Android Cihazlarda Coğrafi Etiketleme Nasıl Kapatılır

div.topad{text-align:center} Tweet

Android akıllı telefonlarımız ve tabletlerimizle, fotoğraf çekmek ve video kaydetmek dahil olmak üzere birçok harika şey yapabiliriz. Şimdi, nereye giderseniz gidin ve ne yaparsanız yapın, her an kolayca yakalayabilirsiniz, çünkü her zaman yanınızda kamera vardır. Ancak, gizliliğinizi korumanız gerekir. Şimdi merak ediyorum, kameranın gizliliğimle ne ilgisi var? Coğrafi etiketleme nedeniyle aslında çok şey var – fotoğraf ve video çekerken konumunuz kaydedilecek. Konumu sadece fotoğrafın ayrıntılarını açarak görebilirsiniz. Bazı cihazlarda, coğrafi etiketleme varsayılan olarak etkindir, diğer cihazlarda değildir, ancak en önemlisi, devre dışı bırakabilirsiniz. Burada, Android cihazlarda coğrafi etiketlemenin nasıl kapatılacağını göstereceğiz.

Ayrıca okuyabilirsiniz: Android Akıllı Telefonlarda Ve Tabletlerde Netflix Sorunları Nasıl Giderilir

Android cihazlarda coğrafi etiketleme nasıl kapatılır

zeendo.com

 

Adımlar tüm Android cihazlar için benzer.

Android cihazlarda coğrafi etiketlemeyi kapatmak için aşağıdakileri yapın:

  • Android akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Kamera uygulamasını açın
  • Menüyü açmak için üç yatay çizgiye dokunun
  • Şimdi, dişli simgesine dokunun
  • Kamera ayarlarını göreceksiniz
  • GPS etiketine dokunun (bazı cihazlarda bu seçenek farklı olarak adlandırılır, örneğin coğrafi etiket, konum etiketi vb.) Ve kapatın.

 

İşte gidiyorsun. Coğrafi etiketleme artık devre dışı bırakılacak ve Android cihazınızla çektiğiniz fotoğraf ve videolardaki konum kaydedilmeyecek. Çocuklarınızın akıllı telefonları varsa, cihazlarında coğrafi etiketlemeyi de devre dışı bıraktığınızdan emin olun. İPhone kullanıyorlarsa, bu kılavuzu okuyabilirsiniz: iOS Aygıtlarında Coğrafi Etiketlemeyi Nasıl Kapatabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Resim Kaynağı: www.lg.com

Bunları da okuyabilirsiniz: Android'de Beğendiğiniz Instagram Mesajlarını Görme