Android cihazınızda Geliştirici Seçenekleri nasıl etkinleştirilir – Android Authority

Android cihazınızı biraz daha kontrol etmek istiyor ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz Android'in yerleşik Geliştirici Seçeneklerine göz atmanızı öneririz.

Geliştirici Seçenekleri'nin nasıl etkinleştirileceğine hızlıca göz atalım. Ardından, neden bu özellikleri etkinleştirmek istediğinizi ve bu yeni bulunan güçle neler yapabileceğinizi tartışacağız.

  • Android SDK nasıl indirilir ve kurulur?
  • Android nedir?
  • Android 6.0'da pil yüzdesi ve Hızlı Ayarlar nasıl değiştirilir?

Aşağıdaki adımlar, Android'in hemen hemen tüm sürümleri içindir. Nexus 6P'de Android 6.0.1 Marshmallow ve Sony Xperia Z4 Tablet'te Android 5.0.2 Lollipop'u temel alarak hem vanilyalı bir Android deneyiminden yararlandık. Uzun zamandır çok sayıda Android cihazında Geliştirici Seçenekleri'ni kullanıyoruz – bu makale daha önce Android 4.4.4 KitKat'a dayanarak yazılmıştır – bazı özellikler değişmişken, Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmek için gerekli işlem gerçekleşmemiştir.

  1. Öncelikle, Ayarlar uygulamanızı açın.
  2. “Telefon hakkında” (veya “Tablet Hakkında”) bulmak için aşağıya doğru ilerleyin.
  3. Tekrar aşağı doğru ilerleyin ve girişi Yapı numarasıyla bulun.
  4. “Numara oluştur” bölümüne dokunmaya başladığınızda, Android artık bir tıklama geliştiricisinde Geliştirici olmanız gerektiğini bildiren bir mesaj yayınlayacaktır. İşlem tamamlanıncaya kadar dokunmaya devam edin.

Bu şekilde, ana Ayarlar menüsüne geri dönün ve artık “Geliştirici seçenekleri” listelenecek. Benim için bu son giriş için ikinci oldu.

Geliştirici Seçenekleri ne için iyidir?

Bir uyarı ile başlamama izin verin. Geliştirici Seçenekleri, eğitimli profesyoneller için gerçekten çok sayıda öğe içerir. Ne yaptığını anlamadıysanız lütfen hiçbir şeyi değiştirmeyin. En azından, varsayılan ayarı not alın ve herhangi bir şey ters giderse her şeyi değiştirmeye hazır olun.

Artık, adından da anlaşılacağı gibi, Geliştirici Seçenekleri, bir uygulama geliştiricisine ürünlerini optimize etme ve hataları izleme konusunda yardımcı olacak şekilde tasarlanmış bir dizi araç ve ayardır. Örneğin, İşaretçi konumu olarak adlandırılan seçenek, kullanıcı girişinin hassas bir şekilde okunmasını sağlar. Bu, dokunma yerini ve hareketi anlaması gereken bir geliştirici için harika olsa da, yer paylaşımı günlük kullanımınız için oldukça kullanışsız.

Bunun yerine, belki de Dokunuşları göster, sizin için çalışacaktır. Daha önce Show gösterimlerinin sonucunu gördünüz, bu, Android özelleştirme makalelerinin çoğunda bulunan küçük beyaz nokta.

Helium yedekleme gibi uygulamalar, bu listede de bulunan USB hata ayıklamasını açmanızı gerektirir. Bu listede kazmaya daha fazla zaman harcamaz, pek çok seçenek vardır, bunların çoğu gün boyunca her hangi bir iyilik yapmaz. Tabii ki, birkaç dikkatli tweaks ile, onların Android deneyimini önemli ölçüde geliştirebilir veya yok edebilir.

Cihazlarınız için her zaman açtığınız Geliştirici Seçenekleri var mı?