Android cihazlarda Bluetooth sorunları için sorun giderme kılavuzu [Bölüm 1]

10-Christmas-Gifts-For-Your-Car-App-Your-Car

Lollipop geçen yıl piyasaya sürüldüğünden beri, Bluetooth ile ilgili sorunların sayısı arttı. Bu konu hakkında her gün daha fazla e-posta almamız şaşırtıcı değil. Bu gönderi, okuyucularımızın Bluetooth sorunlarıyla ilgili sorularına yanıtımızdır ve her türlü sorunu kapsar.

Burada sorununuzu bulamazsanız, önümüzdeki haftalarda daha fazla yayın yayınlamayı planladığımız için endişelenmeyin.

Bize ulaşmak istiyorsanız sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanmayı unutmayın.


 

 

Sorun # 1: Android cihaz, Lollipop’a güncelleme yaptıktan sonra Ford Bluetooth sistemine bağlanmıyor

Lollipop için güncelleme beri. Bluetooth’um Ford arabamdaki Bluetooth’a bağlanmıyor. Herhangi bir yardım? – Liz

Çözüm: Merhaba Liz. Telefonunuzla arabanız arasında bir uyumluluk sorunu olmalı. Daha fazla bilgi için, lütfen bu makaleyi ziyaret edin: Aracınızdaki Bluetooth sistemi ile Android cihaz arasındaki sorunlar için çözümler.

Sorun # 2: Bluetooth ve Wi-Fi, Lollipop için bir Galaxy S4 güncelledikten sonra çalışmayı durdurdu

Efendim, son 6 ayda bir Galaxy S4 (i9500) kullanıyorum. Lollipop’a güncellendi. Şimdi Bluetooth ve Wi-Fi çalışmıyor. Onlara dokunurken her iki simge de tam olarak parlak değil.

Wi-Fi servis modu ile birlikte fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini kullandım ancak yine aynı sorun oluştu.

Lütfen sorunu düzeltip bana bildirir misiniz? lütfen eki bulun. Saygılarımızla. – Nitin

Çözüm: Merhaba Nitin. Aynı uygulama grubunu daha sonra geri yüklerseniz fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi etkisiz hale gelebilir. Yüklü uygulamalarınızdan birinin buradaki suçlu olduğunu düşünüyoruz. Normalde, fabrika ayarlarına sıfırlama ile tüm telefon işlevlerini varsayılan ayarlara getirdiğinizde, her şey normale döner.

Lütfen yeni bir fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gerçekleştirin, ancak önce üçüncü taraf uygulamaları yüklemeden telefonun, özellikle Bluetooth ve Wi-Fi işlevlerinin nasıl çalıştığını izlediğinizden emin olun. Her ikisi de çalışırsa, uygulamalarınızı yüklemeye başlayın ancak başka bir tane yüklemeden önce telefonu izlediğinizden emin olun. Bunu, rahatsız edici uygulamayı izole edinceye kadar yapın.

Bu işlem işe yaramazsa, lütfen telefonun yerini almayı düşünün. Resmi bir Android güncellemesi kurduktan sonra bir telefonun tuğla kaplaması gibi çok nadir görülen bazı durumlar olmuştur.

Sorun # 3: Mazda 6 Bluetooth Telefon Defteri, S3’ün adres defterinden bir telefon numarasını tanımıyor

Sadece Samsung S3 aldım. Ve telefon rehberimi şu an sahip olduğu araca indirmek için Bluetooth Rehber kullanmak zorunda kaldım. Herhangi bir sorun olmadan telefonu kullanabiliyorum ancak arabada (yeni bir Mazda 6) aradığım numara tanınmıyor çünkü aldığım tek şey kimseye telefon edemiyorum. Çağrıları alabilirim sorun yok. – John

Çözüm: Merhaba John. Bluetooth güncellemeleri için araç üreticinize veya araç kitinin üreticisine başvurmanız gerekir. Sorununuzun nedeni, araç kitinin telefonunuzun adres defterinde saklanan numaralarla doğru şekilde eşleşebilmesi için uyumlu bir profili veya standardı eksik olmasıdır.

Şanslıysanız, araç kitiniz hala güncellenebilir. Sadece bir dene. Aksi takdirde, sahip olduğunuz mevcut araç kitini yenisiyle değiştirmeniz gerekebilir.

