Android Cihazınızda Wifi Aramasını Ayarlama

Wi-Fi aramanın ne olduğunu merak etmeye devam etmek isteyen müşterilere sunulan WiFi çağrısı ve bu konuda aşina olmayan birçok kişi hakkında çok fazla vızıltı var. WiFi arama özelliği, mükemmel bir maliyet tasarrufu olabileceğinden harika bir hizmettir. Sınırsız ücretsiz Wi-Fi aramaları ve metinleri yapmak için kullanıcıların alabileceği bir hizmettir. Birçok servis sağlayıcılar artık Wi-Fi arama olanağı sunuyor, ayrıca birçok Mobil Sanal Ağ Sağlayıcısı (MVNO) de var, bu sayede saf Wi-Fi çağrısı yapıyorsunuz ve normal ağı sadece aralıktan çıktığınızda kullanmanız gerekiyor. WiFi WiFi çağrısının ardındaki tüm fikir, kullanıcıların hemen hemen her yerde, evde veya ofiste olmak üzere Wi-Fi ağlarına erişebilmeleridir, bu yüzden neden bunu kullanmamak gerekir.

Ancak, Wi-Fi aramaları yapmak için servis sağlayıcılara ihtiyacınız yoktur. Muhtemelen bu özelliğin, WhatsApp, Skype vb. Gibi birçok Wi-Fi arama uygulamasında olduğunu biliyorsunuzdur. Ancak, bu Wi-Fi arama android uygulamalarından arama yapmak, yalnızca aramak istediğiniz kişi aynı uygulamaya sahip olduğunda mümkündür Kurulmuş. Bir kullanıcı başka bir cep telefonundan veya bir sabit hat numarasından arama yapamaz veya cevap alamaz. Bu sorunu çözmek için Google'dan bir Wi-Fi telefon uygulaması var. Google Voice olarak bilinir. Bu uygulama, ücretsiz Wi-Fi arama ücretsiz Wi-Fi sunuyor.

Google Voice uygulaması aracılığıyla bir arama veya metin aldığınızda, aday olduğunuz numarayı çalar ve böylece herhangi bir mobil telefon hattında veya sabit telefon numarasında arama alabilirsiniz. Ancak, harika bir şey bu uygulama üzerinden android Wi-Fi çağrılarını kullanabilmeniz ve WiFi veya hücresel verilerinize ihtiyacınız olacaktır. Ve bu herhangi bir ses planı almadan bile mümkün. Android, Telefon uygulamasında yerleşik bir SIP istemcisi ile birlikte gelir.

Ayrıca bkz. Android'in “Ok Google” adlı çalışmasının düzeltilmesi sorunu nasıl çözülmez?

Çağrı yapmak için Wi-Fi arama uygulamasını kullanma adımları

Resim kaynağı – appsaga.com

 • Google Voice Hesabı – Her şeyden önce, bir Google Voice hesabı oluşturmanız gerekir. Bu oldukça basit ve basittir.
 • Artık, Google Voice App'i cihazınıza indirmeniz ve yüklemeniz gerekiyor. Bu, Android Kablosuz aramayı destekliyor. Yönlendirme özelliğini devre dışı bıraktığınızdan emin olun, aksi takdirde yinelenen halkalar ve metinler alırsınız.
 • Ayrıca android cihazınıza Sipdroid'i yüklemeniz gerekir. Bu pbxes.org ile bir hesap kurmaktır. Google Voice'u destekleyen bir SIP ağıdır. Sipdroid uygulamasını başlattığınızda, 'Google Voice'uma bağlanan Yeni PBX' seçeneğine tıklayın. Bundan sonra, diğer şeyleri tamamlayın ve onunla geçin.

  Görüntü kaynağı – www.voipvoip.com

 • Şimdi sadece Pbxes.org hesabınıza giriş yapın. Burada, kenar çubuğundaki Uzantılar seçeneğine gidin ve orada Sipdroid'i görün. Uzantının, çoğunlukla 200 olduğunu ve bu hesap için kullanıcı adınızın username-200@pbxes.org olacağını unutmayın.
 • Bundan sonra, Telefon uygulamanızı ayarlamanız gerekir. Bunun için Android telefonunuzdaki Ayarlar'a gidin ve İnternet Çağrı Ayarları'na gidin. Burada, SIP hesaplarını açın ve yeni bir hesap seçin.

Kullanıcı adı sipdroid kullanıcı adınız olacaktır – kullanıcı adı-Uzantı. (Ör. Kullanıcı adı-200)

Şifre – Şifre, bu uzantı için ayarlanmış olan şifreniz olacaktır.

Sunucu – pbxes.org

Ana hesabım olarak ayarla: İşaretli

Sadece hesabı kaydedin ve yeni hesabınız SIP hesapları altında listelenir, ancak Çağrıları Almıyor diyecektiniz.

 • Çağrı alma özelliğini açmak için Gelen Çağrıları Al'ı gösteren kutuyu işaretlemeniz gerekir. Şimdi, bunu yaptıktan sonra, Androidiniz verilen hesapla Pbxes.org'a kayıt olur. Her şey doğru yapıldıysa, hesabınız “birincil Hesap” ı okurdu. Çağrı Alma. ”Değilse, girdiğiniz kullanıcı adı ve şifrenin doğru olup olmadığını kontrol edin.
 • Şimdi bu özelliği nasıl kullanmak istediğinize karar verebilirsiniz. Veri ağı mevcut olduğunda tüm aramalar için İnternet aramayı kullanmayı seçebilirsiniz. Ya da değilse, sadece internet aramaları için sadece seçebilirsiniz, ya da her arama için isteyebilirsiniz. Bu ayarlar İnternet Çağrı Ayarlarında bulunabilir.
 • Google Voice App – Artık, Wi-Fi telefon uygulamanız olan Google Voice Uygulamasında, başlangıçta önceden söylediğimiz gibi arama yönlendirmeyi devre dışı bırakmanız gerekir. Diğer ayarları mesajlaşma vb. İsteğinize göre değiştirebilirsiniz.
 • Artık Android cihazınızdaki telefon istemcisi olarak Sipdroid uygulamasını kaldırabilirsiniz SIP istemcisi gibi davranır. Bununla birlikte, cihazınızın android sürümü SIP çağrısını desteklemiyorsa, bunu saklamak zorunda kalacaksınız.

Bu yüzden cihazınızda android Wi-Fi çağrılarını nasıl kurabilirsiniz.

Ayrıca Oku- Nasıl Galaxy S5 android lolipop 5.0 indirmek için