Android cihazınızda Wi-Fi sinyalini nasıl artırabilirsiniz

Wi-Fi’nizin normalden çok daha fazla pil tükettiğini fark ederseniz veya her zaman bağlı gibi görünüyorsanız, ancak internet tam olarak hızlı bir şekilde şimşek çakmıyorsa, zayıf bir Wi-Fi bağlantısından şikayetçi olabilirsiniz. İşte Android akıllı telefonunuzdaki Wi-Fi sinyalini nasıl artıracağınızla ilgili kılavuzumuz.

    Wi-Fi’nin çalışmadığı her yerde ücretsiz Wi-Fi erişimi: Çözüm nedir?

Atlamak:

    Hangi Wi-Fi erişim noktasının en iyi olduğunu öğrenin Telefon çantanızın sinyalleri bloke edip etmediğini kontrol edin Yönelticinizi mükemmel noktaya yerleştirin DIY radyo yayınını yapın Wi-Fi frekans bandını değiştirin Radyo veya donanım yazılımınızı güncelleyin Zayıf bağlantılardan kaçının (Android 6.0 Marshmallow veya daha eski)

Hangi Wi-Fi erişim noktasının en iyisi olduğunu öğrenin

Yönelticiyi kapatıp tekrar açtıktan sonra, zayıf bir Wi-Fi bağlantısından muzdaripken her zaman ilk seçeneğiniz olmalıdır, başka bir yöntem Wi-Fi analizörü uygulamasını kullanmaktır. Öncelikle, kendi şebekeniz için kullanılacak en iyi kanalı sağlar. Ayrıntılara girmeden, ağı optimize etmenize olanak sağlar ve bunu yapmak için teknik bir vızıltı olmak zorunda olmadığınız anlamına gelir.

İkincisi, bölgedeki hangi şebekenin en sabit bağlantıya sahip olduğunu değerlendirir; bu, telefonunuzun varsayılan olarak varsayılan olarak bağlanmadığı bağlantıdır. Son olarak, IP adresiniz, ağ geçidiniz, DNS vb. Gibi ağ bilgilerine kolay erişim sağlar. Bu zorunlu değil, uzman kullanıcılar için faydalıdır.

wifi booster

Wifi Analizörü

Telefon kılıfınızın sinyalleri engelleyip engellemediğini kontrol edin.

Çoğu telefon kılıfı, Wi-Fi sinyalinizi, özellikle de ek koruma veya kickstands için kullanılan metal içeriyorsa, daha da kötüleştirir. Davanızın Wi-Fi sinyalinizi etkileyip etkilemediğini görmek için, kılıf kapalıyken bir Ookla hız testi yapın, ardından aynı konumda, davayı tekrar açın ve testi tekrar yapın. Davanızı kullanırken bir fark görürseniz, alternatiflere bakmak isteyebilirsiniz. Uygulama, çok fazla sayıda izin istiyor, bu nedenle testinizi tamamladığınız anda kaldırmanızı öneririz.

wifi speedtest ookla

Ookla tarafından Speedtest

Yönelticinizi mükemmel noktaya yerleştirin

Evde Wi-Fi bağlantısını büyük ölçüde artırabilen bir diğer basit püf noktası, yönlendiricinin konumunun optimizasyonu. Genellikle telefonun veya kablo prizinin hemen yanına yerleştirilir, ancak bu nadiren bağlantınız için en iyisidir. Taşıyabilirseniz, bir bakışta yönlendirici sinyalinizin nasıl çalıştığını görmenizi sağlayan Wi-Fi FDTD çözücü uygulamasına bakın.

suportebanggood0

WiFi Çözücü FDTD

MacGyver bir DIY radyo anteni

Yukarıdakilerin hepsi başarısız oldu mu? Eski okul seçeneği zamanı. Daha iyi bir Wi-Fi sinyaline gerçekten ihtiyaç duyuyorsanız, daha iyi bir alımı yakalamak için kendi parabolik yemeklerinizi yapabilirsiniz. Bu temelde büyük bir radyo veya uydu çanağının küçük bir versiyonudur. Bir alıcı çanak yapmak için metal bir kase kullanabilir veya bir soda kabını kesip açabilirsiniz. Zayıf bir sinyal aldığınızda yapılacak en pratik şey olmayabilir, ancak eğlencelidir.

Wi-Fi frekans bandınızı 5 GHz’e değiştirin

Çoğu Android cihaz, eski 2,4 GHz bandının yanı sıra 5 GHz frekans bandında da çalışabilir. Ne anlama geliyor? Yüksek frekanslarda, 5 GHz gibi, spektrumda çok daha fazla boş alan var. 2,4 GHz’de sunulan 14 kanaldan çok daha fazlası olan 5 GHz frekansında her biri 20 MHz’lik 23 kanal vardır. Kanallar çakışmadığından, Wi-Fi’inizden daha iyi bir sinyal alabilirsiniz.

Android 6.0 Marshmallow veya daha eski cihazlarda

Yönlendiriciniz 5 GHz bandında çalışıyorsa (en yeni yönlendiriciler yapar), o zaman Ayarlar> Wi-Fi> Gelişmiş> Wi-Fi frekans bandı seçeneğine giderek telefonunuzu o bandın üzerine getirin ve ardından Otomatik’e dokunun. Bu, telefonunuzun mümkün olduğunda 5 GHz bandında çalışmasını sağlar.

androidpit wifi frequency band

Android 7.0 Nougat veya daha yenisini çalıştıran cihazlar için

Asla Android sürümleri, ayarlarda Wi-Fi bantlarını değiştirmenize izin vermiyor, ancak hala bu seçeneğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, Wi-Fi bantlarını kolayca değiştirmenizi sağlayacak kullanışlı bir açık kaynaklı Wi-FiAnalyzer uygulaması var.

wifi analyzer

WiFiAnalyzer (açık kaynak)

Telsizinizi veya donanım yazılımınızı güncelleyin

Taşıyıcınızdan veya üreticinizden OTA güncellemeleri alıyorsanız, bu muhtemelen sizin için geçerli değildir, ancak özel ROM’lar kullanıyorsanız, zaman zaman Android’inizde radyoyu el ile güncellemeniz gerekebilir. Örnek olarak, Nexus 5’teki önyükleyici ve radyoyu nasıl güncelleyebileceğinizi burada bulabilirsiniz. En iyi performansı sağlamak için Android’in en son sürümünde olduğunuzdan da emin olmalısınız. Bunu kontrol etmek için, Ayarlar> Hakkında> Yazılım güncellemeleri bölümüne gidin.

Fastboot ADB Tools Files

Telefonunuza zayıf bağlantılardan kaçınmasını söyleyin (Android 6.0 Marshmallow veya daha eski)

Android Ayarları menüsünde, telefonunuza zayıf Wi-Fi bağlantılarından kaçınmasını söyleyen küçük bir seçenek vardır; bu, kullanılabilir ağları ararken, aslında zayıf sinyalleri olanlara bağlanmayı denemekten kaçınacağı anlamına gelir. Bu, güç ve hayal kırıklığı açısından size çok şey kazandıracak. Ayarlar> Wi-Fi’ye gidin ve taşma menü düğmesine ve ardından Gelişmiş’e dokunun. Burada zayıf bağlantılardan kaçınmak için onay kutusunu göreceksiniz.

AndroidPIT WiFi Avoid Poor Connections

Püf noktaları eksik mi? Wi-Fi sinyalinizi artırmak için ne yaparsınız?