Android cihazınızda Google Play Store Hatası 8 nasıl düzeltilir?

Uygulama yüklenmek üzere olduğunda indirme işleminden sonra bu hata meydana gelebilir. Asıl hata mesajı şu şekilde olacaktır: “Uygulama yüklenemedi. Tekrar deneyin ve sorun devam ederse, yardım sorunlarını sorun. (Hata kodu: -8) ”ve bu da uygulamayı tekrar indirmenizi isteyecek ve ikinci denemede yükleneceğine dair bir garanti verilmeyecektir.

Bu sorun gerçekten bu kadar ciddi olmasa da, bu çok can sıkıcı ve sadece aynı hatayla karşılaşacaksınız uygulamayı tekrar tekrar indirmek için zaman kaybedebilirsiniz. Play Store'dan uygulama yüklemenizi engelleyeceğinden, bu sorunu olabildiğince çabuk gidermeniz gerekir. Uygulamaya veya aygıta özel bir sorun değildir, bu nedenle herhangi bir uygulama size bu tür bir hata verebilir. Bu yazıda bu sorunu ele alacağım için okumaya devam et.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını görmeye çalışın. Öyleyse, o cihaz için sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzeyen sorunları bulmak için göz atın ve çözümlerimizi ve çözüm çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunlarımıza ilişkin anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönderinizi tıklayın.

Şimdi, Android cihazınız Play Store 8 hatası gösteriyorsa yapabileceğiniz şeyler…

  1. Yükleme yerini Internet depolama birimine değiştirin.
  2. Telefonunuzun ağ ile bağlantısını yenileyin.
  3. Google Play Store'un önbelleğini ve verilerini temizle.
  4. Ana Sıfırlama işlemini gerçekleştirin.

Yükleme sırasında bir hata oluştuğunda, özellikle SD kartta bir sorun olması, özellikle de aygıtın harici bir depolama birimine kurulmaya ayarlı olması durumunda bir şans vardır. Bazı nedenlerden ötürü yükleme / okuma sorunu nedeniyle kurulum kesintiye uğramış olabilir. Karmaşık bir işlem yapmadan bu sorunu çözmek için uygulamayı önce dahili depoya yükleyin ve daha sonra SD Card'a taşıyabilirsiniz. Raporlara dayanarak, bu hata mesajı sadece microSD kart yuvası olan cihazlarda görünür, bu nedenle harici depolama ile ilgili bir şey olması gerekir. Ancak, uygulamaların yükleneceği yer ayarlarını değiştirdikten sonra bile hata devam ederse, sonraki çözümü deneyin.

Telefonunuzun ağ bağlantısını yenileyin, indirme sırasında bağlantı kesildi ve bazı dosyalar bozulmuş olabilir. Telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyebilir ve hatanın hala görünüp görünmeyeceğini öğrenmek için aynı uygulamayı indirmeyi deneyebilir veya telefonunuzun ağ ayarlarını yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bunu yaparken, tüm ağ ayarlarını fabrika varsayılanlarına geri getiriyorsunuz, böylece telefonu ağa yeniden bağlayacaksınız. Bu bağlantıyı yenileyecek ve bundan sonra uygulamayı indirmeyi deneyin ve sorunun devam edip etmediğini görün. Eğer öyleyse, bir sonraki çözümü deneyin.

Google Play Store'un önbelleğini ve verilerini temizlemek bu noktada gereklidir. Tüm önbellek ve verileri siler ve yenileriyle değiştirir. Play Store ile ilgili olduğu gibi, bu tür hatalar söz konusu olduğunda, en etkili çözümdür. Endişelenme, uygulamaların hiçbiri silinmeyecek. Yaptığınız hesaptan bile çıkamayacaksınız. Bu prosedür oldukça güvenli ve etkilidir.

Son olarak, dosya ve verilerinizi yedekleyin ve daha sonra bir yazılım sorunu olabileceğinden, hata ilk üç işlemden sonra bile hataya devam ederse, telefonunuzu sıfırlayın. Google Play Store temel bir uygulamadır ve bu yüzden sisteme derinden entegre edilmiştir. Sıfırlama, her zaman bununla birlikte yazılımla ilgili sorunları çözebilir. Ancak, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi güvenli bir dizine kopyaladığınızdan veya taşıdığınızdan emin olun, böylece işlem sırasında silinmeyeceklerdir.

Umarım bu nasıl yapılır postu size bir şekilde yardımcı oldu. Lütfen bu gönderiyi arkadaşlarınıza veya benzer sorunlarla karşılaşabilecek kişilere paylaşarak yaymamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yayabilirsiniz.