Sorun # 4: Android telefon bildirimleri, Bluetooth ile araç hoparlörlerine yönlendiriliyor

Karşılaştığım sorun telefonun Bluetooth’a bağlanması (örneğin araba stereom gibi) kısa mesaj aldığımda yüksek sesle bildirimde bulunuyor. Hiçbir şeyi açtığımı hatırlamıyorum ve birkaç ay önce güncellenmeden önce bunu hiç yapmadı. 5.0.1’deyim.

Telefonda bildirimler, zil sesi, medya ve sistem gibi tüm sesleri kapatmayı denedim. Bildirimin telefon hoparlörlerinden değil, Bluetooth hoparlörden (araç hoparlörleri) gelmediğine dikkat etmeliyim. Bu başlamadan önce aynı araba stereosuna sahip oldum, bu yüzden böyle olduğunu sanmıyorum.

Herhangi bir cevap için web’de arama yapmayı denedim ama kuru geldi.

Bana telefonum için e-posta duymak gerekiyorsa zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. – Thomas

Çözüm: Merhaba Thomas. Her iki Bluetooth cihazını tekrar eşleştirmek ve ne olduğunu görmek için lütfen. Yeni bağlantı kurmak için önce önceki eşleştirmeleri sildiğinizden emin olun.

Hem Çağrı sesini hem de Medya sesini kontrol edip etmediğinizi görmek için aracınızın Bluetooth ayarları altında kontrol etmeyi de deneyebilirsiniz. Normalde, her ikisi de kontrol edilmelidir, ancak ayarları değiştirmeyi deneyin ve ne olduğunu görün.

Sorun # 5: Bluetooth etkinleştirildiyse Google Haritalar ve Waze’den sesli gezinme özelliği kapanıyor

Telefon, Bluetooth üzerinden arabama bağlandığında, Google Haritalar ve Waze’deki sesli talimatlar çalışmaz. Bluetooth’u kapatırsam ses tekrar gelir. Ses yönlerini duymak istiyorum. Kaçırdığım bir ayar var mı? – Bob

Çözüm: Merhaba Bob. İstediğinizi elde etmek için her iki cihazda da değiştirmeniz gereken bazı ayarlar olmalıdır.

İlk önce bu şeylerin yerinde olduğundan emin olun:

    Sesli rehberlik Google Haritalar uygulamasında sessize alınmamıştır Mobil cihazdaki ses seviyesi ve aracınızın ses seviyesi kontrolü artar.

Her ikisi de doğrulanırsa, aracınızın Bluetooth sistemini ve telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin.

Sorun devam ederse, telefonunuzun Bluetooth ayarlarının altına gidin, menüdeki aracın Bluetooth ayarına dokunun ve ardından “Medya” seçeneğini devre dışı bıraktığınızdan emin olun.

Bluetooth ayarları telefondan telefona değişebilir, bu yüzden burada verilenle aynı olanı seçemiyorsanız benzer bir seçenek bulmaya çalışın.

Sorun 6: Bluetooth ve Wi-Fi, Galaxy Note 3’te bağlantıyı kesmeye devam ediyor

Telefonum bir Samsung Note3 n900 ve Wi-Fi aygıtım açılmıyor, Bluetooth da değil. Sert sıfırlama ve yumuşak sıfırlama yaptım ama hala çalışmıyor. Lütfen senin yardımına ihtiyacım var. – Cristela

Çözüm: Merhaba Cristela. Lütfen yukarıdaki Nitin için önerimize bakın.

Sorun 7: Android telefon Bluetooth üzerinden bazı kişileri arabaya taşıyamadı

Merhaba, yeni bir arabam var, Mazda CX-5. Araç, telefondan yalnızca belirli kişileri Bluetooth üzerinden alır. Telefonu yeniden başlatmayı ve aracı açmayı / kapatmayı vb. Denedim ancak yalnızca 340 kişiden 204 kişiyi içe aktaracak. Telefon, diğer otomobillerde diğer modern Bluetooth sistemleriyle kusursuz bir şekilde çalıştı – iş için sık seyahat ediyorum ve gittiğim her yerde kiralık araba kullanıyorum . Yardım et. – Charles

Çözüm: Merhaba Charles. Telefonunuzun yalnızca seçilen kişileri Bluetooth üzerinden, eksik kişilerin hedef kitleye aktarımdan önce hedef kitleye önceden kaydedilmiş olma olasılığı dışında içe aktarmasının bir nedenini bulamıyoruz. Başka bir deyişle, telefon arabanızda bazı yinelenen temaslar tespit etmiş ve bu sayede yalnızca yeni kişileri çekmiş olabilir.

