Android bildirim ayarları nasıl değiştirilir?

Akıllı telefonlar, gerektiğinde dünyanın geri kalanına bağlı olmak için mükemmeldir, ancak sürekli olarak bildirimlerle bombardıman edildiğinde biraz daha fazla alabilirsiniz. Bu bildirimler genellikle oldukça kullanışlıdır, ancak hiç durmadığı zaman biraz zor olabilir. Neyse ki, Android’in bir çözümü var. Bildirimlerinizi Android’de nasıl yöneteceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Bildirimlerinizi neden yönetmelisiniz?

Akıllı telefonlarımızda gittikçe artan sayıda uygulamayla, uygulama bildirimlerinizi yönetmeniz büyük önem kazanıyor. Facebook, WhatsApp, kısa mesajlar, Snapchat ve belki de bazı haber uygulamaları arasında, birkaç dakikada bir bildirim almaya başlayabilirsiniz. Ve bunların çoğunun sizin için gerçekten yararlı olmadığını hemen anlayacaksınız. Dolayısıyla, bu bildirimleri yönetmek yalnızca size rahatlık getirmeyecek, aynı zamanda sizi neyin uyardığını görmek için her iki dakikada bir telefonunuza bakmaktan vazgeçecektir.

Tüm bildirimleri geçici olarak kapat

Apple iOS gibi, çünkü Android Marshmallow 6.0 Android “rahatsız etmeyin” seçeneği sunuyor, akıllı telefonun çalmayacağı veya titremeyeceği ve hatta tüm kesinti biçimlerini kapatabildiği bir sistem. Telefonunuzdaki tüm bildirimleri kapatabilir veya uyandırma alarmınız veya belirli kişilerden gelen aramalar gibi yalnızca belirli olanları yetkilendirebilirsiniz.

Telefonunuza hala bildirimler gelecek, ancak telefonunuz sessiz kalacağı ve ekran kapalı kalacağı için rahatsız edilmeyeceksiniz.

Nasıl kurulur Android’de rahatsız etmeyin Marshmallow veya daha yenisi

Akıllı telefon ayarlarınıza gidin ve Ses ve bildirim öğesini seçin, ardından bu mod için ayarları girmek için Rahatsız etmeyin. Daha sonra bunları gereksinimlerinize uyacak şekilde değiştirebilirsiniz (alarmlar, hatırlatıcılar, etkinlikler vb.).

notifications android pie

Bu modu etkinleştirmek için menüyü üstten iki kez aşağı doğru sürükleyin ve Rahatsız etmeyin simgesine basın. Seçeneklere girdikten sonra, zaman dilimi yanı sıra Toplam sessizlik, sadece alarmlar veya sadece öncelikli ayarları seçebilirsiniz.

notifications android pie2

Ayrıca Rahatsız etmeyin modunu belirli bir zamanda otomatik olarak açılacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayarlarda, modun kendini açmasını istediğinizde bir zaman dilimi seçin.

Android Lollipop’ta veya daha eski sürümlerde bildirimler nasıl yönetilir?

Cihazınız Android Lollipop veya daha eski bir Android sürümünü çalıştırıyorsa, herhangi bir kesintiyi de devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir menü görünene kadar ses seviyesi roketine yukarı veya aşağı doğru basın.

Bildirimleri devre dışı bırakmanın iki farklı yolu vardır:

    Öncelik: sadece alarmlar gibi öncelikli bildirimler size bildirilecektir. Hangilerinin öncelikli olduğuna kendiniz karar verebilirsiniz. Aldığınız bildirimleri yalnızca öncelikli bildirimlerle sınırlandırdığınızda, başka bildirimler duymayacağınızı belirtmekte fayda var. Ayarlar -> Ses ve bildirim -> Kesinti’ye gidin ve öncelikli olarak ayarlamak istediğiniz bildirim türlerini seçin.

androidpit lollipop notifications

    Yok: tüm bildirimler kapatıldı. Bu seçeneği seçtiğinizde, HERHANGİ bir bildirim almayacaksınız.

androidpit lollipop notifications none all

Bildirimleri belirli uygulamalarla sınırlandırın

Bazı kişiler, her bir uygulamanın hangi bildirimlere izin verildiğine karar vererek bildirimlerini yönetmeyi tercih eder. Lolipop size uygun miktarda kontrol sağlar ve Marshmallow izinleri reddetmenize izin vererek bir adım daha ileri götürür. Bildirim yönetimi, Ayarlar -> Ses ve bildirim öğelerindedir. Uygulama bildirimlerinde, her uygulamanın ayarlarına tek tek erişebilirsiniz. Bu, telefonunuzun iki saniyede bir çalışmasına neden olan bir uygulamayı durdurmak istiyorsanız, bu mükemmeldir.

Cihazınız kilitliyken bir bildirimin içeriğini de gizleyebilirsiniz.

Bireysel olarak Android Marshmallow veya daha yeni uygulama bildirimleri nasıl yönetilir

androidpit marshmallow app notifications

Bireysel olarak Android Lollipop’ta veya daha eski sürümlerde uygulama bildirimleri nasıl yönetilir?

androidpit lollipop app notifications

Akıllı telefonunuzdaki uygulama bildirimlerini yönetmek için başka yollarınız var mı? Bunu duymayı çok isteriz, böylece makalemizi güncelleyebiliriz. Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.