Android cihazınızda sistem performansını izlemek için en iyi uygulamalar

Android cihazınızın performansı hakkında kesinlikle her şeyi bilmesi gereken bir tür Android aşığıysanız, cihazınızın performansını gerçek zamanlı olarak izlemek isteyebilirsiniz. Sadece bunu yapmanıza izin veren en iyi uygulamaları listeledik, böylece sorunlu Wi-Fi bağlantılarını, güç gerektiren uygulamaları, düzensiz CPU davranışlarını veya veri ödeneğinizi emen ve pilinizi çiğneyen arka plan işlemlerini belirleyebilirsiniz. Android telefonunuzda veya tabletinizde sistem performansını izlemek için nasıl.

    Arka planda çalışan Android uygulamaları nasıl durdurulur Her iş için en iyi Android uygulamaları

Atlamak:

    Çok yönlü en iyi mini ekran Ana ekranınız için en iyi mini widget TinyCore: Temel özelliklere sahip widget Disk kullanımı: yalnızca görüntülenen bilgiler Dahili Android araçlarını kullanma

Elixir 2: En iyi çok yönlü

Elixir 2, pil durumu ve kalan şarj döngüleri, kablosuz ağlar (hücresel veri, Wi-Fi ve Bluetooth), depolama, CPU ve hafıza kullanımı dahil olmak üzere cihazınızın donanım ve kullanımında sunduğu zengin detaylar sayesinde popüler bir araçtır. sistem ayarları vb.

elixir2

Ek olarak, kullanıcıların donanım sensörlerini etkinleştirme veya devre dışı bırakma ve donanım sensörlerini etkinleştirme veya devre dışı bırakma ve yüklü uygulamaları tüm uygulamanın kendi içinden yönetme ile kullanıcıların denetlemelerini sağlar. Ayrıca, kendi ana ekran widget’larınızı ya sistem ayarlarına kısayol olarak ya da yalnızca performans bilgilerini görüntülemek için de oluşturabilirsiniz.

Elixir 2’den hoşlanıyorsanız, geliştirici ayrıca kişileri yöneten, cevapsız çağrıları ve metinleri yöneten veya bazıları kök erişimi veya yönetici ayrıcalıkları gerektiren belirli görevleri otomatikleştiren çeşitli eklenti uygulamalar sunar.

İksir 2

Ağ İzleyicisi Mini: ana ekranınız için mükemmel bir küçük widget

Ağ İzleyicisi Mini, küçük bir ağ izleyicisidir. Git figürü. Uygulama, mevcut ağ yüklemenizin küçük bir okumasını yapmanıza ve yaptığınız her şeyin üstünde yüzen indirme hızlarına izin verir. Bu, hangi web sitelerinin verilerinizi ve nasıl gerçek zamanlı olarak çiğnemeye başladığına dikkat etmenizi sağlar. Bilgiler ekranınızda istediğiniz yere yerleştirilebilir ve ayrıca yazı tipini, rengini, ” dokunma yoluyla ” seçeneğini (uygulamayı açmak yerine), saydamlığı ve daha fazlasını ayarlayabilirsiniz.

AndroidPIT performance monitoring 5

Ağ İzleyicisi Mini

TinyCore: Gerekli bilgi ile minimalist widget

Sistem izleme widget’larıyla dolu bir ekran, minimal işlenmiş ana ekran estetiğiniz için biraz fazla rahatsız edici ise, TinyCore sizi kapsamalıdır. Bu şey çok az. Ve en az demek istiyorum. O kadar az ki onu aramasaydın orada olduğunu bile bilmezdin. TinyCore, mevcut RAM veya CPU kullanımınızı bir bakışta görsel olarak görüntülemek için sistem çubuğunuzdaki saatin üstüne küçük bir çizgi ekleyen bir sistem izleme uygulamasıdır. Pro sürümü için çalışmak istiyorsanız, ekrana CPU frekansları da ekleyebilirsiniz.

AndroidPIT performance monitoring 2

Tinycore – CPU, RAM monitörü

Disk kullanımı: bilgi basit tutuldu

Eğer sayılar, grafikler veya basit çizgiler sizin için fazla karmaşıksa, o zaman belli bir dosya veya dizinin ekranın ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak ne kadar hafıza aldığını gösteren büyük bir eski tablo hakkında? Mükemmel geliyor. Eh, bu tam olarak Disk Kullanımı’nın yaptığı şey: ekranda orantılı boyutta blokları göstererek yerel veya harici bellekte en fazla yer kaplayan şeyi izlemenizi sağlar. Burada ihtiyaç duyulan verilerin yorumu yoktur. Büyük dosyaları tanımlamak ve alanı boşaltmak istiyorsanız bu harika.

Disk kullanımı

Android’in kendisini kullanma

Ekstra uygulamalar yüklemekten hoşlanmıyorsanız, Android sistemi aslında sekmeleri çalışır halde tutmak için birkaç dahili seçeneğe sahiptir. Bu bilgilere Ayarlar’daki Geliştirici Seçenekleri menüsünden erişilebilir.

    Bu menüyü henüz etkinleştirmediyseniz, sadece Ayarlar> Telefon Hakkında bölümüne gidin ve bildirim açılana kadar art arda Yapı Numarasına dokunun. Geliştirici Seçenekleri şimdi Ayarlar menüsünün altında görünecektir.

Çalışan Hizmetler, bir uygulamanın ne kadar süre çalıştığını ve ortalama ve maksimum RAM kullanım oranlarını gösterir. Durdurmaya zorlamak veya yanlış bir uygulamayı bildirmek için servise de dokunabilirsiniz. Hangi uygulamaların her zaman sisteminizde çalıştığını iyi bir nedenle (WhatsApp veya Google Play Hizmetleri gibi) ve olmaması gerekenleri (oynamadığınız oyunlar veya kullanmadığınız müzik çalarlar) öğrenebilirsiniz.

runningservices

Aynı şekilde, Ayarlar bölümündeki Batarya bölümünü de kontrol edin. Uygulama kullanımı altında size en büyük batarya emicilerinin dökümü, hangi süreçleri yürüttükleri, ne kadar pil tükettikleri, uyanıklık istatistiklerini, mobil ve Wi-Fi verilerini gönderip aldıkları ve daha fazlası.

Android’deki sistem performansını izlemek için en iyi uygulamalarınız nelerdir?