Android cihazınızda Kilit Ekranı Desen, Şifre Veya Pin By By Nasıl

Android cihazınıza mesaj, e-posta, fotoğraf ve diğer kişisel verileri tuttuğunuz göz önüne alındığında, model, şifre veya pin gibi kilit ekranı güvenliğini ayarlamak iyi bir fikirdir çünkü diğer kullanıcıların Android cihazınıza erişmesini engeller. Ancak şifreyi veya kalıbı unutursanız ve bu durumda kilit ekranı güvenliğini atlatmak için ne yapmanız gerekir? Mümkün mü? Bu mümkün ve bunu yapmak için birkaç yöntem göstereceğiz. Bununla birlikte, android kilit ekranını atlamak için paylaşacağımız yöntemleri, yalnızca bu telefon size aitse ve başka biri değilse, denemelisiniz.

Ayrıca bkz: Android telefonu veya tableti nasıl şifrelemek

www.engadget.com

Kilit ekranı kalıbı nasıl baypas edilir

Kilit ekranınız patterini hatırlayamıyorsanız, beş kez yanlış olanı girin. “Desen unuttum” seçeneğini göreceksiniz, bu yüzden üzerine tıklayın. İki seçenek olacak. Birincisi bir yedek PIN girmektir. Kodu ilk kez oluşturduğunuzda eklediniz ve amacı, bu gibi durumlarda android kilit ekranını atlamanıza yardımcı olmaktır. PIN kodunu hatırlarsanız, girmeniz yeterlidir.

PIN kodunu da unuttuysanız, sahip olduğunuz diğer seçenek Google girişinizi girmek olacaktır. Bunun çalışması için, android’in Google hesabınıza bağlı olması gerekir. Kullanıcı adını ve şifreyi verdiğinizde, telefonunuzun kilidi açılır.

 

Android cihaz yöneticisini kullanarak kilit ekranı güvenliğini atlamak için nasıl

Devam etmeden önce, Android cihaz yöneticisini telefonunuzda etkinleştirdiyseniz bu yöntemin sizin için işe yarayacağını belirtmem gerekir. Yaptıysanız, şu adımları izleyin:

  • Başka bir telefon veya bilgisayar kullanıp google.com/android/devicemanager adresine gidin.
  • Google hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini girin ve gerekirse kilitli Android cihazınızı seçin. Bundan sonra “Kilit” seçeneğini seçin.
  • Şimdi, geçici bir şifre eklemeniz gerekecek ve bir kez daha Kilitle'ye tıklayın.
  • Android telefonunuzda bir şifre alanı görmelisiniz – geçici şifreyi girin.
  • Telefonunuzun kilidi açılmalıdır.
  • Son adım kilit ekranı ayarlarında geçici şifreyi devre dışı bırakmaktır.

Android cihaz yöneticisine gelince, geçici şifreyle birlikte Kilitle seçeneğinin yanı sıra başka bir seçeneğiniz var ve bu da Silme'ye basmak. Elbette, bu seçeneği sadece bir sebepten ötürü kilit açma işe yaramadıysa seçmelisiniz. Android cihaz yöneticisi etkinse ve Sil seçeneğini belirlerseniz tüm ayarlarınız, uygulamalarınız ve verileriniz silinir. Parlak tarafta, telefonunuz artık kilitlenmeyecek.

 

Samsung telefonunuz varsa ekran güvenliğini nasıl geçersiniz

Bir Samsung telefonuna sahipseniz ve bir Samsung hesabı oluşturduysanız, cep telefonumu bul adlı bir araç kullanarak android kilit ekranını atlayabilirsiniz. Yapmanız gereken şey:

  • Mobil sayfamı bul ve oturum aç.
  • Sol taraftaki menüden “Cihazımın kilidini aç” ı seçin ve “Ekranımın kilidini aç” ı seçin.
  • “Kilidini Aç” ı seçin.

 

Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın

Bazı nedenlerden ötürü yukarıdaki yöntemlerin hiçbiri işe yaramadıysa, sahip olduğunuz seçenek cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bununla birlikte, bunu seçerseniz, yüklü uygulamalar, ayarlar ve verileriniz silinecektir. Bunu kurtarma modunda yapmalısınız. Bir Nexus telefona sahipseniz, kılavuzu burada bulabilirsiniz. Diğer Android telefonlarda, üreticinin destek sayfasını ziyaret edin. Üretici listesini ve destek sayfalarını buradan bulabilirsiniz.

 

Ayrıca şunları da okuyabilirsiniz: Android'deki uygulamaları nasıl silebilirim?