Android Cihazlarda Ekran Karartmayı Önlemek

Caffeine, uyku, kilitleme veya ekranın karartmayı otomatik veya manuel olarak engelleyen Android cihazları için ücretsiz bir uygulamadır. Güç tasarrufu modları mobil cihazlarda önemlidir, çünkü bu modlar aktifken pili korurlar. Bu bir yandan çok kullanışlı, ancak başka durumlarda o kadar kullanışlı değil.

Örneğin WhatsApp veya Facebook Messenger gibi sohbet uygulamalarını kullanın. Bir dakika yazmazsanız, aygıtınız nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak zaten güç tasarrufu durumuna girebilir.

Bir USB kablo kullanarak bir bilgisayara veya AC şarj cihazına bağladığınızda da aynı şey olabilir.

Caffeine ile Ekran Kararmasını Önleyin

Kafein android uyku önleme

Android uygulaması olan Caffeine bu sorunları çözmek için tasarlandı. Çekirdekte bulunan Caffeine, Android cihazlarda uyku modlarını manuel veya otomatik olarak engelleyebilir.

Otomatik seçenekler ayrıca, cihazda bazı uygulamalar çalışırken uyku modunu devre dışı bırakmaya ve cihaz bir USB kablosuyla bağlandığında ayrılır.

Muhtemelen Caffeine’in sunduğu en ilginç seçenek, bireysel uygulamalar için işlevsellik sağlayabilmenizdir. Bu, temel olarak, seçilen uygulamalardan biri etkin olmadığı sürece uyku modunun veya kilitin tam olarak eskisi gibi çalıştığı anlamına gelir.

Bu durumda, Caffeine uyku modunu engeller, böylece uygulama kullanılırken cihazın kilidini açmak zorunda kalmazsınız.

Geliştiriciler diğer yandan USB modunu bundan çok daha fazla isteyebilir. Android cihaz bir USB kablosuyla bağlandığında mod, uyku işlevselliğini engeller. Cihaz varsayılan olarak bir bilgisayara veya bir AC şarj cihazına bağlandığında Caffeine bunu engeller. Programın kullanıcıları, yalnızca bir AC şarj cihazına veya bir bilgisayara bağlandığında devreye girecek şekilde varsayılanı değiştirebilir.

Otomasyon, kolaylığı önemli ölçüde artırır. Tam kontrolü istiyorsanız, manuel modu yalnızca istediğiniz durumlarda da kullanabilirsiniz.

Caffeine bildirim alanındaki işlevselliğini değiştirmek için kullanabileceğiniz bir denetim görüntülenir. İsterseniz bir de widget var. Bu bir açma / kapama anahtarı gibi çalışır ve etkinleştirildiğinde bir güç durumunun değişmesini önler.

Android için Caffeine’in arkasındaki fikir iyi bir fikir. Uygulama, otomatik ve manuel modları destekliyor ve bu da tüm kullanıcıları memnun edecek bir özellik.