Sorun 8: Bluetooth etkinleştirildiğinde aramalar arabanın hoparlörüne yönlendiriliyor

Bir arama için Bluetooth’umu gönderirken veya alırken kullandığımda, tekrar kullanıncaya kadar iyi çalışır ve hoparlöre gider. Bu sorunu birkaç hafta öncesine kadar, kulaklıklı mikrofon setimi kullanmama izin vermeyen, sistem setinde kullanmama izin veren bir araçta Bluetooth kullandığımda ortaya çıkmadı. Şimdi Bluetooth’umu, kulaklıklı mikrofon setimi kullanmaya başladığım telefona itmem gerekiyor. Bu bir BT1000 .. yardım edin lütfen! – Merriell

Çözüm: Merhaba Merriell. Lütfen önce eski eşleştirmeyi silerek, ardından yenisini oluşturarak bağlantıyı yenileyin.

Bu işe yaramazsa, telefonunuzdaki Bluetooth ayarlarına gidin ve Sesli arama veya benzeri bir seçeneğin işaretini kaldırın.

Sorun # 9: Galaxy Note 3 bir görüşme sırasında Bluetooth’a bağlandığında hoparlöre geçer

Ne zaman bir telefon görüşmesindeysem, rastgele bir şekilde hoparlörü hoparlöre değiştirecek, ancak hoparlör düğmesi yanmıyor ve telefona hiç dokunmuyorum. Ayrıca arabada Bluetooth kullanıyorum ve telefon yanıma oturuyor. Daha sonra ahizeye veya Bluetooth’a dönmek için hoparlörü açmam (açık kalması) sonra tekrar kapatmam gerekiyor. Sürüş modu açık değil ve üzerinde hiçbir hareket veya ses kontrolü yok. Konuşmamı başkalarına yayınlamadan telefonu kullanmak imkansız. Bunu nasıl düzeltebilirim? Yardımınız için teşekkürler.

Eklemek için düzenleyin: yazılım sıfırlama işlemi bir işe yaramadı ve yaklaşık bir aydır devam ediyor ve daha sıklaşıyor. – Krista

Çözüm: Merhaba Krista. Sorun telefonla ilişkili olabilir, lütfen aşağıdaki standart çözümleri uygulayın:

Telefonun önbellek bölümünü sil

Bu, telefonu yeni bir önbellek oluşturmaya zorlar; bu nedenle, eski önbelleğe sahip bazı uygulamalar sorunsa, kolayca dikkate alınacaktır. Bunu daha önce denemediyseniz, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

    Aygıtı kapatın. Aşağıdaki üç düğmeyi aynı anda basılı tutun: Ses Açma tuşu, Giriş tuşu ve PowerWAL ‘GALAXY Not 3 3 ekranda belirdiğinde, Açma / Kapama tuşuna basın, ancak Sesi basılı tutmaya devam edin Yukarı tuşuna basın ve Ana Sayfa Android Sistem Kurtarma ekranı göründüğünde, Sesi Açın ve Ana Sayfa tuşunu bırakın. ‘Önbellek bölümünü sil’ i vurgulamak için Ses Kısma tuşuna basın. ‘Önbelleği seçmek ve silmek için Güç tuşuna basın.’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘seçeneğinin üzerine gelin, Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Şimdi, önbelleği silmek herhangi bir fark yaratmazsa, telefonu fabrika varsayılanlarına geri yükleyebilirsiniz.

Sorun # 10: Bluetooth “Ne yazık ki, Bluetooth paylaşımı durdu” hatası vermeye devam ediyor

Bluetooth’umu bir hoparlöre veya cihaza bağladığımda ve müzik çaldığımda, “Ne yazık ki, Bluetooth paylaşımı durdu” diyor ve ardından cihazla bağlantısını kesiyor. Daha sonra tekrar bağlanıp bağlantısını kesmeye devam eder. Yardım lütfen! – Cristian

Çözüm: Merhaba Christian. Lütfen telefonun önbellek bölümünü silin. Adımlar doğrudan yukarıda verilmektedir.

 

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu nedenle topluluğumuzla Facebook ve Google+ sayfalarımızda etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.