Android cihazınızda Google Haritalar Çevrimdışı Nasıl Kullanılır?

Google Haritalar, güçlü kullanıma sahip android Smartphone tarafından desteklenen harika uygulamalardan biridir. Bu Google haritasının başlangıcında, bilinmeyen bir alanda kaybolma şansı tamamen ortadan kalkmıştır. Bu uygulama, kullanıcılara doğru yönde gezinirken konum bilgilerini tam ayrıntılarla birlikte sunar. Ancak, diğer uygulamalardan farklı olarak, Google haritaları, kullanıcıların onu kullanabilmek için İnternet'e bağlı olmalarını gerektirir. Bu uygulamayı, hiçbir bağlantının olmadığı yerlerde kullanamayacağınız için, Google haritasının diğer kullanışlı uygulamalar üzerindeki tek sınırlamasıdır.

Ancak, Google Haritalar'ı çevrimdışı kullanabiliyorsanız bu sorun ortadan kaldırılabilir. Evet, Google Haritalar'ı çevrimdışı kullanmanın bir yolu var. İşlem aşağıda açıklanmıştır ve Google haritalarının çevrimdışı olarak nasıl kullanılacağı konusunda size yol gösterecektir.

Ayrıca, android üzerinde Google metnine konuşma yapma sürecini bilmek için istekli iseniz, buraya tıklayın.

Android'de önbelleği nasıl temizleyeceğinizi buradan öğrenin.

Google haritalarını çevrimdışı kullanma süreci sadece iki adımı içerir: Haritayı indirin ve kullanın.

1. Adım: Google Haritalar’ı indirme ve kaydetme

  • Çevrimdışı Goggle haritalarını kullanabilmek için, ilk gereksinim bu uygulamayı android cihazınıza indirmektir. Her ne kadar android cihaz bu uygulama olmadan gerçekten tamamlanmış gibi kullanıcıların çoğu bu uygulamayı kendi telefonunda olacak olsa da, henüz bu uygulamayı yüklemediyseniz, buradan uygulamayı indirin.
  • İndirildikten sonra, arama alanını bulmak için uygulamayı başlatın. Bu uygulamanın sağ üst köşesinde, arama alanı, Google haritalarını çevrimdışı olarak indirmek istediğiniz konum adını yazmanız gereken yerdedir.
  • Gerekli konum için haritayı aldıktan sonra, tekrar arama alanına 'OK Maps' yazın ve enter tuşuna basın. Ardından, Google haritalarını kaydetmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bu harita, kaydetmek istediğiniz alanı tam olarak kaydetmek ve uzaklaştırmak için kullanılabilir. Sadece haritayı kaydetmek için 'KAYDET' düğmesine basın. Ayrıca çevrimdışı Google haritalarına da bir isim verin.

    Görüntü kaynağı – www.ubergizmo.com

  • İndirilen tüm çevrimdışı haritalar, en üstteki menü seçeneğinin kaydırılmasıyla bulunan "Yeriniz" altında kaydedilir.
  • Ardından, kaydedilmiş tüm haritaları içeren bir 'kaydedilmiş yer' seçeneğini göreceğiniz yere gitmek için aşağı kaydırın. Herhangi bir haritayı kullanmak için, sadece üzerine tıklayın.

Google haritalarını yukarıdaki yöntemden ayrı olarak kaydetmenin iki yolu daha vardır ve bunlar:

  • Mikrofon simgesine dokunun ve kaydetmek için 'Tamam haritaları' deyin.
  • Harita kaydetmenin bir diğer yolu, arama çubuğuna dokunmanızı ve 'yeni bir çevrimdışı harita kaydetme' seçeneğini görmek için aşağıya doğru kaydırmanızı gerektirir. Düğmeye bas ve harita kaydedilecek.

2. Adım: Kaydedilen haritayı çevrimdışı kullanın

Görüntü kaynağı – www.androidcentral.com

İndirme ve kaydetme işlemi tamamlandığında, bir sonraki adım haritayı çevrimdışı kullanmaktır. Google harita çevrimdışı kullanımı, haritayı yakınlaştırmanıza veya uzaklaştırmanıza izin vermekten başka hiçbir özellik içermediğinden, en kolay olanıdır. Evet, konum bilgisine ihtiyaç duyduğunuz bölgeyi haritayı yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilirsiniz.

Navigasyon, iç mekan haritaları, vb. Gibi diğer özellikleri kullanamayacağınız için üzgünüz. Ayrıca, bu çevrimdışı harita sadece 30 gün boyunca geçerlidir ve kullanıcıların bir kez daha indirmeleri gerekmektedir. Bu 30 günlük geçerliliğin arkasında bazı nedenler var. Geliştiriciler, kullanıcıların her zaman güncel harita ile güncel kalmasını ister. Dolayısıyla, Google haritalarınızı en iyi şekilde kullanmak istiyorsanız, haritayı her 30 günde bir güncellemeye devam edin.

Artık yukarıdaki yöntemi izleyerek Google haritalarını çevrimdışı olarak indirip kullanabilirsiniz. Ancak ne yazık ki, bu özellik lisans konusu nedeniyle her ülkede erişilebilir değildir. İnternette bir liste mevcuttur ve tüm ülkelerin Google haritasının bu özelliğini desteklediğini görebilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için yeterince şanslıysanız, hemen şimdi yapın ve çevrimdışı olduğunuzda bile Goggle haritasından yardım alın.