanarak, üreticinin kararlaştırdığı şey yerine, ev düğmesini istediğiniz şeyi yapmanız mümkündür.

  • Android'i nasıl özelleştirebilirim?
  • En iyi Android başlatıcıları

İşlemi, fiziksel bir ana düğmesi olan çoğu telefonda çalışması gerekirken, işlemi Android Lollipop'ta bir Galaxy S6 kullanarak gösteriyoruz. Varsayılan olarak, S6 ana ekran düğmesinin çift sekmesi sizi kamera kısayoluna götürür ancak bu öğreticinin amaçları doğrultusunda bunun yerine Play Store'u başlatmasını isteriz. Eski Galaxy cihazlarda, fiziksel giriş düğmesinin tek bir dokunuşu sizi ana ekrana getirir, iki kez hafifçe dokunarak Ses Kaydı'nı başlatır ve uzun bir basışla Google Asistan'ı uzunca basmaya başlar.

Öncelikle, Google Play Store'dan Uygulamanın Ana 2 Kısayolu'na ihtiyacınız olacak, bu nedenle Google Play Store'u indirip cihazınıza yükleyin. Aynı işlevselliği sağlayan başka uygulamalar da var, ancak bu örnek için Home2 Kısayol kullanıyoruz.

Home2 Shortcut

Ana düğme eylemini değiştirme

1. Home2 Shortcut uygulamasını başlattığınızda, ev düğmenizin farklı işlemler için nasıl programlanacağını adım adım izleyeceğiz. Bu örnekte, iki kez hafifçe dokunarak ne olacağını özelleştireceğiz.

2. Home2 Kısayolu'nda dört adımlı bir süreç görürsünüz. Siz, çift dokunmalı tuş kombinasyonunun başlatılmasını istediğiniz bir uygulama seçmenizi isteyecektir. Uygulama seçin'e dokunun ve listeden Play Store'u (veya tercih ettiğiniz herhangi bir uygulamayı) seçin.

Select the app you want to be your default double-tap shortcut. / © ANDROIDPIT

3. Ardından, çift basış aralığının ne kadar süreyle olmasını istediğinizi seçin.

4. Ev uygulamalarınızı seçmenizi isterken, kullandığınız tek başlatıcı buysa TouchWiz ana sayfası veya alternatif bir Android başlatıcısı yüklemeniz gerekir.

5. Son olarak, Ana Ekran düğmesine bastığınızda, hangi başlatıcıyı kullanmak istediğinizi soran bir pencere açılır. Home2 Kısayolunu seçin ve Her Zaman'a dokunun. Daha önce ne haline dönmek isterseniz, Ayarlar'dan uygulama varsayılanlarınızı temizleyebilirsiniz.

Choose your default launcher and select Home2 Shortcut as your home button launcher. / © ANDROIDPIT

Artık ev düğmesine iki kez dokunduğunuzda kamera uygulamasına yönlendirileceksiniz. Bir dakika ne? Evet, Galaxy S6'da seçtiğimiz gibi Play Store yerine varsayılan kamera uygulaması kısayoluna götürüldük.

Gitmeniz gereken bir şey daha var. Kamera ayarlarınıza girin ve hızlı başlatmak için anahtarı çevirin. Şimdi, ev düğmesine çift bastığınızda, Ana Sayfa2 Kısayol eyleminiz gerçekleşecektir.

Aslında S6'nın ev düğmesinin çift dokunuşuyla kamerayı başlatma şeklinin gerçekten yararlı bir özellik olduğunu düşünüyorum, bu nedenle eski bir Galaxy cihazınız varsa, bir kamera kısayoluna çift basmak yerine Home2 Kısayol kullanabilirsiniz. S Ses kısayolundan daha fazla. Yukarıdaki gibi, S Ses ayarlarına girmeniz ve Home2 Kısayol önceliğini vermek için S Ses ana düğmesi kısayolu üzerindeki düğmeyi çevirmeniz gerekebilir.

  • Android için en iyi özel ROM'lar
  • Android için en iyi kök uygulamalar

Mutlu özelleştirme! Galaksinizde ne gibi harika değişiklikler yaptınız? Yorumları bize onlardan bilgi verin.