Android telefonunuzdan ekran görüntüsü nasıl alınır?

Ekran görüntüsü, bir şeyi kanıtlamak için veya akıllı telefonunuzun ekranında hoşunuza giden bir şeyin fotoğrafını hızlı bir şekilde yakalamak için kullanışlı bir araçtır. Bu makalede, Android’de ekran görüntülerinin nasıl oluşturulacağını ve düzenleneceğini ve ekranın nasıl video olarak kaydedileceğini anlatacağız.

  Android için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları Android’de kaybolan veriler nasıl kurtarılır?

Atlamak:

  Ekran görüntüsü alma Google Asistan Scrollshots ile ekran görüntüsü alın: uzun ekran görüntüleri Ekranda videolar çekin

Ekran görüntüsü nasıl alınır

Çoğu Android cihazda, aşağıdaki tuş birleşimi bir ekran görüntüsünü alır:

  Yakalamak istediğiniz ekrana gidin Güç ve Sesi Azaltma düğmelerini (veya Samsung’da Güç ve Ev düğmeleri) basılı tutun Tıklamayı veya ekranın yakalandığını belirten bir flaşı duyana kadar iki düğmeyi de basılı tutun. Ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Ekran görüntüsünü görüntülemek için yeni ekran görüntüsü bildirimine dokunun.

Genellikle ekran görüntüsünü doğrudan paylaşma veya silme seçeneğiniz olur. Bu sizi ekran görüntüsünü elle aramak zorunda kalmadan kurtarabilir.

Bazı üreticiler ek kısayollar sunar, örneğin:

  OnePlus 5, 5T ve 6: Ana ekranda üç parmağınızla aşağı kaydırın. Sony Xperia telefonları: Bir ekran görünene kadar açma / kapatma tuşunu basılı tutun ve Ekran görüntüsüne al öğesine dokunun.

galaxy s6 screenshots

Ekran görüntüleri Galeri altında Ekran görüntüleri altında bulunabilir. Bir bilgisayarda USB üzerinden erişildiğinde, dahili bellekte veya SD kartta / Resimler / Ekran Görüntüleri dizininde ve Samsung akıllı telefonları durumunda, DCIM / Ekran Görüntüleri dizininde bulunabilir.

Akıllı telefonunuz ekran görüntüleri için işlem sonrası seçenekler sunmuyorsa, ücretsiz ekran görüntüsü uygulamasını önerebiliriz: Ekran görüntüsü. Telefon numaralarını, isimleri veya e-posta adreslerini ekran görüntülerinde tanınmaz hale getirmek için önemli filtreler sağlar.

Screenit – Ekran Görüntüsü Uygulaması

Google Asistan ile bir ekran görüntüsü alın

Ayrıca, ayarladıysanız, Google Asistan’dan sizin için bir ekran görüntüsü almasını isteyebilirsiniz. Ekrandayken, yakalamak istediğinizde, sadece “Tamam Google, bir ekran görüntüsü alın” deyin ve bu işlem hemen yapılmalı ve Yardımcısı arabiriminin altındaki ekranın bir resmi kaydedilmelidir.

  Google Asistanı ipuçları ve püf noktaları: acemiden uzmana

Bu, Google Assistant ekranının kendisini yakalamak istiyorsanız, donanım düğmelerini kullanmanız gerektiği anlamına gelir.

Scrollshots: uzun ekran görüntüleri

Ekran görüntüleri yalnızca bir görüntünün bölümlerini yakalamak ve kırpmak için değildir. Android’de çeşitli ekran görüntüleri de vardır. Bazı üreticiler, geleneksel ekran görüntüsüne ek olarak kayan ekranı da sunar. Bu özellikle daha uzun metinlerin veya web sitelerinin görüntülerini çekmek için uygundur. İşe yaraması çok zekice.

  Android’de kayan ekran görüntüleri nasıl yakalanır

Yazılım ilk ekran görüntüsünü alır, biraz yuvarlanır, bir sonrakini alır, vb. Ve parçaları bir araya getirir. AndroidPIT ana sayfasında denedik ve Google Foto’ya yükledik. Örneği görmek için buraya tıklayın.

screenshot apps android

Akıllı telefonunuzda kaydırma özelliği yoksa, onu Longshot veya Screen Master gibi bir uygulamayla iyileştirebilirsiniz.

Uzun ekran görüntüsü için LongShot

Ekran Master: Ekran Görüntüsü ve Fotoğraf İşaretleme

Ekrandaki videoları yakalayın

Bazı Sony akıllı telefonların kapanma menüsünde ekran kayıt işlevi vardır. Seçenekler menüsüne girmek için güç düğmesini basılı tutun. MP4 formatındaki kayıtlar / Movies / RecordScreen’de olmalıdır.

sony xperia screen recording

Ayrıca, Huawei akıllı telefonları parmak hareketi ile ekran videoları oluşturabilir. Örneğin, Huawei Mate 9’da video kaydetmek için iki mafsalla iki kez hafifçe vurun.

Samsung Galaxy S6 veya daha yenisi gibi Samsung akıllı telefonları için bu, Oyun Başlatıcı’da bulunur (S6’da yüklü olması gerekir). Ancak, bu oyunlarla veya en azından bireysel uygulamalarla sınırlıdır.

AZ screen recorder

Yerleşik bir kayıt fonksiyonu olmayan diğer akıllı telefonlar, bir ekran kaydedici uygulaması ile yeniden donatılabilir. Bizim tercih ettiğimiz araç AZ Ekran Kaydedici. Bu kayıtlar mikrofonunuzun sesi ile oluşturulur, böylece doğrudan yaptığınız şey hakkında yorum yapabilirsiniz. Bir tıkırtı dokunarak ekran dokunuşlarının altını çizer. MP4 dosyaları AZRecorderFree dizininde bulunur ve yaklaşık 24 MB / dakikadır.

AZ Ekran Kaydedici – Kök Yok

Tüm araçlar istediğiniz türde ekran görüntüsünü almaya hazır

İşletim sistemindeki birçok revizyondan sonra, Android’de ekran görüntüsü ve ekran görüntüsü oluşturma yıllar içinde daha kolay hale geldi. Akıllı telefon üreticiniz henüz böyle bir araca sahip değilse, sadece Play Store’daki uygulamalarla güçlendirilebilir.

Ekran görüntüsü almanın başka harika yollarını biliyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.